Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

MK808B Plus stick Android TV

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#73
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
Nu știu cum va așteptați ca un device de 30$ sa aibă un chipset wireless performant (802.11N ca nu poate fi vorba de 802.11ac). Viteaza aia de conectare nu prea este relevanta si poate fi data si de o nepotrivire cu chipsetul wireless din router. Daca stick-ul are doar wireless doar N150 este normal ca se va conecta la maxim 72mbps.

Edited by MD, 23 August 2015 - 08:42.


#74
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
solutia este un ap wireless dedicat acestui dispozitiv

#75
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View PostMD, on 23 august 2015 - 08:40, said:

Nu știu cum va așteptați ca un device de 30$ sa aibã un chipset wireless performant (802.11N ca nu poate fi vorba de 802.11ac). Viteaza aia de conectare nu prea este relevanta si poate fi data si de o nepotrivire cu chipsetul wireless din router. Daca stick-ul are doar wireless doar N150 este normal ca se va conecta la maxim 72mbps.

eu folosesc combinatia usb to lan (15 lei din auchan) + trendnet game adapter (69 lei de la domo) si merge excelent (oricum trendnet-ul e special conceput sa sustina traficul). Desi am routere N300 si router N150 care stiu wds/ wips/ range extender nu am incercat inca aceasta varianta (din comoditate :( )

#76
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
mi-am cumparat din targ una bucata "card de sunet" pe usb si vad ca functioneaza ok pentru 5 lei cat a costat. Din pacate volumul merge exact ca si la iesirea audio de pe dynadock-ul Toshiba, adica nu permite ajustarea volumului in pasi (desi are butoane de volum fizice pe card)... practic stie doar 0% si 100%, e un fel de "line out". Bine ca macar functioneaza intrarea de microfon  asta ma interesa cel mai tare.

Am mai luat si un PowerBank de 5000mAh la o oferta la Auchan -36 lei (si arata fix ca un powerbank Xiaomi, carcasa de aluminiu, subtire si mare cat un S4, 2 iesiri) si l-am testat pe mk808b plus cam 30 de minute. A mers fara probleme (eu am testat iesirea de 1.5A) si nici nu cred ca a supt mult din acumulator, ca tot cu 4 leduri din 4 a ramas PB-ul.


#77
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
am pus Kodi (cel din Google Play Store -15.2) si asta pentru ca add-on-ul de YouTube nu mai mergea de ceva vreme in SPMC si eram curios daca in Kodi functioneaza. Nu m-am logat inca dar cautarea merge perfect. Vad ca se misca foarte ok Kodi 15.2 pe mk808b plus, mai cercetez cand ajung acasa.
Singurul minus pe care l-am vazut (asta pe tableta cu A13) este ca nu stie sa faca share DLNA (desi TV-ul il vede si intra in foldere) la fisierele vide/audio.

#78
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
dupa ce am testat mai amanuntit Kodi (care ete 15.1 si nu 15.2) pot spune ca este sub SPMC, il pastrez doar pentru 2 add-on-uri care nu-mi functioneaza in SPMC. (arte.de si youtube)

#79
marianmmm1973

marianmmm1973

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.07.2009
Salut
Dupa ce s-a actualizat aplicatia youtube, aceasta nu mai reda decat la 360p.
Ce se poate face?
Am dezinstalat si reinstalat dar degeaba.
Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.

#80
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
aplicatia Youtube are un buton in setarile Android care zice "dezinstalare actualizari", aia o sa-ti aduca YT la versiunea cu care a venit stickul

#81
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
daca reuseste cineva sa faca un mouse BT sa mearga pe acest device sa-mi spuna si mie cu ce model a reusit asta, eu am testat azi un alt model de la Trust si aceeasi poveste ca la mouseul N-Joy, se imperecheaza si nu merge nimic ;(... mouse-ul merge perfect pe tableta Evolio X8.

Am cumparat azi doua chestii semnate Logitech, un stand cu touchpad si o pereche de casti BT cu microfon. Le testez si revin cu amanunte.

#82
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 21.12.2006
Veste buna pentru posesorii de MK808B:

Quote

[ROM][5.0.2] Unofficial CyanogenMOD 12 for MK808B-Plus - WeTek Gift

Release notes
Hello guys, I guess most of you have noticed that, right now, I'm just working on WeTek products (and couldn't be anything different since I really like doing this kind of stuff for them).
To prove you that WeTek Electronics cares about community and since we don't have any AMLogic S805 product, we decided to make users of MK808B-Plus happy by releasing a CyanogenMOD 12 build for them.

Userspace and kernel code has been upgraded to Amlogic's Lollipop SDK dated 2015-01-31 (they removed Widevine DRM support in Lollipop so apps like Play Movies won't be able to stream, I'm sorry).

Sursa

#83
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

View Postnei-k, on 31 octombrie 2015 - 18:28, said:

Veste buna pentru posesorii de MK808B:



Sursa

trebuie atent citit ce scrie acolo, sunt si unele probleme (cu wifi)... eu stau linistit momentan cu al meu 109k4 care merge impecabil. Am instalat si Youtube for GoogleTV fara probleme. Cel mai tare ma tenteaza sa pun pe el un dualboot - linux si android (care este perfect functional pe mk808b plus) dar mai stau un pic si mai cuget ;)

Edited by nanashu, 05 November 2015 - 19:06.


#84
florinn76

florinn76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 01.11.2007
Merge la cineva cu firmware stock aplicatia Digi Online din market ?
Ma intereseaza indeosebi filmele si serialele  Digi Play.
Aplicatia Telekom TV functioneaza ok (si kodi)

Multumesc anticipat pentru ajutor.

Edited by florinn76, 22 December 2015 - 10:39.


#85
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
mie imi merge fara probleme. din pacate nu am acces la DigiPlay ca sa verific filmele si serialele dar posturile tv merg perfect. Eu am MK808 cu 109k4

#86
marianmmm1973

marianmmm1973

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.07.2009
Cum faceti sa aveti youtube hd dupa actualizarea aplicatiei?
Am incercat si cu og youtube si revolutia maxima este 360p.
Exista vreo solutie pentru remediere?


#87
kdyalex

kdyalex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 11.12.2009
As vrea sa achizitionez si eu un mk808. Merita bani? Adica functioneaza bine? Are lag se blochwaza etc? Ms

#88
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
depinde la ce bani il cumperi. in esenta chiar este un stick (foarte) reusit, ruleaza (in limitele SOC-ului Amlogic S805) cam oricare format popular. exista ROMuri alternative pentru el, poate rula openELEC, Ubuntu...
DAR
intre timp au aparut in acceasi zona de pret device-uri / SOCuri mai interesante (poate nu inca atat de stabile si versatile)
eu am dat pe el fix 218 si nu regret. direct din China e si mai tentant - 30usd

#89
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009
va salut... are cineva facut un beakup, firmware, original sau custom? nu conteaza, al meu a ramas in google tv si nu mai intra in boot. va multumesc anticipat...

#90
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009
..............

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate