Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Digi One - R.C.S.&R.D.S. atacă piața TV cu un nou post de televiziune.

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
in ce an ?

#128
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Asta scrie pe prima pagină: Perioada de graţie a proiectului ar fi din câte se zvoneşte un an de zile, postul TV urmând să apară fie în toamnă, lunile septembrie-octombrie ori în primăvara anului viitor, urmând să emită H.D.

Asta era în 2015 și a trecut mai mult de 1 an. Licență nici nu are deci nu se va concretiza nimic prea curând.

#129
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
Am încredere in capacitatea RDS de a înființa cât mai multe posturi tv  de calitate!Imi doresc ca RDS sa devina un "brand" exact ca Mediaset in Italia!Perspectivă exista: a se vedea exemplele Digi 24, Digi Sport, Digi Film, Digi World, etc.
Concluzie: RDS demonstrează ca se poate face televiziune si cu tarife mai mici.De ce au asa multi abonati? ...datorita raportului pret-calitate!

Edited by mediasettv, 05 December 2016 - 00:38.


#130
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010

View Postmediasettv, on 05 decembrie 2016 - 00:34, said:

Am încredere in capacitatea RDS de a înființa cât mai multe posturi tv  de calitate!Imi doresc ca RDS sa devina un "brand" exact ca Mediaset in Italia!Perspectivă exista: a se vedea exemplele Digi 24, Digi Sport, Digi Film, Digi World, etc.
Concluzie: RDS demonstrează ca se poate face televiziune si cu tarife mai mici.De ce au asa multi abonati? ...datorita raportului pret-calitate!
Sa nu uitam de cela mai "adevarate" posturi SD cu parfum de HD lansate in ultimii ani: digi24 iasi, timisoara, constanta, oradea, craiova, brasov, galati si poplaca!!! Eu mai vreau vreo 12 din astea in grila, sunt mult prea tari!

#131
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Stii prea bine pentru ce sunt acele canale si nu cred ca te incurca personal cu ceva. Dar asa e pe aici, indiferent de cat continut bun ti se da, tot trebuie sa te legi de ceva.

#132
3xteam

3xteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 10.01.2017
eu zic că peste 3-4 ani va apărea și DigiOne ,DigiInfo sau poate și DigiTwo !, numai să termine cu telefonia mobilă (montarea de antene 3G-4G pentru acoperire cât mai mare) și să devină profitabilă inclusiv cu distribuția de curent electric ! pe urmă POATE o să imbunătățească și grila tv !, dar cred că sunt slabe șanse !

#133
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Nu se mai aude niciun zvon de digi one? Intre timp Mihai gainuse a trecut pe la tvr iar SRC e out. Achizitiile prima tv si pro tv au picat. Se mai zvonea ca vor cumpăra Acasa Tv pe care cred ca ar fi vrut sa-l transforme in generalist. Credeam ca voi avea si eu ceva bun la care sa mă uit dar se pare ca mai avem de asteptat.

#134
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,238
  • Înscris: 24.05.2014
A rămas in faza de proiect!

#135
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,843
  • Înscris: 07.07.2009
Nici proiect nu cred că e. RDS nu a zis nimic despre Digi One. În rest va rămâne în imaginația unora. :D RDS a mai avut tentativă cu un post generalist și s-a închis. Televiziunile generaliste la noi oricum toate sunt la fel: emisiuni de proastă calitate, filme de duzină, știri de scandal etc. Dacă printr-o minune RDS ar face ceva ca lumea sigur nu ar rezista mult pentru că la noi nu există cerere pentru calitate. Ar rezista poate doar pentru că e canalul lor și s-ar recepționa numai în rețeaua lor.

Edited by Kalman2007, 07 February 2017 - 22:28.


#136
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Am auzit pe ProFM o reclama la emisiunea Schimb de mame de pe Prima TV. In ultima vreme colaborarea RCS&RDS-Prima Tv/Adevarul Holding e din ce in ce mai strânsă. Vad zilnic jurnalisti de la Adevărul pe la Digi24 iar pagina de facebook Digi24 preia stiri de pe site-ul adevărul. Oare se pregateste o viitoare vânzare a prima tv si adevărul? Prima tv e cam praf in ultima vreme, asa n-o s-o mai tina mult, ori se vinde ori produc din nou emisiuni din toamna.

#137
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,228
  • Înscris: 22.02.2017
Ar fi bine. Ieri seara am vazut promo-uri la sezoane noi din Trasnitii si Schimb de mame, dar emisiunile astea sunt antice.

Edited by ronuquet, 02 March 2017 - 14:00.


#138
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Cred ca sunt cateva reclame pentru bani! Asa sunt si Libertatea si Sport.ro cu reclame pe digisport.ro. Posted Image

Edited by cristinel07, 02 March 2017 - 14:49.


#139
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postronuquet, on 02 martie 2017 - 13:59, said:

Ar fi bine. Ieri seara am vazut promo-uri la sezoane noi din Trasnitii si Schimb de mame, dar emisiunile astea sunt antice.
Mie mi-ar părea rău de prima sa de-a faliment, e un post cât de cât ok, nu e mizerie că antena1 sau kk anal d

#140
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
„de-a”?

#141
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
"de a( r )" da faliment
de la ardelenesul "da de-a da faliment prima"

EDIT: acum vad ca domnul e oltean, poate are ascendent in Cluj.  (da de-a ave')

Edited by eminemscu, 02 March 2017 - 20:23.


#142
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postalfa_alfa, on 02 martie 2017 - 19:49, said:

„de-a”?
autocorectorul

View Posteminemscu, on 02 martie 2017 - 20:22, said:

"de a( r )" da faliment
de la ardelenesul "da de-a da faliment prima"

EDIT: acum vad ca domnul e oltean, poate are ascendent in Cluj.  (da de-a ave')
nu chiar, e greseala mea! Ma rog, a telefonului! Am vazut-o si din cate stiu eu am si corectat-o dar nu s-a salvat editarea; probabil din cauza netului, am depasit limita si îmi merge cu 128kbps.

#143
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,356
  • Înscris: 19.01.2015
Aveti careva habar, cum ca Prima TV va fi cumparata de RCS & RDS, si s-ar transforma in Digi One ?
Vad ca se tot vorbeste despre asta pe toate topicurile, insa aici nu, si nu stiu daca sursele care spun asta sunt sigure.

#144
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Ar fi cea mai mare prostie posibila sa cumpere prima tv si sa-i schimbe numele. Pai din prima tv doar numele a mai ramas ca in rest...
Audienta pe care o face e din pricina numelui. Vara asta au trait numai din reluari si au fost mereu in top 10. Sa nu mai zic ca au prins 7-80000 in comercial seara.

Deci nu, slabe sanse. Cea mai mare prostie pe care o pot face. Dar de la prelipceanu te poti astepta la orice..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate