Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Ce ar putea face un lenes ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015
Uite o idee buna,cea cu inotul! :)

Jumatate din program presupune munca de birou ,cealalta jumatate presupune destul de mult mers.

#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 02:51, said:

Uite o idee buna,cea cu inotul! Posted Image

Jumatate din program presupune munca de birou ,cealalta jumatate presupune destul de mult mers.
Vezi ca nu toate tipurile de inot sunt bune,daca nu ma insel doar inotul pe spate e bun...si usurel...

Edited by I2O, 27 May 2015 - 02:58.


#21
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015

View PostI2O, on 27 mai 2015 - 02:57, said:

Vezi ca nu toate tipurile de inot sunt bune,daca nu ma insel doar inotul pe spate e bun...si usurel...
Pe spate e buna pluta ca plutesc.  :DPosted Image

#22
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Si eu am probleme la coloana, de la un accident. (operații, ovare extirpate, vertebre deplasate)
In general sunt ok, nu e nimic sesizabil (îmbrăcată)
Insa in urma altor șocuri plus lipsa ovarelor, la efort îmi creste prolactina.
Știi ca la testul de prolactina te lașa un timp sa te oodihnești, la efort e normal sa crească.
Spun astea pentru ca as fi  făcut ceva sport si chiar era necesar, insa nu pot face prea mare efort.
Doar ceva dans, mișcări ușoare . Si alte probleme, diverse medicamente, atât se poate.
Deci, limitările nu sunt fizice, mai mult fiziologice.

Recomand dans.

#23
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 01:00, said:

Poate aveti ceva sugestii...
Dragoste, cat mai multa dragoste. :)

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003
Da pe rand,  sa ajunga la toti.

#25
light_flame

light_flame

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 08.05.2015

View PostBursul, on 27 mai 2015 - 07:45, said:

Da pe rand,  sa ajunga la toti.
Am uitat sa rad...

#26
esaob13

esaob13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 27.04.2012
chiar daca esti lenesa, pt a tonifia musculatura, din pacate nu exista altceva eficient  decat antrenamentul la o sala de fitness.
acolo , cu un instructor pt primele sedinte, poti face antrenament tip circuit pt toate grupele de muschi.
eu zic pt inceput 2 sedinte/sapt de fitness la sala sunt suficiente. dupa aia mai vezi. ideea este sa te tii de ele.
chestiile cu exercitii acasa sunt doar vrajeli .tu poti sa dai banii pe tot felul de aparate la care se face reclama, dar sunt bani aruncati. acasa nu faci nimic .pt inceput faci de cateva ori niste exercitii dupa care doar vei sterge praful de pe ele .
parerea mea.
oricat de lenesa esti doua zile /sapt poti sa te deplasezi la o sala de fitness de genul marti/vineri sau miercuri/sambata.un atrenament ar dura maxim 40 min. fitness si inca vreo 20-30 min cardio deci undeva la o ora. bineinteles asta daca chiar vrei sa faci ceva miscare si nu doar sa te alinti pe net....
bafta

Edited by esaob13, 27 May 2015 - 08:39.


#27
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
lenesa caut ajutor pe softpedia! maine o sa vina unu si o sa spuna ca e lenes si nu vrea sa se lege la sireturi si cauta o solutie.
hai ma pe bune!? chiar nu esti in stare sa gasesti un remediu la problema ta? a merge la sala nu inseamna sa te rupi in talente cu greutati mari, faci cu cat iti permite tie corpul mai ales ca ai spus ca ai o problema medicala. poti merge la bazin cum a mai spus un coleg de forum mai sus, sau chiar poti incerca : http://healthy.kudik...ml#slide-number.

sper sa te apuci sa faci ceva din cele enumerate de colegii de forum. spor!

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Sa leneveasca toata ziua, eventual sa mai intre pe cate un forum, asa de sictir,sa se simta lezata in amoru' propriu si sa reactioneze ca un neam prost,.....Posted Image

#29
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
un leneş ar putea foarte bine să lenevească, nu are rost să se complice cu altceva.

#30
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Sportul si lenevia nu pot coexista in aceeasi persoana. Mai devreme sau mai tarziu iti vei baga picioarele intr-una din ele. La fel cum nici fumatul cu exercitiile aerobe nu o pot face.

#31
constant7

constant7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 01.03.2015

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 01:00, said:

Sunt o lenesa, recunosc ca nu-mi place sa fac sport.Ma simt bine in pielea mea, dar consider ca oricand e loc de mai bine.
Vreau sa-mi tonific mai mult corpul si nu stiu ce exercitii as putea face.Am o mica problema la spate, fapt ce ma impiedica sa fac exercitii prea grele.
La sala nu ma duc, am achizitionat de cateva ori abonamentul dar fara a ma prezenta la sedinte.Acasa mi-am cumparat o bicicleta pe care o mai  folosesc.

Poate aveti ceva sugestii...

Eu zic sa ramai asa. Te complici. Posted Image

#32
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Plimbari pe munte , inot , bicicleta , patinaj , role , banda de alergare , curatenie in casa !

#33
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Ma, are probleme la coloana si voi ii recomandati bicicleta???? WTF?
Plus alte "sporturi" care ii flexuiesc coloana de i-o termina si mai rau.
Cand ai probleme de coloana (din cauza statului pe scaun sunt fff multi) cel mai bine e sa faca exercitii statice care sa ii antreneze muschii dar sa flexeze coloana la minimum sau chiar deloc. Pentru asta exista asa numitele plank-uri.
Lasa si instructorii de fitness, majoritatea nu stiu de capul lor, du-te la un kinetoterapist bun, in functie de problema/problemele pe care le ai veti face si exercitiile fizice corespunzatoare. Veti face ceva de genul https://www.youtube....ercitii coloana

#34
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 01:00, said:

Sunt o lenesa, recunosc ca nu-mi place sa fac sport.Ma simt bine in pielea mea, dar consider ca oricand e loc de mai bine.
Vreau sa-mi tonific mai mult corpul si nu stiu ce exercitii as putea face.Am o mica problema la spate, fapt ce ma impiedica sa fac exercitii prea grele.
La sala nu ma duc, am achizitionat de cateva ori abonamentul dar fara a ma prezenta la sedinte.Acasa mi-am cumparat o bicicleta pe care o mai  folosesc.

Poate aveti ceva sugestii...
Joaca sah. E un sport nobil.

Edited by babalaul, 27 May 2015 - 12:08.


#35
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

View Postlight_flame, on 27 mai 2015 - 07:47, said:

Am uitat sa rad...

Pacat:

Cercetatorii au aflat care sunt cele mai uimitoare lucruri despre ras. :

1. Copiii rad, in medie, de 400 de ori pe zi, comparativ cu adultii care o fac doar sase ori.
2. Rasul puternic face ca organismul nostru sa foloseasca peste 100 de muschi, dintre care doar 17 sunt faciali.
3. Zece minute ras constant arde aproximativ 50 de calorii.
4. S-a dovedit ca rasul intareste sistemul imunitar. El lupta cu hormonul stresului – cortizolul, ajuta creierul și plamanii sa primeasca oxigen suplimentar.
5. Rasetele provoaca euforia. Prin el si vibratii care se creeaza in plamani, trahee, diafragma si unele dintre organele interne.
6. Rasul atrage atentie! Studiile nu se opresc sa dovedeasca ca oamenii zambitori atrag ca un magnet persoane opuse.

#36
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View PostBursul, on 27 mai 2015 - 12:10, said:

Pacat:

Cercetatorii au aflat care sunt cele mai uimitoare lucruri despre ras. :

1. Copiii rad, in medie, de 400 de ori pe zi, comparativ cu adultii care o fac doar sase ori.
2. Rasul puternic face ca organismul nostru sa foloseasca peste 100 de muschi, dintre care doar 17 sunt faciali.
3. Zece minute ras constant arde aproximativ 50 de calorii.
4. S-a dovedit ca rasul intareste sistemul imunitar. El lupta cu hormonul stresului – cortizolul, ajuta creierul și plamanii sa primeasca oxigen suplimentar.
5. Rasetele provoaca euforia. Prin el si vibratii care se creeaza in plamani, trahee, diafragma si unele dintre organele interne.
6. Rasul atrage atentie! Studiile nu se opresc sa dovedeasca ca oamenii zambitori atrag ca un magnet persoane opuse.
Si daca rade cand inoata pe spate ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate