Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Video curs festiv!

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Monocrom

Monocrom

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.05.2015
Salutare!

Peste cateva zile clasa noastra va organiza cursul festiv. Ne-am gandit sa facem un filmulet dar pentru asta am nevoie de un program.

Poate cineva sa-mi recomande un program mai bun,adica cu mai multe efecte si alte chestii de genul? Nu vreau sa fie nici prea complicat;ceva mediu...

Edited by CristianAdrian, 19 May 2015 - 18:54.


#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
salutare!
in situatia ta, mai bine ai fi interesat de un manual de limba romana decat de cursul vestiv
v-ati gandit voi asa sa faceti ceva la care oricum nu va pricepeti... si te-ai gandit tu sa fii reprezentantul clasei si sa te ocupi... martirule!...
si dupa ce ai dat search dupa editoare video si n-ai gasit nici o referinta, te-ai gandit ca ar fi bine sa deschizi un topic! nu?

ca sa nu fiu complet offtopic, na!
http://www.adobe.com...s/premiere.html

gasesti pe youtube tutoriale gârlă

Edited by Nero-d, 18 May 2015 - 23:49.


#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Programul ala e usor sa-l folosesti dar necesita ani de experienta pentru a-l "tine in frau", iar ca si montaj va recomand sa evitati tranzitii si efecte tip NBC, montaj curat, cut-cut cu minim de tranzitii, eventual pe ritm cu muzica de fond, care si aceasta trebuie sa fie simpla si atemporala, adica nu folositi melodii noi care au sansa sa fie uitate peste 10-15 ani cand veti revedea materialul.

La montaj e necesar sa introduceti si material video filmat in locatie cu ambiata originala, deci trebuie sa fiti atenti la calitatea imaginii cat si a sunetului.
Decat sa picati de "vraieri" mai bine angajati un profesionist.

Edited by connectorxp, 19 May 2015 - 00:36.


#4
ciulian_a

ciulian_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.05.2004
@ monocrom - sunt multe programe de editare, unele mai simple, altele mai complicate.Sony Vegas, Adobe Premiere sunt doua dintre ele, dar nu sunt free....Windows-ul are ”Movie maker” care e free.

Edited by CristianAdrian, 19 May 2015 - 18:53.


#5
Monocrom

Monocrom

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.05.2015
Windows Movie Maker nu imi ofera prea multe efecte iar Sony Vegas daca ai versiunea de trial iti va marca unele slide-uri cu sigla lor si tocmai de asta nu il folosesc. N-am folosit niciun produs de la Adobe dar voi incerca cu After Effects poate nu-mi va face aceeasi problema ca si Vegas-ul. In rest multe programe au un continut superficial.

Cat despre ceilalti useri:lasa-i in pace. Nu vreau sa contrazic pe nimeni si nici sa ma scuz;care e dispus sa ma ajute,foarte bine;cine nu e,la fel de bine. Multumesc pentru raspuns.

Edited by CristianAdrian, 19 May 2015 - 18:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate