Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Problema stream video.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Salut. Am o tableta veche Evolio Evotab fun pe care o tin legata la TV pt video online si Youtube.
Problema este ca merg f rau streamurile video rulate in browser. Isi face treaba dar de multe ori imi vine sa o arunc.
Problema pe care o banuiesc eu este de la Flash playerul care a venit instalat din fabrica(oricare ar fi aia).
L-am scos dar nu am reusit sa vad nimic fara el in niciun browser.
Ceva solutii sa rezolv problema sau macar sa verific daca e de la Flash?
Cum as putea sa rulez streamurile fara sa folosesc Flashul?
Tableta are dezactivate toate aplicatiile pe care nu le folosesc. Am doar YT, Firefox si Adguard.
Nu are root sau altceva.
Stiu ca e depasita dar un telefon si mai depasit (512 RAM) ruleaza fara probleme acolo unde tableta abia se misca dar nu are Flash.
Mai am si o Yoga8 care merge f bine dar nu are iesire HDMi iar prin Miracast nu se sincronizeaza bine filmele sau alte clipuri. Se vad sacadat.

Edited by underb, 16 May 2015 - 16:31.


#2
RaducuPC

RaducuPC

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 29.07.2016
Daca vrei sa stii, ea chiar vine rootată din fabrică pentru portul usb otg

#3
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Icearca photon browser sau Opera Browser. Eu am un Samsung galaxy tab 3 cu kitat care merge orce film pe ea fara nici o problema. Nu am nici un player intstalat de mine. Photon browser are player integrat dar este este un browser cam complicat si are si reclame. Ma uit filme pe broserul Opera sigur si rapid.

#4
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Tab are Boxchip A10 CPU single core si ruleaza Android 4.1... Opera nu mai suporta v4.1 de ceva timp asa cum Chrome sa oprit la v73 pentru Android 4.3.

#5
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Tableta respectiva a fost incinerata,dupa atata timp

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate