Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Lenovo S60

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Salutare!  Detine cineva acest telefon? Daca da, rog un mic review. Multumesc.


#2
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 17.12.2006
vezi pe youtube poate gasesti mai multe, in rest lenovo sunt toate acceasi marie cu alta palarie, SO nu e cel mai reusti dar ai suport pe forumuri mai mult decat necesar, iar ca si hardware nu te astepta daca are aceeasi configuratie cu alta marca mai consacrata sa si mearga la fel.

#3
viperacupar

viperacupar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 10.01.2014
Multumesc pt raspuns! :) Am vazut si eu destule pe youtube, dar voiam sa aud o parere "la cald" de la un romanas de-al nostru... Imi parea dragut acest "aifon 5c" chinezesc...:))

#4
Albert

Albert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 20.08.2006
Pe scurt, nu am rabdare sa fac un review complet dar va pot spune parerea mea despre Lenovo S60 dupa ce l-am avut 5 zile.

In primul rand ofera destul de multe la pretul pe care il are mai exact eu l-am acizitionat cu 900 ron de la Ev...ag(nu tin sa fac reclama) sa incepem cu display-ul care are o rezolutie buna, culori destul de vii si cat mai aproape de realitate.

Performante - FOARTE bune in 5 zile nu s-a blocat nici 1 secunda nu a avut "lag" am facut ce am vrut cu el si nu a dat nici un semn ca numai poate, multitasking la greu intru moment cred ca aveam pe putin 20 app care rulau si functiona extrem de fluent.

Camera foto - In principiu o camera sa spun MEDIE cu performante bune spre foarte bune atat in zone cu multa lumina cat si in intuneric, focalizeaza destul de repede si foarte precis, face pozele destul de rapid si clar.(nu am filmat dar gasiti pe Youtube multe filmulete)

Internet - 4G-ul functioneza fara probleme se misca excelent la fel si pe Wi Fi are receptie destul de buna chiar am fost surprins in unele zone unde alte telefoane mai capabile nu aveau semnal bun eu aveam semnal full.

Bateriea -a tinut  ~6h in conditiile in care, m-am jucat asphalt 8 cam 2h incontinu, iar restul doar browsing, cu diferite instalari si dezinstalari de app.
  -in stand-by + convorbiri "normale" 3 4 min a tinut 1 zi si ~6 ore.

Acum partea proasta a lucrurilor. Posted Image

De ce am spus la inceput "l-am avut", pentru ca l-am dat retur Posted Image  din pacate nu am avut noroc sa prind unul fara defect iar acestea avea un defect destul de mare si anume, se incingea DOAR atunci cand vorbeam la el, se incingea atat de tare incat nu puteam sa il mai tin la ureche, am incercat un update de soft oprit net/Wi Fi  fara nici un rezultat.

Din pacate probleme nu se opresc aici, inca o problema foarte enervanta a fost difuzorul prin care asculti, in timpul unei convorbiri se auzeau extrem de multe zgomote statice, care intr-un mediu cu mai putin zgomot erau foarte deranjante.....la fel nu am gasit nici o rezovare din soft etc.

Sper ca am fost de ajutor, sincer este un fel de ruleta ruseasca cu telefoanele astea dar in cazul celor de genul acesta mai "no name" riscul este si mai mare. Posted Image

Edited by Albert, 23 May 2015 - 12:22.


#5
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Salutare , daca are cineva telefonul îmi poate apune daca are switch 3G in meniu ? Adică sa pot schimba 3G pe sim1 respectiv sim 2 oricând ?!
Mulțumesc anticipat

#6
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
Vă rog, urgent ( pt. ca plec la showroom sa l cumpăr ) sa-mi spuneți și mie dacă lenovo S60 reda fisiere video în format Divx . Întreb pentru ca pe gsmarena spune ca reda Mp4 și H264 . Aștept lămuririle voastre. Mulțumesc.

Edited by gerys, 24 June 2015 - 08:04.


#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cu o aplicatie instalata din play store (un player, de ex mx player sau vlc sau ***) poti reda aproape orice.

Edited by easy90rider, 24 June 2015 - 08:22.


#8
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
ieri am cumpărat și eu un telefon lenovo s60,nou,sigilat,garanție 2 ani. Am si eu o nelămurire : în partea de jos a ecranului are 3 butoane, dar aceste butoane nu au lumini. E normal sau e un defect ? Vă rog pe cei care aveți acest telefon să mă lămuriți și pe mine, pot duce telefonul înapoi în 30 de zile dacă are probleme. Mulțumesc.

#9
testor73

testor73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 19.07.2012
Din ce-am vazut pe youtube se pare ca nu se aprind acele butoane.

#10
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Nu, vad ca modelele noi de la Lenovo nu mai au butoanele touch luminate din pacate. :(

#11
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 24.05.2010
nu era o setare unde dadeai lumini la butoane?.... eu mi le-am scos la mine fiindca nu mai merg butoanele alea

#12
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,428
  • Înscris: 13.01.2011
P70 are lumina la butoane ?

#13
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013

View PostMooF2010, on 25 iunie 2015 - 12:34, said:

nu era o setare unde dadeai lumini la butoane?.... eu mi le-am scos la mine fiindca nu mai merg butoanele alea
este posibil să existe setare pt lumini la acele butoane ?

#14
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,913
  • Înscris: 25.01.2007
la setari>afisare, ceva de genul durata iluminare tasta atingere.

#15
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
@crisstonne Da, P70 are, dar sunt foarte slab iluminate aproape ca nu se vad.
@slai Da, la cele care au lumina poti umbla acolo. Dar la ce durata iluminare sa umbli daca tastele nu au becuri din fabrica?

Edited by alex_bv2001, 25 June 2015 - 13:08.


#16
gerys

gerys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 25.03.2013
Salut. Cum pot sa verific la lenovo s60 ce aplicatii sunt deschise si cum pot sa le inchid ??? Ca sa ma fac inteles, la tableta mea, samsung galaxy note 2014 edition, pt aceasta chestie tin apasat butonul de sub ecran si imi apare tot ce este deschis si le inchid eliminandu-le cu degetul de pe ecran. Va rog sa ma ajutati si pe mine cei care stiti sa rezolv aceasta nelamurire la lenovo s60. Multumesc.

#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012
Tu ai de gand sa mai umpli forumul cu topicuri de cate o intrebare?
http://forum.softped...i-limba-romana/
http://forum.softped...ere-video-divx/

#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,913
  • Înscris: 25.01.2007
pe la lenovo incearca sa apesi acelasi buton, repede, de 2 ori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate