Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Deezer

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,859
  • Înscris: 17.09.2003
Buna ziua,

Am accesat si eu Deezer de pe telefon. Biblioteca de melodii e impresionanta. Totusi, este vreun abonament lunar la el sau e inclus in abonamentul meu de telefonie ?

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Stai sa ne consultam globul de cristal ca sa vedem ce ai tu activat si sa iti raspundem...
http://www.orange.ro/deezer/

#3
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,859
  • Înscris: 17.09.2003
Da, imi cer scuze de exprimare. Am vazut ca pot asculta melodii. Se merita un abonament la Deezer ?

#4
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 OClaudiu, on 12 mai 2015 - 07:49, said:

Buna ziua,

Am accesat si eu Deezer de pe telefon. Biblioteca de melodii e impresionanta. Totusi, este vreun abonament lunar la el sau e inclus in abonamentul meu de telefonie ?

Salut,

Informatii despre aplicatia si optiunile Deezer pot afla de aici.
Daca doresti sa verificam daca optiunea Deezer este inclusa in abonamentul tau, te rugam sa ne oferi mai multe detalii prin mesaj privat.

Cu prietenie,
Orange Helper

#5
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

 OClaudiu, on 12 mai 2015 - 08:38, said:

Da, imi cer scuze de exprimare. Am vazut ca pot asculta melodii. Se merita un abonament la Deezer ?

Acum un an as fi zis ca da, in acest moment nu mai sunt asa sigur, vad ca au disparut melodii care erau disponibile anterior in biblioteca lor pentru regiunea noastra.

#6
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
La mine o gramada de melodii romanesti au disparut, aveam si eu cateva in lista si s-au dus aproape toate. Dar daca te uiti la manele.... fara numar fara numar, nu e lista atat de lunga sa le cuprinda pe toate.
Au disparut si artisti internationali sau melodii banale din anii 80, 90. M-am reorientat catre muzica ruseasca si mi-am alcatuit un playlist cu vreo 80 de melodii. Cateva zile dupa, nu mai aveam decat vreo 60 disponibile.
Cei de la deezer nu raspund la solicitari sau daca fac asta, o fac tarziu si cu raspunsuri evazive. Am intrebat daca exista un abonament universal (contra cost binenteles) care sa aiba acces la toate melodiile, sa faca abstractie ca sint ROMAN.
Cica nu.

Partea buna e ca inca mai avem acces la muzica altor tari. Am gasit muzica faina a unora din Uzbekistan, si nemtii au muzica veche si frumoasa pe deezer. Multe chestii de karaoke, concerte am gasit.
Ma rog in fiecare zi sa nu-mi dispara ceva din liste...

Edited by Meister, 12 May 2015 - 14:26.


#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Din pacate Orange da doar acces la serviciu. In rest cei de la Deezer se ocupa de continut. Nu sunt tipuri de profile/abonamente care sa aiba acces la un continut mai extins, e un singur profil.

#8
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Eu va recomand Google Play muzic! + ca poti lati si cu nr orange

#9
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Deja testez Tidal, Spotify(aici nu poti sa faci plata cu card din afara US),

#10
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
GPMAA e bun ca poti sa incarci propriile melodii maxim 50.000 si le poti asculta fara sa platesti :)
Tidal e prea scump pentru ce ofera, Spotify limiteaza plata la tarile in care sunt lansati, nu doar US!

#11
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004

 easy90rider, on 14 mai 2015 - 12:02, said:

GPMAA e bun ca poti sa incarci propriile melodii maxim 50.000 si le poti asculta fara sa platesti Posted Image
Tidal e prea scump pentru ce ofera, Spotify limiteaza plata la tarile in care sunt lansati, nu doar US!
Problema este ca nu am propriile melodii :)

#12
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Nici o colectie de muzica de pe net? :)
Deezer avea cele mai multe melodii 35 milioane, parca.

#13
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
spotify cu cont free (login la fiecare 2 sapt prin proxy us/uk - cautati pe google) si aplicatie android modificata si ai cam tot ce-ti trebuie ;)
daca ai IOS...ghinion :)

#14
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Ma dispera ca la Deezer au stricat calitatea la unele melodii si au retras altele din reigunea noastra, de exemplu pe la Judas Priest, Rammstein si altii au facut "modificari" plus ca lipsesc multe melodii din repertoriul unor artisti sau formatii celebre.
Dupa ce-mi expira contractul in ianuarie 2016 ma gandesc daca mai continui cu ei sau aleg un serviciu international renumit care sa ofere calitate uniforma pe toate melodiile.

Pe iPad si iPhone functioneaza cel mai bine aplicatia, pe Note3 functioneaza deficitar si rupe in doua autonomia, mai ales prin streaming bluetooth, plus ca nu suporta comenzi de la dispozitivul host, pacat ca au facut treaba pe jumate.

@Orange: cam scump abonamentul ala de 44 Euro pentru ce ofera, mai lucrati la el, ca pe categoria Premium nu vad nimic ce merita luat.

Edited by connectorxp, 19 May 2015 - 00:47.


#15
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Singurul avantaj la orange e reducerea de 2 sau 3 euro fata de pachetul standard. Cine iti garanteaza ca la alte servicii cu plata, nu se procedeaza ca la Deezer? Sta cineva sa citeasca conditiile de utilizare.

#16
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 maul, on 18 mai 2015 - 09:54, said:

spotify cu cont free (login la fiecare 2 sapt prin proxy us/uk - cautati pe google) si aplicatie android modificata si ai cam tot ce-ti trebuie Posted Image
daca ai IOS...ghinion Posted Image

Ce aplicatie modificata? E la ei pe site APK pentru andoid https://www.spotify....download/other/

#17
maul

maul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 10.11.2005
cea de aici cu functiile suplimentare deblocate:

Quote

Unlimited skips Unlock repeating Unlock shuffling Unlock seeking Unlock track selection Bypass ads


#18
floradu2001

floradu2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2014

În fine am reușit să intru pe forum. Salut. Am activat opțiunea "Deezer premium", am primit sms cu un link de la 411, dar nu mi-a venit niciun cod pe care să-l introduc în căsuța corespnunzătoare. Am încercat și cu numărul în format internațional "+407xx xxx xxx" dar nu am primit niciun sms cu codul. mi se pare penibil, cu atât mai mult cu cât nu am găsit vreo modalitate de a contacta Orange în timp real. La secțiunea "contul meu" îmi apare activată opțiunea, dar nu pot folosi serviciul.

Edited by floradu2001, 23 May 2015 - 13:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate