Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Solutie DVB-C remote/sharing

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 18.08.2005
Saturandu-ma sa caut streamuri online de proasta calitate,cu reclame si blocari,caut o solutie pt a receptiona Digi Sport HD de la distanta.

O varianta pe care am gasit-o ar fi compusa din: PC+tuner dvb-c+ stream VLC instalate acasa unde am abonament RCS.

Exista o solutie mai simpla gen un STB care sa faca streaming direct prin ip fara a mai depinde de PC?

La locul unde lucrez am doar internet fara cablu tv.

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
http://www.slingbox.com/ - dar STB cu DVB-C e cam scump.

#3
mishu77

mishu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 07.03.2007
Orice receiver cu enigma 2 face asta .... numai ca tre sa ai banda de up respectiv down buna si timp de raspuns mic intre cele 2 locatii.

#4
mikestarx

mikestarx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.08.2005

View Postcccrys, on 08 mai 2015 - 10:33, said:

Saturandu-ma sa caut streamuri online de proasta calitate,cu reclame si blocari,caut o solutie pt a receptiona Digi Sport HD de la distanta.

O varianta pe care am gasit-o ar fi compusa din: PC+tuner dvb-c+ stream VLC instalate acasa unde am abonament RCS.

Exista o solutie mai simpla gen un STB care sa faca streaming direct prin ip fara a mai depinde de PC?

La locul unde lucrez am doar internet fara cablu tv.

Salut,

o solutie testata de mine este un router care suporta DDWRT pe care configurezi VPN PPTP si apoi poti folosi digi-online peste orice conexiune de internet.[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bOeBfLPI4WM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mikestarx, 20 May 2015 - 16:40.


#5
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 18.08.2005
Este o varianta dar calitatea video este execrabila.

#6
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Slingbox-ul pe care ti l-a recomandat colegul anterior este o solutie foarte Fiabila, daca esti plecat din tara, sau mai multa vreme. Si ai toate canalele. Costa ceva, adica vreo 500-700ron.

Daca e doar o chestie zilnica, adica la birou, apoi seara esti acasa, ai doua variante relativ similare si care fac acelasi lucru. Stick mobil (ai gratis la Fiber link2)  si te uiti pe laptopul de serviciu, tableta sau laptopul personal. Sau Telefon cu digi mobil si te uiti acolo la Digionline, hbo go, etc. Trafic 5GB inclus la ambele, apoi nelimitat dar scade viteza.

In schimb pe Digionline nu ai decat anumite canale disponibile

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate