Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum arata gletul de finisaj (127) cand e uscat complet?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Am incercat sa gletuiesc si eu un perete si mi-au ramas destul de multe urme de la gletiera....cind incerc sa dau cu smirghel ca sa-l fac sa iasa fin imi raman gauri si arata destul de rau. Am mai dat odata cu CT127 plus amorsa si cind dau cu smirghel tot la fel cu gauri imi iese.
Imi puteti spune ce fac rau de nu-mi iese?

#20
Talibane

Talibane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.05.2019

 juannn, on 11 octombrie 2023 - 09:57, said:

Am incercat sa gletuiesc si eu un perete si mi-au ramas destul de multe urme de la gletiera....cind incerc sa dau cu smirghel ca sa-l fac sa iasa fin imi raman gauri si arata destul de rau. Am mai dat odata cu CT127 plus amorsa si cind dau cu smirghel tot la fel cu gauri imi iese.
Imi puteti spune ce fac rau de nu-mi iese?

Ataseaza niste poze ca sa vedem si noi ce "gauri" iti raman.

#21
Prophecy

Prophecy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 863
  • Înscris: 29.07.2023
Găuri mici de la bulele de aer care au fost incorporate in material la aplicarea pe perete, probabil...

As zice ca amestecă materialul pana il gasesc toti draci si scoate si baga intr una mixerul in vasul in care il pregătește favorizand inglobarea de aer la care se adaugă aplicarea defectuoasă, in strat prea gros.

#22
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

 Talibane, on 11 octombrie 2023 - 17:10, said:

Ataseaza niste poze ca sa vedem si noi ce "gauri" iti raman.

Nu sunt gauri de la bulele de aer sunt gauri sunt denivelari in perete...Am sa revin cu o poza. Am mai dat o mana peste si cit decit s-a rezolvat.

#23
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Cam asa imi iese perete dupa ce dau cu smirghel....partea nasola e ca iese asa pe o portiune... cind am dat cu ct 127 am amorsat. Am ras cu un smirghel tip burete granulatie 300. Am mai dat o mana peste acele denivelari si am varuit asa....tot nu a iesit perfect dar e mult mai bine. Nu inteleg unde gresesc de imi iese asa....cind dau cu gletiera raman urme iar dupa ce ce usuca si rad imi apara acele gauri.

ps: nu stiu de ce se incarca imaginea rasturnat

Attached Files


Edited by juannn, 15 October 2023 - 18:25.


#24
Talibane

Talibane

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 12.05.2019
Din ce vad, acele sunt denivelari de la gletul tras si slefuit incorect.  Ai folosit o gletiera scurta si posibil tras denivelat, iar de slefuit nu se slefueste un perete intreg cu smirghel tip burete, tip burete se recomanda la colturi sau zone mici unde nu incape slefuitorul electric/manual.
Mai este posibil ca ai slefuit in exces,  dupa  ce ai tras ultima mana, se slefuieste usor pentru a scoate eventuale urme de la gletiera.

Iti recomand sa folosesti o gletiera lunga sau cutit de tras lung ( 60 cm). Iar de slefuit, slefuieste cu un slefuitor elctric sau manual care ii mai mare decat acei bureti (20+ cm).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate