Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

CD-ri reinscriptibile !

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Guest_Totti_*

Guest_Totti_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Am o intrebare legata de CD-le reinscriptibile: Atunci cand le sterg Nero are 2 optiuni:Stergere completa( in care se sterg fizic datele)  dar  care dureaza mult  si stergere partiala(datele nu sunt sterse fizic de pe CD).
Atunci cand stergeti datele de pe CD voi pe care din cele 2 metode o folositi ?La stewrgerea completa am stat 9 mminute sa sterg 4 Mb, deci la on 700mb ar trebui sa astept o zi intreaga.
Si ce  CD-ri reinscriptibile sunt mai bune? Eu ma bazez pe TDK dar sunt cam scumpe(85 000 la 4x) ? :drac:

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,148
  • Înscris: 05.12.2002
lol
stergea completa dureaza tot 9 minute si pt 4 mb si pt 700 mb. (pe writer-ul tau).

#3
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
E de ajuns sa-i dai sa stearga cu metoda aia care tine mai putin care de fapt sterge doar TOC-ul dar e de ajuns.
TDK rulz.

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001
1. am avut probleme cu stergerea rapida...
2. nu prea conteaza marca cd-urilor. Eu nu am auzit de cdrw vaporean :) si in plus daca scrie prost.. ii dai un full erase :P
3. nu inteleg de ce iti ia atata stergerea... ar trebui sa iti ia maxim 30 minute adica 4x

#5
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Da' cand tragi in cat timp trage?
O fii DMA-ul disable??!!

#6
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

am stat 9 mminute sa sterg 4 Mb, deci la on 700mb ar trebui sa astept o zi intreaga

indiferent de cata informatie ai scris pe CD, atunci cand sterge, o face pe toata suprafata (700 M)

#7
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Pentru mai multe informatii despre RW vedeti attachmentul.
Pentru a intelege si mai bine aceste informatii incearca sa scrii ceva pe rw si te uiti la suprafata lui sub razele soarelor de afara. dai un erase mic si apoi unul complet si cred ca vei fi mai mult decat lamurit.

Attached Files

  • Attached File  rw.zip   156.52K   19 downloads


#8
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 16.10.2002
Totusi e o chestie ciudata - daca ai formata 700Mb la 4x ar trebui totusi sa dureze peste 20min. Daca ai fi dat la 10x intradevar dura 9, dar asa...

RW: Daca tot e o chestie scumpa atunci sa fie si buna - Verbatim - mi se pare cel mai tare RW; raport calitate/pret - Ricoh - 40Klei 650Mb 4x-10x; cu Memorexu' am avut probleme la 1sn...
Si totusi - pentru siguranta nu recomand decat 4x pentru RW.

#9
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
eu am originalul samsung de la writer (care writer nu vrea sa scrie bine decat 4x) si philips 10x -superbe (sunt zgariate si rescrise de zeci de ori si tot merg bine).

Incearca UDF. te scuteste de formatare dar merge numai cu driver sau windows xp.

#10
Guest_Totti_*

Guest_Totti_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Tin sa va spun ca am scris/sters la 8x atata are maxim writerul meu pe un CD Samsung.Folosesc un Nero mai vechi ,cred ca 5.7 si am auzit ca Nero la versiunile mai vechi intr-adevar sta cam mult la erase.
Si Tarzy zici ca daca sterge, sterge toata suprafatza Cd-lui indiferent cat e scris ?Totusi la lumina se vedea scris doar putin , atunci cand sterge tot CD-ul nu ar trebui sa se vada lucrul asta ?(ca la scrierre) .
Mersi de sfaturi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate