Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Lumia 930 vs Samsung Galaxy S5 (4G+)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008
Acum, cateva cuvinte despre Samsung. Am avut trei telefoane de la Samsung, toate trei la service au ajuns: doua cu placa de baza arse, unul cu modulul GPS. Am avut monitor Samsung pt calculator, a ajuns la service. S-a ars. Am televizor LED Samsung, s-a dus panelul. L-am dus la garantie. Am avut cuptor cu microunde Samsung, l-am aruncat. A murit intr-o zi. Sotia are s5. De nou touch-ul are momente cand nu raspunde, doar pe o anumita portiune a ecranului. Fratele meu are masina de spalat Samsung, a dus-o la reparat(nu mai tin minte de ce). Si ar mai fi, dar lista e lunga. Toate device-urile pe care le-am enumerat nu sunt vechi, antice si de demult. Sunt device-uri de actualitate. Eu m-am lecuit cu Samsung

#38
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Iti dai seama ca daca toti ar fi avut problemele tale cu Samsung atunci astia erau in faliment...

#39
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Am scapat de ios vs android,incepe wp vs android!
Dupa mintea voastra daca va certati,sau daca incercati sa demonstrati ca un os e mai bun decat celalalt rezolvati ceva?
Fiecare da banii pe ce isi doreste si i se potriveste mai bine!
Sunteti prea atasati de telefoanele voastre...

Edited by silviu03, 10 April 2015 - 11:50.


#40
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Chiar azi o colega de birou imi spunea ca vrea sa-si S6 pentru ca "Samsung is the Best". Aceiasi colega nu poate răspunde la S5-ul actual la un apel din 10 pentru ca nu-i reactioneaza touch-ul din cand in cand. 😊

#41
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Garantie, inlocuit display, caz rezolvat.

#42
badboy69on

badboy69on

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 05.01.2008

View Postgeo123, on 10 aprilie 2015 - 11:38, said:

Eu ma opresc aici.
Cine da dovada de intelepciune cedeaza.
Era destul sa te uiti la profil si vedeai ca sunt de cca 10 ani numai pe softpedia si nu cred ca mi-am facut cont la 3 ani.
Ce sa faci la unii le mai trebuie multa minte si care vroiam sa ma implic zilele astea sa fac un tutorial despre Deblocare Bootloader,Custom Recovery,ROOT,Kerneluri si Rom-uri,Tehnici de flash-uire si cum se lucreaza cu Fastboot.
Dar m-am convins ce oameni isi au veacul pe aici( 200 posturi din 2008 si alea jumate caterinca iti dai seama ce mult  ai ajutat comunitatea)
Ahem... Sa nu imi spui ca asta demonstreaza superioritatea ta, sau inteligenta ta, batand la taste pe softpedia toata ziua. Daca da, atunci ma inchin in fata ta, guru in

Quote

Deblocare Bootloader,Custom Recovery,ROOT,Kerneluri si Rom-uri,Tehnici de flash-uire si cum se lucreaza cu Fastboot
Poate ca nu am timp suficient sa bat la taste toata ziua pe Softpedia, sau nu am chef sa bag toate ineptiile in seama. Cu ce te ajuta atatea custom-uri pe un Android? Va schimbati toate rahaturile astea zilnic, nici timp sa instalati cele 100 de aplicatii din alea care aveti nevoie( din cele 800k din Google Play Store) nu mai aveti cum. Aveam un amic care isi schimba (pe un S2 pe vremea aia) romurile zilnic, si numai probleme avea(ba probleme cu camera, ba diferite alte erori, restarturi etc), pe deasupra nici aplicatie de mail nu avea pe telefon ca isi pierdea totul la urmatoarea reinstalare.
Am trecut si eu prin febra asta a root-ului si a ROM-urilor dar cand mi-am dat seama cat timp pierdut degeaba, timp care il pot petrece cu familia sau cu prietenii, pierd pe chestiile astea, am renuntat.
Si ajungem in concluzie la fix acelasi lucru: de aia WP e naspa, pentru ca nu iti poti baga nasul peste tot, nu ai

Quote

teme smechere
, nu poti sa faci

Quote

Deblocare Bootloader,Custom Recovery,ROOT,Kerneluri si Rom-uri,Tehnici de flash-uire si cum se lucreaza cu Fastboot
si nu ai widget de vreme de ala ochios. Aaaa si pentru ca, spre deosebire de Android, pe un Dual Core 1.5 Krait(ma refer la Lumia 920/925) nu ai pic de lag cu o gramada de aplicatii instalate, pe cand Galaxy S4 sacadeaza.
Pentru initiator:
- daca vrei o multitudine de aplicatii inutile( vreo 500 de aplicatii pentru meteo, vreo suta pentru a afla cum se fac noduri la cravata etc) si vrei un telefon care sa fie flagship acum iar peste 6 luni sa se miste mai greoi, ia-ti S5 cu Android. Parti bune: customizabil pana in panzele albe, popularitate, "brand" cum citisem tot pe aria asta acum vreo doua zile( era un baiat de avea Xiaomi si voia unul de "brand" ca nu da bine in mall)
-daca vrei aplicatii mai putine si un telefon decent ca specificatii, insa care nu va fi ingenunchiat de urmatorul update, ia-ti Lumia. Parti bune: navigatie offline moka(fara sa o descarci de pe warez_spam, cum fac bajetii cu Android care au telefon de 2000 lei+ dar nu isi permit 3 aplicatii de 1.5$), stabilitatea OS, camera buna(spre foarte buna).
Sunt sigur ca, orice ar alege, nu va regreta.

Edited by badboy69on, 10 April 2015 - 17:37.


#43
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
Mai ușor cu „nu ai pic de lag” pe WP...e la fel ca pe iOS. Contează și aplicațiile cum sunt făcute. Mai nou, multe-s făcute pe WC. Instalează aplicația Fitbit pe 930 și ai să înțelegi. Jale mare cu așa zisul non-lag.

#44
TheFNK

TheFNK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 01.04.2009

View Postbobalex18, on 09 aprilie 2015 - 07:06, said:

Bateria mai mica pe 930?! Da, dar o consuma mai încet...
Eu nu vad niciun argument pro s5.
Eram cu un bun prieten la o cafea. Detinea iphone 6 cumpărat de foarte putin timp (2saptamani). Când a văzut 930 la mine si-a comandat pe loc unul si a renuntat la iphone (l-a cedat sotiei).....
Nokia 930 iti oferă tot ce ai nevoie in cele mai bune conditii.


Cum e asta cu bateria, mai mica dar o consuma mai incet, sa nu se termine :)).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate