Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Loteria bonurilor fiscale

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,258
  • Înscris: 24.02.2007

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:07, said:

Pai si atunci care e situl corect? Ca eu pe acesta am introdus bonuri.

De ce ar trebui sa existe unul?

#20
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:07, said:


Pai si atunci care e situl corect? Ca eu pe acesta am introdus bonuri.

Quote

Cine suntem noi ?
LoteriaBonurilor.com este un web site privat, fara nici o afiliere cu Ministerului Finantelor Publice sau ANAF.
Ce este loteriabonurilor.com ?
Oferim o platforma online, cu utilizare gratuita, in care utiliatorii isi salveaza bonurile fiscale pentru o mai buna contorizare. Aceasta platforma este disponibila pe www.loteriabonurilor.com in sectiunea dedicata utilizatorilor inregistrati.
Pe scurt: iti dam posibilitatea de a-ti cataloga bonurile fiscale si dupa fiecare extragere oficiala iti vom trimite un email daca ai castigat.

Nu se introduc pe nici un site, inițial asta a fost ideea, să facă ANAF un site unde să introduci bonuri si să se aleagă de acolo bonuri câștigătoare, dar s-a renunțat la acea idee.

#21
ask1967

ask1967

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 10.05.2010
Si nebunia incepe!  Posted Image

#22
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Posttavitu, on 05 aprilie 2015 - 14:09, said:




Nu se introduc pe nici un site, inițial asta a fost ideea, să facă ANAF un site unde să introduci bonuri si să se aleagă de acolo bonuri câștigătoare, dar s-a renunțat la acea idee.

Si atunci cum naiba castigi? :))

#23
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,258
  • Înscris: 24.02.2007
ANAF iti zice ce valoare/data sa aibe bonul castigator iar tu mergi la ei si le arati ca ai un asemenea bon.

#24
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View Postdani.user, on 05 aprilie 2015 - 14:14, said:

ANAF iti zice ce valoare/data sa aibe bonul castigator iar tu mergi la ei si le arati ca ai un asemenea bon.

Am inteles acum, deci am introdus ca prostul o ora coduri bonuri degeaba :))

#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:13, said:

Si atunci cum naiba castigi? Posted Image)
Da ce, a zis cineva ca trebuie sa castigi?

Eu banuiam de la inceput ca o sa iasa pocinog cu loteria asta si incepe sa mi se confirme. Oricum e pocinog din nascare caci "organizarea" si premiile sunt din bani publici, inclusiv ai oamenilor care nu joaca si poate ca nici macar nu sunt de acord cu mizeria asta.

Edited by Friskey, 05 April 2015 - 14:26.


#26
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:16, said:


Am inteles acum, deci am introdus ca prostul o ora coduri bonuri degeaba Posted Image)

Da!

#27
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostFriskey, on 05 aprilie 2015 - 14:22, said:

Da ce, a zis cineva ca trebuie sa castigi?

Eu banuiam de la inceput ca o sa iasa pocinog cu loteria asta si incepe sa mi se confirme. Oricum e cam pocinog caci "organizarea" si premiile sunt din bani publici, inclusiv ai alora care nu joaca si poate ca nici macar nu sunt de acord cu mizeria asta.

Foarte bine punctat. Ma tem la ca aceasta loterie va castiga cine trebuie, daca stiti cum zic :)

#28
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:16, said:

Am inteles acum, deci am introdus ca prostul o ora coduri bonuri degeaba Posted Image)
Pe site ul ala poti sa ti vezi mai usor bonurile pentru ca sunt aranjate in ordine. Asa trebuie sa cauti prin toate bonurile care le ai.
Mai exista o varianta, acel site sa fie facut tot de ei pentru a vedea bonurile oamenilor care participa si asa pot sa vada variantele necastigatoare daca exista

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:25, said:

Foarte bine punctat. Ma tem la ca aceasta loterie va castiga cine trebuie, daca stiti cum zic Posted Image
Pai daca or sa extraga "din greseala" un numar mare pentru suma, putini sunt cei care au bonuri de 8 9 mil...

Edited by alin62, 05 April 2015 - 14:29.


#29
sammydo

sammydo

    PATRIOT ROMAN

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 04.03.2013
Nu ati inteles deloc ca labagii din guvern va asmut impotriva comerciantilor? Ne arata un os de ros si incepem sa visam, deja unii dintre noi saliveaza, unde mergem, ce masina ne cumparam, sansa voastra de a castiga la cacatul de loterie a bonurilor este egala cu sansa de a castiga la Loto! Cand ai castigat ultima oara la Loto?  Guvernul stie ca nu poate de unul singur sa ne jupoaie, si uite ca divide et impera functioneaza, in anul de gratie 2015, cand se presupune ca ar trebui sa fim mai destepti, am ajuns sa dau bacsisul separat la restaurant, am ajuns sa urasc guvernul asta mai rau ca pe orice rau din lumea asta, pentru ca este decrepit, este hot, este ordinar, este raul absolut in tara asta, si ne inraieste pe unii contra altora, ca sa isi urmareasca interesele.

#30
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Eu nu inteleg (adevarul e ca nici nu m-am interesat ) cum functioneaza exact loteria. De unde stiu ei exact care sunt bonurile jucate din care vor extrage castigatorul/castigatorii?

#31
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009

View PostFriskey, on 05 aprilie 2015 - 14:53, said:

Eu nu inteleg (adevarul e ca nici nu m-am interesat ) cum functioneaza exact loteria. De unde stiu ei exact care sunt bonurile jucate din care vor extrage castigatorul/castigatorii?

Extrag o dată în intervalul mentionat și extrag o valoare a bonului în intervalul menționat, toate bonurile care sunt emise pe data selectată și au valoarea selectată sunt câștigătoare. Dacă ai un astfel de bon te prezinți cu el la ANAF și în funcție de câte bonuri se prezintă se împarte premiul.

#32
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostLedger, on 05 aprilie 2015 - 13:33, said:

am ramas prost cand am auzit ca pot castiga un milion

Din pacate nu esti singurul.

#33
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostDaian95, on 05 aprilie 2015 - 14:07, said:

Pai si atunci care e situl corect? Ca eu pe acesta am introdus bonuri.
esti un fraier daca crezi ca asta poate fi un site al unei institutii
ca sa nu mai zic ca tu vrei sa participi dar nu ai citit regulile de participare http://www.mfinante....oteriabonurilor

View PostFriskey, on 05 aprilie 2015 - 14:53, said:

Eu nu inteleg (adevarul e ca nici nu m-am interesat ) cum functioneaza exact loteria. De unde stiu ei exact care sunt bonurile jucate din care vor extrage castigatorul/castigatorii?
Tocmai, nu stiu. Trag un numar si apoi tu vii cu bon, daca ai.
S-a dezbatut de atatea ori "problema", dar ce sa le ceri intelectualilor care nu se uit la tv...


E greu sa citesti un regulament pe siteul ministerului de finante ? Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by OmulLLORT, 05 April 2015 - 15:42.


#34
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008

View Postsammydo, on 05 aprilie 2015 - 14:49, said:

... sansa voastra de a castiga la cacatul de loterie a bonurilor este egala cu sansa de a castiga la Loto!

Gresit total:
Sansa loto: 49*48*47*46*45*44 / 6*5*4*3*2*1 deci 1 din 13.983.816
Sansa ANAF: 999 x 31(30) deci 1 din 30.969(29.970)

Deci sansele la ANAF sunt mult mai mari, mai ales ca fiecare are mai mult de un bon fiscal.

Ce nu intelege lumea e ca acel milion se va imparti la numarul bonurilor castigatoare si suma poate fi in final nesemnificativa.
Cu cat valoarea extrasa va fi mai mica, cu atat valoarea premiului va fi la fel.
E valabila si reciproca valoare mare, premiu mai mare.

Ce este trist in toata afacerea asta e ca multi spera ca vor iesi din saracie asa.

Castigul real va fi pentru toti prin fiscalizarea economiei - asta pana la proba contrarie.

#35
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View Postbitiro, on 05 aprilie 2015 - 17:53, said:

Ce nu intelege lumea e ca acel milion se va imparti la numarul bonurilor castigatoare depuse la anaf si suma poate fi in final nesemnificativa.
o mica adaugire
daca nu te duci cu bonul la anaf esti sarit din schema

Quote

Cu cat valoarea extrasa va fi mai mica, cu atat valoarea premiului va fi la fel.
E valabila si reciproca valoare mare, premiu mai mare.
Asta mi se pare cam nedrept, adica cei care au bani faca cumparaturi de 700 lei (cat e salariul minim) s-ar putea sa aiba si mai multi.
Desi nu e facuta campania pentru cei saraci, ar fi fost mai ok o limita de 500 lei, evaziunea mare e la cumparaturile mici, nu te poti duci la magazine de cartier sa cumperi de sute de lei.

Apropo, sunteti constienti ca daca iese 921 s-ar prea putea sa nu ia nimeni nimic ? adica cine face cumparaturi de 900 lei nu sta 2 luni sa stranga bonuri :)

#36
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostOmulLLORT, on 05 aprilie 2015 - 19:01, said:

Desi nu e facuta campania pentru cei saraci, ar fi fost mai ok o limita de 500 lei, evaziunea mare e la cumparaturile mici, nu te poti duci la magazine de cartier sa cumperi de sute de lei.

Singura sansa sa supravietuiasca chestia asta si sa nu se umple de penibil e sa iasa (sa sa fie manipulat sa iasa) un numar mare. Daca puneai o limita mica sau daca iese un numar mic o sa mor de ris de cita munca si-au generat anaf-istii sa ia bonuri de la saorme si sa dea bani pe ele (in final o suma simbolica de o s afaca misto lumea de ei ani de zile de-acu incolo). Chiar si pentru citeva sute de lei o sa existe o groaza de bonuri, fiind in zona unui cos de cumparaturi sau a unui plin de combustibil.

View PostOmulLLORT, on 05 aprilie 2015 - 19:01, said:

Apropo, sunteti constienti ca daca iese 921 s-ar prea putea sa nu ia nimeni nimic ? adica cine face cumparaturi de 900 lei nu sta 2 luni sa stranga bonuri Posted Image

Cred ca ai o viziune prea romantica despre aia care cumpara de 900 lei. Sint destule electronice atit in supermarket cit si in magazinele de specialitate in zona asta, televizoare, telefoane, tablete, aparate foto. Cu garantia pe bon, rareori mai se freaca cineva sa completeze vreun certificat de garantie, doar la magazinele mici unde au ceva timp de pierdut. Si chiar si daca ai certificat de garantie separat e mult mai putin probabil sa iesi din magazin si sa arunci bonul de la o scula electronica de 921 lei decit de la o Cola si un pachet de tigari. In plus destui platesc cu cardul la nivelul asta, motiv dublu sa pastrezi hirtia.

La nivelul asta poate au o sansa sa nu iasa atit de multi incit sa duca premiul in derizoriu dar nici unul - ma indoiesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate