Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Probleme casa de marcat DATECS MP55

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
AlexandraAndrei

AlexandraAndrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.03.2010
Buna,

Doresc sa conectez casa de marcat Datecs MP55 la calculator si sa o folosesc ca imprimanta fiscala. Desigur, daca este sa apelez la ajutorul celor de la Sedona, de unde am achizitionat aceasta casa, mi-au cerut undeva la 450 lei, cost pe care-l consider destul de piperat, plus ca, nu mi-l permit in acest moment.

Ceea ce doresc, daca se poate, este sa ma ajutati cu sfaturi... Marea mea nelamurire pleaca de la formatului fisierului INP pe care trebuie sa-l generez in cadrul folder-ului din programul TextSell.

Am citit manual de folosire, insa este foarte-foarte vag. As dori sa cunosc daca fisierul INP trebuie sa contina si informatii referitoare la SRL sau acestea sunt printate automat de catre casa de marcat. De asemenea, o alta mare nelamurire o am atunci cand trebuiesc introduse in vanzare mai multe produse.

Mi-ar fi de mare, mare ajutor daca mi-ati putea oferi sfaturile voastre si chiar si cateva exemple de fisiere INP cu vanzarea unuia si a mai multor produse.

Acesta este link-ul pentru programul pentru folosit casa de marcat ca imprimanta fiscala:
http://www.serviceda...TextInstall.rar


Va multumesc anticipat.

#2
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Datele firmei se inregistreaza in casa de marcat, nu se face cu programul de tiparire.
Nu am lucrat cu programul indicat de tine, ci cu altele (fprint, etc), si principiul este sa scrii datele bonului intr-un fisier text, in folderul programului de la casa de marcat, care cauta periodic daca exista un asemenea fisier, si daca da, il trimite la tiparire, apoi il sterge, daca e ok, in caz contrar ai un fisier cu erori. Programele si documentatia ar trebui sa fie pe site la importator.
incearca o colaborare direct cu cei de la Datecs (Danubius se numeste firma), au fost ok intotddeauna.,

Edited by lori_2001, 02 April 2015 - 17:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate