Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Unde pot afla cine are buletin pe adresa mea ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View PostClovis, on 31 martie 2015 - 19:02, said:

Daca scrisoarea nu iti este adresata dar vine pe adresa ta si nu cunosti persoana careia ii este adresata scrisoarea mi se pare de bun simt sa nu-i "violezi" corespondenta. In cel mai rau caz o scoti din cutia postala si o lasi la avizier daca stai la bloc daca stai la casa...o arunci.
Eu nu m-aș considera violat dacă cineva ar deschide un plic pe numele meu. :)
Oricum, ai dreptate. Eu vorbeam de plicurile pe numele meu.

#20
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,762
  • Înscris: 16.07.2007
N-ar fi mai bine cum e in Germania? N-ai numele pe cutia postala, scrisoarea se duce inapoi la expeditor.

#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postfezo, on 31 martie 2015 - 19:35, said:

N-ar fi mai bine cum e in Germania? N-ai numele pe cutia postala, scrisoarea se duce inapoi la expeditor.
E...aia de la fisc nu se intoarce...Fiscul si in mormant te gaseste fie el si german.

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu stiu cum e prin alte parti dar in Constanta nu e prea placut sa ai alte persoane pe adresa ta din simplul fapt ca platesti gunoiul pe numarul de perosane, si pentru care platesti mai mult decat impozitul casei.

#23
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Nu e o infractiune sa deschizi scrisori care nu-ti sunt adresate? Eu asa stiam.

View Postdualis, on 31 martie 2015 - 19:10, said:

Eu nu m-aș considera violat dacă cineva ar deschide un plic pe numele meu. Posted Image
Oricum, ai dreptate. Eu vorbeam de plicurile pe numele meu.

Quote

Violarea secretului corespondenţei

Art. 302. -
(1) Deschiderea, sustragerea, distrugerea sau reţinerea, fără drept, a unei corespondenţe adresate altuia, precum şi divulgarea fără drept a conţinutului unei asemenea corespondenţe, chiar atunci când aceasta a fost trimisă deschisă ori a fost deschisă din greşeală, se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la un an sau cu amendă.


#24
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Păi atunci să-mi dau în judecată nevasta, chiar azi mi-a deschis plicul cu factura la internet. :)

#25
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostMaterium, on 31 martie 2015 - 22:21, said:

Nu stiu cum e prin alte parti dar in Constanta nu e prea placut sa ai alte persoane pe adresa ta din simplul fapt ca platesti gunoiul pe numarul de perosane, si pentru care platesti mai mult decat impozitul casei.

Nasol . In Bucuresti inca nu am auzit sa se plateasca ceva in functie de cati apar pe adresa respectiva.
Probabil ca in momentul cand voi plati impozitul voi face si o ancheta in cazul asta.

#26
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Care-i treaba cu "nedesfacue"? Cine imi demonstreaza ca eu le-am desfacut????? Dar daca eu il arunc nedesfacut si cauta unu la gunoi, il gaseste, il desface si il arunca la loc? Cine l-a desfacut? Eu? Deci hai sa fim seriosi, n-are cine ce sa demonstre. Ce face? Ia amprente? ADN?

#27
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Si la mine ( sectorul 4) mai vin impozitele altor 2 persoane, care nici macar nu stiu cine sunt. Fiecare dintre ei (sot si sotie cred) are auto cu impozit neplatit de vreo 4 ani, iar el are si amenzi in valoare de 2000 lei. Cand am platit partea mea de impozit la DGITL Sector 4, le-am aratat si cele doua foi care nu erau pentru mine. Doamna de la ghiseu mi-a zis ca nu au ce face si a rupt foile, aruncandu-le apoi la gunoi. Mi-a comunicat ca o sa mai primesc pana isi schimba aia domiciliul, dar sa stau linistit, sa le arunc fara probleme.

Edited by billyboy, 01 April 2015 - 12:50.


#28
MMLyn

MMLyn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.06.2015
Salut!
Eu am alta problema. Mi-am cumparat un app cu prima casa, de 1 luna jumate locuiesc aici.
Tatal fostului proprietar are inca buletin aici si tot vine din senin ca cica sa-i iau talonul de pensie...ca imi el in schimb abonament la metrou... sta cu orele in fata blocului sa ma prinda cand intru / ies. :| De fiecare data i-am zis fiului lui, sa ma lase in pace, sa-i faca mutatie, dar nu vor.
:( cateodata cand vad ca insista la interfon imi vine sa sun la politie, dar el avand buletin aici ce pot aia sa-i faca?

#29
blackesttulip

blackesttulip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.08.2014
Pai o avea buletin dar buletinul lui e anterior contractului tau. Cand iti faci buletin, iti trebuie contractul casei, deci pp ca poti suna la politie liniștit

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate