Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Janta rupta pe autostrada Bucuresti-Pitesti.

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
Am zis eu ca e de bmw? Puteam sa pun si sigla Daewoo. Dai intr-o bordura cu 100 kmh si vezi cum rezista o janta. Am vorbit cu cineva si e chestie de timp si bani. Imi ajunge si asa ca o fac suport de flori si iau alta. Ce poze sa mai fac? aia sigur au aruncat o mana de plastilina acolo si zic ca au facut treaba buna. De acum o sa ma iau la tranta cu gigi cu bolidu` sa pot sa merg si eu pe banda 2.

Vezi partea buna. Nu e oem si am de unde sa cumpar alta.

#38
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

 GodZor, on 30 martie 2015 - 20:36, said:

Ma amuzati cu fraza aia, domnul. "cate n-am trecut eu dinastea" Posted Image Pai spor la trecut fluierand gropi, eu mai am de invatat ca sunt incepator.
Sa vezi pa A2 in zona de beton, pana sa apuce astia sa asfalteze Posted Image Trebuie sa ai multe roti plate de rezerva...

Edited by andreic, 31 March 2015 - 00:04.


#39
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Nu vreau sa fiu rautacios,dar trebuia să faci cateva poze ca lumea din mai multe unghiuri,eventual un pachet de tigari pus în picioare in interiorul gropii....Deci pana la urma cati cm adancime avea groapa?Ca adâncimea conteaza(nu lungimea ei) si buza,unghiul de degajare daca intelegi la ce ma refer.
Am dat si eu cu masina de-a lungul anilor in cateva gropi serios de tot.Fiind jantele OEM,deci originale au rezistat foarte bine,articulatiile la fel...Eee,cand am dat cu janta de tabla,s-a indoit imediat...rezolvat prin roluire.
Dimensiuni anvelope:205 55 R16

#40
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
Groapa era adanca si am lovit ca in bordura. Zici ca era facuta cu un harlet. Janta nu e asa proasta. La 205/55 te cred si eu ca nu ai patit nimic. Chiar nu doresc nimanui asta. Am vazut si jante forjate facute mai urat ca a mea, tot in groapa. Daca dai tare in ceva normal ca se rupe.  Janta lovita/roluita/sudata nu mai e niciodata ca una noua. Nu risc cu asa ceva. Ma oftic doar ca mi s-a intamplat mie asa si e si frustrant. Groapa aia era de ceva timp si ma mir ca nu a semnalizat-o nimeni pana nu am dat cateva zeci de masini in ea.

#41
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011
Am inteles.Binenteles,numai e ca una noua,asta la jantele de aliaj..ca cele din tabla se indreapta imediat prin roluire.
PS:ce masina zici ca ai?

Edited by missionnad, 30 March 2015 - 23:28.


#42
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
masina probabil ca e un BMW e46.
din pacate pe drumurile din Romania iti este frica sa circuli cu jante mai mari de 16. si vorbesc de extraurban ca asa urban te mai descurci, mai cunosti foarte bine orasul, stii foarte bine unde sunt gropile, mai reduci viteza pana la minim, dar in afara e nasol de tot ca iei o groapa din senin si s-a dus cauciuc, janta, suspensie..... si afara nu prea ai ce sa faci ca nu poti sa mergi cu maxim 50-60 sau sa cunosti ca il palma fiecare drum. esti la risc...

asta e Romania.

Edited by bossake, 31 March 2015 - 02:39.


#43
GodZor

GodZor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.05.2010
E un E46 din 99. E masina mea proiect si ma seaca asa sa stiu ca iau ceva la ea si din vina unor smecheri am eu de suferit. Cand am dat cu roata in groapa am racait si putin cu bara. Cam adanca pentru o groapa, zic eu. Drumul il stiam si la dus si la intors pentru ca il fac aproape saptamanal, dar de asa ceva nu mai stiam. Cum zicea nenea cu basca, " gropile apar din ora in ora" .

Cred ca si la cele din tabla apar microfisuri la socuri puternice.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate