Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Carnetul de comercializare a produselor din sectorul agricol

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si ce date treci la cumparator????

#38
ROOEG

ROOEG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 12.01.2010
Din cate am inteles eu,cand pleci cu marfa scrii cantitatile in filele nedetasabile.In cazul ca vinzi revanzatorilor,sau celor care le trebue acte,tai o foie detasabila In cazul ca vinzi direct consumatorului ,nu dai nici un act.Dar cand pleci acasa esti obligat sa scrii cu ce cantitati te intorci.Asa ca aici trebue sa aduni la cantitatea vanduta cu acte,si cantitatea care nu ai dat acte.
Pe cei de la Finante aceste pagini nedetasabile ii intereseaza,daca nu coplectezi corect aceasta pagina,pe timpul transportului,sau la locul de vanzare,poti sa ramai fara marfa.
Deci eu cred ca marile controle vor fi pe timpul transportului,sau la intrare si esirea din locurile de vanzare


Sanatate

#39
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
ce mai incolo si incolo ...ne-a simplificat viata tare mult asta micu de la agricultura dupa cum el insusi spunea intro emisiune tv...in ajutorul producatorului roman.

#40
ROOEG

ROOEG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 12.01.2010
E clar suntem prioritatea ministrului,si cred ca nu putem produce noi cat vor ei sa fure.
La inceputul anului 2014 a spus ca este anul FERMELOR DE FAMILIE(mici producatori agricoli),si v-a crea conditii destinate pentru dezvoltarea lor .Dar in 2014 a "ajutat"doar cu aceasta lege care se comenteaza aici.


Sanatate

#41
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
saptamana ce a trecut am inceput in forta sa tai file celor ce le vindeam spanac si salata.....surpriza de a doua zi toti ma rugau sa nu le mai dau file Posted Image .
asa ca nu am mai dat file din carnet la vanzare ca nu voia unu al dracu.treceam si eu la drum cantintatea transportata si destinatia si ziua .
cum sa le dai acte daca ei nu vor??!
toti asteapta cacati pe ei controalele anaf ....

#42
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011
Cei care isi fac PFA,cum procedeaza?Banuiesc ca trebuie sa-si ia casa de marcat,nu?

#43
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
da .au case de marcat dar nu bat bon la clienti ca cica daca le dau bonuri se invata si cere .....

#44
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostROOEG, on 02 mai 2015 - 16:48, said:

E clar suntem prioritatea ministrului,si cred ca nu putem produce noi cat vor ei sa fure.
La inceputul anului 2014 a spus ca este anul FERMELOR DE FAMILIE(mici producatori agricoli),si v-a crea conditii destinate pentru dezvoltarea lor .Dar in 2014 a "ajutat"doar cu aceasta lege care se comenteaza aici.

Daca nici acum nu se convinge lumea ce mare teapa s-a luat la alegerile din 2012 ar fi bine sa stea acasa la cele din 2016 !

Sa ceri 80 de lei pe acest carnet mi se pare japca pe fata , o dovada ca statul e cel mai mare bijnitar .

Edited by kos_funny, 22 May 2015 - 07:07.


#45
ROOEG

ROOEG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 12.01.2010
Probabil nici acum jumate dintre noi nu vad ce se intampla cu adevarat.Grav este ca daca tu nu mergi la vot,merge cel care sta toata ziua in birt,sau cel care traeste din socia,sau membri de partid si ocoliti lor.....Asa ca cei ca noi vom sta pe margine si ne vom bucura ca n-am luat teapa?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate