Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Sfaturi achizitie produse Xiaomi (site-uri, transport, durata, taxe)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4892 replies to this topic

#4231
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Au un fel de PayPal se cheamă AliPay.
Riscul de țeapă e aproape zero dacă faci cumpărături de la magazinele cu stele sau medalii, care au n comenzi onorate și review-uri de la cei care au cumpărat produsele respective.

#4232
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,250
  • Înscris: 28.04.2003
Intrebam ca la PayPal daca nu primesti produsul poti sa deschizi o disputa si te intelegi cu ei.

#4233
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
la fel este si la aliexpress ... acelasi sistem ... chiar ei prin intermediul aplicatiei au un sistem ce te anunta cand produsul a intrat in tara sau a ajuns la posta .

#4234
Xnxmarius

Xnxmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 05.04.2016
Salut, stie cineva cum e cu transportul de la geekbuying, HKEU Priority Line si hkdhl expres.
Cumva fara taxe?

#4235
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Goldway se pare ca nu sunt atat de seriosi pe cat i credeam, am vreo 15 comenzi onorate fara nicio problema pana la ultima, am comandat pe 25 un mi note 3 albastru la pretul de 290 de euro cu DHL cu tot, pe negru era 276 dar nu m-a interesat, si pana azi m-am tot mirat ca nu l-au mai trimis, iar acum am primit mesajul urmator:

Hi friend,I'm sorry to tell you that the Blue color Xiaodmi Note3 6/64GB version is sold out.
Do you need a black color?the price is higher than you paid,but you don't need pay more.
if yes,we'll send soon.
If no, please cancel the order choose "other reason",we'll give you a silicone case as a present when your next order.thanks


Am intrat sa verific daca chiar nu au telefonul si cand colo il au dar cu 311 euro, iar cel negru 282, asa ca le-am scris asta si sa faca bine sa dea dovada ca-s seriosi si sa-mi trimita telefonul care l-am comandat, acu astept sa vad ce mai zic...

#4236
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016

View Postbogdan_popescu, on 01 martie 2018 - 19:56, said:

Goldway se pare ca nu sunt atat de seriosi pe cat i credeam, am vreo 15 comenzi onorate fara nicio problema pana la ultima, am comandat pe 25 un mi note 3 albastru la pretul de 290 de euro cu DHL cu tot, pe negru era 276 dar nu m-a interesat, si pana azi m-am tot mirat ca nu l-au mai trimis, iar acum am primit mesajul urmator:

Hi friend,I'm sorry to tell you that the Blue color Xiaodmi Note3 6/64GB version is sold out.
Do you need a black color?the price is higher than you paid,but you don't need pay more.
if yes,we'll send soon.
If no, please cancel the order choose "other reason",we'll give you a silicone case as a present when your next order.thanks


Am intrat sa verific daca chiar nu au telefonul si cand colo il au dar cu 311 euro, iar cel negru 282, asa ca le-am scris asta si sa faca bine sa dea dovada ca-s seriosi si sa-mi trimita telefonul care l-am comandat, acu astept sa vad ce mai zic...
Da putin linkul.

#4237
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Nici Mi Global nu e departe. Am deschis disputa crezant ca am telefonul defect. Pana la urma s-a dovedit ca era din vina mea si telefonul nu are nimic. Daca tot am deschis disputa am zis sa o las sa vad ce zice in caz de probleme. Mi-a raspuns abia dupa 10 zile, termenul era de 12 zile. Mi-a dat cateva sfaturi de resoftare si mi-a sugerat sa imi repar telefonul la un service local. Estimarea reparatiei facut de el e undeva la 15 dolari. Concluzia e ca daca nimerim un telefon cu probleme o cam luam la ochi.

#4238
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View PostHoratiuL, on 01 martie 2018 - 20:47, said:

Da putin linkul.

https://www.aliexpre....348f4220PrWmTD

Edited by bogdan_popescu, 01 March 2018 - 21:44.


#4239
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
Si eu am comandat pe 8 februarie un Mi6 de la Mi Global Store, pe 10 au preluat-o si mi-au trimis AWB de la DHL.
Nici pana in ziua de astazi nu am primit telefonul... (exceptand faptul ca am prins anul nou chinezesc, dar totul)
Le-am dat mesaj luni, mi-au raspuns ieri(miercuri) ca in 3 zile sa urmaresc AWB-ul, caci va pleca telefonul din UK spre Romania.
Telefonul trebuia sa vina intre 20 februarie si 2 martie, iar "purchase protection" expira in 3 zile..

#4240
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Eu am comandat pe 7 feb si mi-a ajuns pe 14 feb. Probabil ca am comandat fix inainte de noul an chinezesc.

#4241
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Extraordinar frate, astia ignora ce scriu si cat pe ce sa mi-l trimita pe al negru, le-am zis clar ca il au in stoc pe cel albastru desi mint ca nu si ca il vreau pe cel albastru si uite ce imi scriu ei:

HI friend, the black one is $323.7,the difference is $2,we can give you a glass film (costs 5), or we'll return $2 to you,OK?

Pai mi se rupe cat costa acum, cand am dat comanda eu cel negru era cu 14 euro mai ieftin, da nu asta e problema, ci ca vor sa mi-l bage cu forta pe gat pe ala negru, si la pretul celui albastru

#4242
Yau

Yau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 20.04.2017
În sfârșit Oreo pentru Mi Note 2, global beta rom!
MIUI latest ROMs - Mi Community -Xiaomi - Mi Community - Xiaomi


#4243
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
insista ca nu-l au in stoc desi este la alt pret si ca daca nu vreau negru sa anulez si sa trec la motiv "other reason", am selectat insa "din cauza ca s-a scumpit" si au sters cererea de anulare si mi-au scris sa trec "other reason", niste nesimtiti, il iau de la mi global store ca vad ca e chiar mai ieftin decat il comandasem de la goldway.
LE: am comandat de la mi global store, sper sa n-am probleme de data asta, de la goldway nu mai comand veci ca e prea mare nesimtirea.

Edited by bogdan_popescu, 02 March 2018 - 11:19.


#4244
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
De la goldway am luat eu un MiA1 ..am stat 2 saptamani pana l-au pus la DHL HK..
Nesimititi ,cica telefonul e shipped dear.... si dupa ce am deschis disputa l-au trimis..

#4245
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Am comandat in 9.12.2017 de pe gearbest un roidmi 3s si de pe geekbuying Yi ultra dash camera 2.7k. Coletul de la gearbest a ajuns la posta de cartier, iar cel de la geekbuying a ajuns la oficiul postal vamal, adica am platit TVA. La ambele am optat pentru registered airmail. Coletul de la gearbest a ajuns pe 12.02.2018, dupa ce nu a mai avut nici o actualizare a tracking-ului 5 saptamani. Coletul de la geekbuying l-am ridicat ieri de la op vamal, dupa ce si acesta a fost disparut in misiune 6 saptamani. Banuiesc ca in tot acest timp coletele au fost la BSI, asteptand sa le inregistreze cineva.
Roidmi 3s m-a costat 50 lei, adica jumatate din cat este la noi, iar camera a avut aproape acelasi pret ca in tara ( mai jos cu 20 de lei ), dupa ce am platit vama si taxele postale.

#4246
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
daca a fost 50 ron inseamna aproximativ 12, 13 usd, cei de la gearbest trec pe colet jumatate din valoarea reala deci probabil ai avut pe colet trecut undeva la 7 usd caz in care daca nu este un pachet foarte voluminos nu mai trece prin vama .

#4247
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 01.02.2009
Pe colet era trecut 10 $. Cat despre trecut prin vama sau nu, cred ca e loterie. Cat am stat la op vamal am vazut colete insignifiante ca marime si valoare procesate de vama. Si eu am avut colet primit la op vamal, care continea produse in valoare de 5$. Daca din mesajul meu anterior s-a inteles ca ce trimite gearbest nu ajunge in vama, atunci nu s-a inteles corect.

In alta ordine de idei, stie cineva cine asigura garantia produselor xiaomi vandute de flanco? I-am intrebat, dar nu mi-au raspuns.

Edited by ffaannee, 03 March 2018 - 13:35.


#4248
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
La mine in vama s-a oprit tot ce depasea 15 usd, de aceea intrebam . Iara pe coletele primite de la gearbest in marea majoritate la valoare era trecut jumatate din suma platita ( rezultata chiar si dupa scaderea valorii punctelor ) .

Edited by vad, 03 March 2018 - 14:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate