Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Vonino Sirius Evo Z

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
Am cumparat si eu o tableta, mai exact Vonino Sirius Evo Z si nu-mi este detectata toata memoria care este in tableta, doar 1,10 GB, restul de 4,5 GB nu ma pot folosi de ei. Va rog sa ma ajutati si pe mine, cine stie sa rezolve problema.

Am conectat un card de 32 GB si cei 4.5 GB sunt detectatibca si ,,dispozitiv de stocare pe usb".

Attached Files



#2
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
o petarda de tableta!
am luat una de la orange acum vreo 10 zile. mi-a venit cu defect de fabricatie: la deblocarea ecranului (fara securitate) statea 1-2-3 minute sau chiar mai mult.
a fost inlocuita iar cea noua se restarteaza foarte des. azi nu am putut sa o folosesc din cauza erorilor sistemului de operare.
am completat deja cererea de retur!

detin o tableta Vonino Sirius QS cu caracteristici tehnice sub aceasta petarda dar care functioneaza ireprosabil.


vezi ca in print screen arata ca inca se calculeaza spatiul de stocare. ai 9 Gb liberi si inca se calculeaza.  doar ca dureaza foarte mult. mie mi-a stat peste 5 minute sa salveze un print-screen. am renuntat sa mai astept.
4.5 Gb ai pe memoria interna din cei 8 Gb cu care vine tableta. Cardul SD te intereseaza pe tine. acolo iti vede 29,31 Gb (atat imi vede si mie) dar dureaza mult citirea cardului in cazul tau.

Edited by gabriel_gavrila, 17 March 2015 - 23:18.


#3
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
Cei 9 GB sunt de pe cardul micro sd pe care eu l-am introdus.

Eu tot de la Orange am luat-o si se pare ca abfost printre ultimele bucati.

Am dat pe ea nici nu-ti vine sa crezi doar 178 RON.

Attached Files


Edited by Corleone25, 17 March 2015 - 23:23.


#4
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
in a doua fotografie ai
Stocare
CARD SD
acesta este cardul tau SD

4.5 Gb pe dispozitivul USB este memoria tabletei, 8 Gb in cazul de fata dar cu 2 partitii.
partitia libera pt stocare se numeste Dispozitiv USB si are in cazul tau 4.5 Gb

deconecteaza cardul SD si vezi fara el ce iti arata.

Edited by gabriel_gavrila, 17 March 2015 - 23:22.


#5
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
Fara card imi arata asa, dar sa nu pot muta nici o ap!icatie pe cei 4.5 GB.

Attached Files



#6
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
dupa cum spuneam, e o petarda!
probabil ca trebuie root sa poti muta aplicatii pe memoria interna.

#7
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
Nu ai gasit cumva cum se root-eaza aceasta tableta.

#8
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
nu. mici nu am cautat ca a mea nu o pot folosi nici sa intru pe FB.

#9
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
Atunci o returnez sa-mi dea banii inapoi. Stii cumva se plateste transportul cand vine dupa ea.

#10
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View PostCorleone25, on 17 martie 2015 - 23:46, said:

Atunci o returnez sa-mi dea banii inapoi. Stii cumva se plateste transportul cand vine dupa ea.
depinde de unde ai luat-o.
in cazul meu fiind defecta nu voi plati nimic.

#11
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Tableta Vonino Sirius Evo Z ESTE ROOT-ata! Cel putin mie asa mi-a venit. Daca nu ma credeti, descarcati-va un RootChecker din Play Store si o sa va convingeti!
O alta chestie ar fi ca NU este bine root-atata. Descarcati Kingo Root, activati optiunea de Dezvoltator din Setari, conectati tableta la calculator si ii dati "Root again". Dupa aceasta operatiune va functiona root-ul perfect. Detin si eu o asemenea tableta. Am nimerit-o bine, functioneaza foarte bine, chiar si navigatia am reusit sa o fac :)

#12
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Eu am luat-o la reducere de la orange. 2 am avut, ambele varza
Detin si o  Sirius QS cu procesor de 1.2 care functioneaza impecabil.

#13
asztalos

asztalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 13.01.2007
Da, depinde de noroc. Eu mi-am luat tableta la propunerea unui prieten (m-a anuntat de promotie) si lui de ex. i se opreste sistemul de operare (asa cum spuneai si tu).
La 180 de lei nu cred ca putem avea pretentii de Samsung...

#14
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
Nu de samsung dar macar de vonino.

#15
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013

View Postasztalos, on 18 martie 2015 - 08:16, said:

Tableta Vonino Sirius Evo Z ESTE ROOT-ata! Cel putin mie asa mi-a venit. Daca nu ma credeti, descarcati-va un RootChecker din Play Store si o sa va convingeti!
O alta chestie ar fi ca NU este bine root-atata. Descarcati Kingo Root, activati optiunea de Dezvoltator din Setari, conectati tableta la calculator si ii dati "Root again". Dupa aceasta operatiune va functiona root-ul perfect. Detin si eu o asemenea tableta. Am nimerit-o bine, functioneaza foarte bine, chiar si navigatia am reusit sa o fac Posted Image
Am descarcat Root Check si am vazut ca imi arata ca este root-ata si in Cpu-z zice la fel.
Dar ce nu-mi este mie in neclar de ce la serial number este acelasi ca si la telefonul pe care il detin Allview P5 Alldro.

Attached Files



#16
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Eu am avut o problema cu ecranul se vedea foarte slab cu luminozitatea la maxim. Am facut cerere sa o trimit inapoi deja.

#17
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postasztalos, on 18 martie 2015 - 08:16, said:

Tableta Vonino Sirius Evo Z ESTE ROOT-ata! Cel putin mie asa mi-a venit. Daca nu ma credeti, descarcati-va un RootChecker din Play Store si o sa va convingeti!
O alta chestie ar fi ca NU este bine root-atata. Descarcati Kingo Root, activati optiunea de Dezvoltator din Setari, conectati tableta la calculator si ii dati "Root again". Dupa aceasta operatiune va functiona root-ul perfect. Detin si eu o asemenea tableta. Am nimerit-o bine, functioneaza foarte bine, chiar si navigatia am reusit sa o fac Posted Image
Eu am luat 3 - 2 le-am daruit prin familie , si una a devenit a mea . Toate functioneaza impecabil pana acum , luminozitatea este redusa , dar nu ma deranjeaza decat pe afara . (la 180 ron cu specificatiile pe care le are , si display-ul IPS HD chiar cred ca lumea face nazuri degeaba - in raport cu Allview pare la fel construita , dar este mult mai ieftina)
Am pus Nova Launcher , tastatura Swype , Here maps pentru navigatie offline cu toate ca am si router de buzunar MF60 . Momentan functioneaza decent pe toate partile , autonomia probabil si datorita luminozitatii reduse este enorma (10ore de onscreen time / aproape tot timpul jocuri si 5 zile de standby) .

Te rog frumos poti sa detaliezi putin procedura de rootare kingo root . Nu am folosit niciodata si nu stiu cat de dificil este ! Multumesc .
Vreau sa o rootez sa-i pot conecta 3G Dongle .

Edited by ingerulol, 22 March 2015 - 12:49.


#18
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Eu am luat 3 - 2 le-am daruit prin familie , si una a devenit a mea . Toate functioneaza impecabil pana acum , luminozitatea este redusa , dar nu ma deranjeaza decat pe afara . (la 180 ron cu specificatiile pe care le are , si display-ul IPS HD chiar cred ca lumea face nazuri degeaba - in raport cu Allview pare la fel construita , dar este mult mai ieftina)
Am pus Nova Launcher , tastatura Swype , Here maps pentru navigatie offline cu toate ca am si router de buzunar MF60 . Momentan functioneaza decent pe toate partile , autonomia probabil si datorita luminozitatii reduse este enorma (10ore de onscreen time / aproape tot timpul jocuri si 5 zile de standby) .

Te rog frumos poti sa detaliezi putin procedura de rootare kingo root . Nu am folosit niciodata si nu stiu cat de dificil este ! Multumesc .
Vreau sa o rootez sa-i pot conecta 3G Dongle . Daca stiti si alta metoda prin care pot reusi astept un raspuns !

Pentru cei care au pastrat-o .... m-ar interesa sa-i iau si eu o husa pentru transportul sotiei prin geanta ... se pot cateva recomandari ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate