Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce este matched betting ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Am dat peste un articol despre matched betting. Eu am inteles ca trebuie sa iti faci cont pe 2 siteuri de pariuri si sa pariezi opusul de pe al doilea. Unde este castigul daca teoretic nu pierzi si nu castigi nimic?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Castigul e din diferenta de cote dintre casele de pariuri. O diferenta mica, dar e castigul sigur.

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Ce te-ar opri sa pariezi invers la aceeasi casa / site / agentie?

#4
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
Un fel de arbitraj de pe bursele de valori.

#5
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

View PostMizu, on 14 martie 2015 - 15:29, said:

Castigul e din diferenta de cote dintre casele de pariuri. O diferenta mica, dar e castigul sigur.
Poti sa explici mai pentru un prost, te rog ?

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Sorry, am facut confuzie de metode.
Matched betting poti face pe agentiile de exchange, si cea mai buna din ele e Betfair. Se bazeaza pe optiunea de a paria impotriva unei echipe.
In mod normal ai 1x2, dar pe betfair ai optiunea de a paria impotriva unei echipe, termenii sunt back - castiga si lay - nu castiga.
La casele de pariuri normale nu poti pune lay (x si 2 nu e acelasi lucru), deci va trebui sa pui intotdeauna la un exchange al doilea pariu.

Daca ai inteles pana aici, cum faci profit e simplu de intuit. Pentru exemplificare sa luam meciul https://www.betfair....ent?id=27390392 care in momentul asta are cu Liverpool  cote la Under 2,5 Goals: Back ( se dau sub 2,5) @1.83 si Lay (nu se dau sub 2,5) @2.22
Tu ai dreptul sa pariezi pe ambele, sa zicem ca o faci cu 1 unitati (o suma oarecare), iar daca se dau mai mult de 2,5 goluri ai returnate 2,22 unitati. Dupa ce scazi investitia de pe ambele pariuri ramai cu profit 0,22. Dupa cum poti vedea, in situatia in care se dau sub 2,5 goluri ai returnare doar 1,83 unitati cand tu ai investit de fapt 2 unitati. Aici intervine a doua casa de pariuri, unde va trebui sa gasesti o cota de Back in functie de ce cota ai la Lay, in asa fel incat sa-ti aduca profit indiferent de rezultat.

In exemplul meu nu vei gasi solutie viabila deoarece l-am ales la plezneala, dar cred ca ai prins ideea.
De mentionat ca la exchange variaza live cotele in functie de cum pariaza lumea. Daca pariaza multi pe Lay va scadea cota si va urca la Back, si viceversa.

#7
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Pe celalalt site trebuie obligatoriu sa gasesc cotele inversate ?

In exemplul tau trebuie sa pariez pe siteul 1 ca:
liverpool castiga 1.83
liverpool pierde 2.22

Iar pe siteul 2 trebuie sa pariez ca:
liverpool castiga  2.22
liverpool pierde 1.83

Edited by wattu, 14 March 2015 - 22:03.


#8
mariuselix

mariuselix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.08.2007
De fapt, conform exemplului, pe site-ul 1 pariezi doar ca:
Liverpool pierde - 100u x 2.22

Iar pe site-ul 2 pariezi doar:
Liverpool castiga - 100u x 2.22

Astfel tu castigi 22u indiferent de rezultat(ai investit 200u, iar oricare dintre beturi iese payout-ul este 222u).


Problema este ca nu vei gasi discrepante asa de mari intre 2 case de pariuri, ci mai degraba ceva de genul 2.05 vs 1.94 la un site si poate 1.97 vs 2.03 la alt site.

#9
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Si daca Liverpoll face egal? :)

#10
Annonim111

Annonim111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2012
Salut, face cineva matched betting in 2017, din Romania (adica nu s-a mutat in Anglia pentru asta), avand in vedere impozitul pe castiguri din pariuri si numarul mic de case de pariuri? Daca da, cat castiga in medie pe luna, numai din oferte si reload, fara first deposit bonus? Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate