Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Recomandare CD player clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#19
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Aici zice la comanda http://www.altex.ro/...denon-dcd-720ae

#20
cix

cix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.02.2007
Pe toate siturile de specialitate apare disponibil la comanda, insa dupa ce intrebi sau faci comanda, ti se raspunde (in cel mai fericit caz, ca unii nu mai zic nimic, am comenzi plasate pe niste situri dar fara nici un raspuns de cateva saptamani) ca nu este disponibil la distribuitorul denon romania. S-ar parea ca pe la sfarsitul lui aprilie sa apara, dupa spusele unui consultant. Eu inca mai sper...

Edited by cix, 27 March 2015 - 20:03.


#21
MARCVS

MARCVS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 01.04.2012

View Postcix, on 27 martie 2015 - 18:49, said:

Care din pacate, momentan din cate am inteles, nu se gaseste nicaieri in Romania. Daca il gasiti pe undeva (chiar in afara, pe un site care distribuie si in Romania), va rog sa-mi dati si mie de veste, si eu sunt interesat. Merci
Incearca pe toate siturile din tara unde apare la vanzare. E un model disponibil de cativa ani si e probabil sa fie scos din fabricatie.

Eu cumpar si din UE cu un card BCR de cumparaturi, prin PayPal. N-am avut probleme pana acum.

Referitor la acest CD Player, am citit review-uri foarte bune pe parte de calitate audio. In acelasi timp, unii se plang de fiabilitatea acestui model.
Eram curios daca cineva de pe forum il are si poate confirma atat bunele cat si rele despre care se vorbeste.

#22
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 11.08.2007
Daca ai rude prin Germania / Austria http://geizhals.de/e...rz-a766211.html

#23
MARCVS

MARCVS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 01.04.2012
Bun pret.

#24
cix

cix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.02.2007
Pretul e bun, insa nu am pe nimeni cunoscut pe-acolo, apoi mai e problema garantiei...Cred ca o sa astept, poate o sa apara si prin Romania pe la sarsitul lui aprilie. Sper sa se mai fabrice ....Cam am pata pusa pe CD playerul asta Posted Image . Chestia e ca am deja un amplificator denon 520 si vreau sa-l imperechez.

#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce ziceti, ne luam un CD matt ?

http://www.audioweb....t-sid-model-15/

https://app.audiogon...apple-valley-ca

Cred ca o experienta mai buna (si mai ieftina) o ai cu asa ceva:

[ http://www.distileriilevalco.ro/poze/220949315_palinca_0,7_pear.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ion_de_la_Raion, 30 March 2015 - 14:29.


#26
cix

cix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.02.2007
Ioane, punem mana de la mana si il folosim o luna tu, o luna eu...cat despre troscau, pe ala nu-l impart cu nimeni...Posted Image

#27
Adrian01

Adrian01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 14.02.2015
Salut, vreau sa cumpar un CD player, ce recomandati unul nou sau SH ? Amplificator Rotel A10 si boxe MA MR6 suma max 300€ .
Pentru moment am un calculator cu Asus Xonar Dx. Un Cd player chiar entry level depaseste placa mea audio ? Am mai vazut un Onkyo C-N7050 care este si network audio player merita investitia?
Multumesc!

#28
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
E cam scump al de la Onkyo. Acum depinde daca vrei sa ai si toate functiunile alea networking. Si avantajul de a citi nu numai CDA de pe disc.
La alea SH gasesti modele faine ,doar ca nu stii in ce stare e lentila. Daca stii cum ,cauta sa vezi modele la care mai gasesti inca unitati optice ,adica daca se mai fabrica. mai exista astfel de modele.

#29
Adrian01

Adrian01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 14.02.2015
Nu ma intereseaza sa ma apuc sa schimb sau sa repar, acum cum imi este norocul , numai sa nu fiu dezamagit! Daca imi dai niste modele exact ar fi cel mai bine ! Daca nu ma bate gandul la Onkyo , vad ca are recenzii bune.

#30
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Atunci vezi ca network playere din astea sunt la multe marci.

#31
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007
Cauta un cd CEC si vei fi placut surprins daca vrei calitate la bani putini. In privinta achizitiei de sh...e chestie de noroc, preferabil sa poti testa minutios inainte de achizitie.

#32
Adrian01

Adrian01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 14.02.2015
Nou vad ca este foarte scump, banuiesc ca te referi la unul SH!

#33
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostAdrian01, on 12 iulie 2017 - 10:30, said:

Nou vad ca este foarte scump, banuiesc ca te referi la unul SH!
Exact.

#34
Adrian01

Adrian01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 14.02.2015
Cred ca tot spre nou o sa ma orientez, sh fara garantie si nici nu stiu daca sunt in stare buna sau nu ! Am vazut ca este la reducere Marantz 6006 si mai ar fi Onkyo C-N7050 (ambele cotate in What hifi cu 5 stele) , iar altul ar fi Pioneer PD50 care poate fi folosit ca DAC (un pic mai scump ).... O idee, un sfat?

#35
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostAdrian01, on 14 iulie 2017 - 12:23, said:

Cred ca tot spre nou o sa ma orientez, sh fara garantie si nici nu stiu daca sunt in stare buna sau nu ! Am vazut ca este la reducere Marantz 6006 si mai ar fi Onkyo C-N7050 (ambele cotate in What hifi cu 5 stele) , iar altul ar fi Pioneer PD50 care poate fi folosit ca DAC (un pic mai scump ).... O idee, un sfat?
Eu am avut Cd playere fabricate in anii "86-"98 si n-am avut nicio problema, e drept ca am cumparat doar de pe ebay Germania.  Cele care se vand la noi ,majoritatea sunt obosite rau sau carpite , e loterie. Altfel as lua oricand o marca renumita de fabricatie pana in 2000 decat o componenta audio noua cu piese chinezesti la preturi cel putin duble si calitate inferioara. Nu te incurajez sa faci ca mine, fiecare alege cum doreste. Actualmente am unul fabricat intre "90 si "94 si nu l-as da pe unul nou care costa sub 2000 de lei.

#36
Adrian01

Adrian01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 14.02.2015
Cd player am avut si eu din anii 80-90 si un deck Grundig cf 30 , de care am ramas super incantat, ambele tot second  luate acum vreo 17-18 ani. Si acum as opta pentru SH , problema ca nu am cum sa le incerc , ce recomanda colegii pe aici sunt de la 600 lei in sus  si nici nu stiu daca se aud mai bine decat astea noi intre 1500-2000 lei .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate