Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#9325
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 parintily, on 15 august 2017 - 22:36, said:

După ce i-am dat un "factory reset" nu mai pot să reinstalez "The Weather Channel"
Măcar am curățat memoria interna ca ajunsesem la 0.98 GB spatiu.
daca ai wp 8 s-ar putea sa nu mai fie compatibila. Daca nu mai incearca (posibil link internet sau servere).

#9326
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

 Sommerby, on 12 august 2017 - 11:30, said:

Si la mine apare o aplicație la download in Store, dar nu imi arată care este.

Tot despre subiectul asta:
Azi am sters o aplicatie, cu gandul ca va merge mai bine dupa reinstalare.
Cand m-am dus in magazin, la actualizari disponibile surprizaaaaa, apare o aplicatie "fara nume", vezi poza. Degeaba am incercat sa vad unde ma duce in magazin ca nu executa nimic. Asa ca am zis hai sa dau pe actualizare si culmea s-a actualizat, a disparut acea problema cu "una in plus", dar nu stiu ce s-a actualizat de fapt.

Attached Files



#9327
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Da am avut o actualizare no name :)

#9328
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Eu am părăsit barca 640, a luat o tranta direct  lumea celor 3R (recuperare, reconditionare, reciclare). Am luat un 950 second, ca sa nu plâng dupa wp. Succes

#9329
deus_pax

deus_pax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 26.01.2007

 cundinic, on 18 august 2017 - 12:49, said:

Tot despre subiectul asta:
Azi am sters o aplicatie, cu gandul ca va merge mai bine dupa reinstalare.
Cand m-am dus in magazin, la actualizari disponibile surprizaaaaa, apare o aplicatie "fara nume", vezi poza. Degeaba am incercat sa vad unde ma duce in magazin ca nu executa nimic. Asa ca am zis hai sa dau pe actualizare si culmea s-a actualizat, a disparut acea problema cu "una in plus", dar nu stiu ce s-a actualizat de fapt.

mie nu mi-a aparut aplicatia cu nume indisponibil - am avut in lista de update powerpoint, excel, word si onenote - dupa ce procesul s-a incheiat update-ul fantoma a disparut

#9330
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 floricel, on 18 august 2017 - 14:56, said:

Eu am părăsit barca 640, a luat o tranta direct  lumea celor 3R (recuperare, reconditionare, reciclare). Am luat un 950 second, ca sa nu plâng dupa wp. Succes
DAca ai luat tot un WP inseamna ca ai plins mult dupa el...

#9331
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Ori wp ori ios. De android m-am saturat de 4 ani :P

Edited by floricel, 19 August 2017 - 20:51.


#9332
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
Salut.Stie cineva de ce browserul edge consuma asa multa baterie?La mine consuma 85 % si  e setat pe niciodata permis in fundal.Cand navighez cu el mi se si incalzeste in dreptul cardului sd :) La voi ce procent din baterie utilizeaza?

#9333
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Depinde de timpul cat il folosesti....parca :D

#9334
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
il folosesc 5-10 minute,apoi pauza 3-4 minute ca sunt la job si tot asa ! dar cand il folosesc 10 minute incontiunuu se incalzeste.Sunt la al 2 lea lumia 640 dar primul nu se incalzea:D

#9335
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Si ce a patit primul?

#9336
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
I l-am vandut unui amic.Nu era dual sim si unde lucrez am nevoie de 2 cartele si semnal mai bun pe care androidele nu il aveau asa bun ca lumia 640:D

cred ca bateria nu isi mai face treaba cum trebuie ,tine mai putin ca la primul.Am dat comanda de una astazi si sa vad cum se comporta!

#9337
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Teoretic langa sim e procesorul. Depinde la ce il folosesti, video, forum...

#9338
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
mai mult browsing in timpul serviciului cand am pauze,fb,whatsapp si mesagerie.Acasa mai folosesc si metrotube si playerul audio.In rest nu fac mare lucru cu el...chestii normale.

#9339
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
A mai patit cineva sa ii apara pete negre pe ecran din cauza altitudinii? Am fost acum vreo 3 saptamani la Balea si de acolo am urcat pe creasta. Pe traseu am observat ca apar pe ecran niste puncte mici negre ca niste picaturi de cerneala care se tot intindeau pe ecran. Am revenit acasa si in 3-4 zile au disparut complet. Sambata asta am urcat pe Negoiu si am avut aceeasi problema. Abia acum am facut legatura cu altitudinea pentru ca alta explicatie nu gasesc. Sambata aveam 4-5 picaturi negre pe ecran, acum ecranul arata din nou normal.

Edited by barbosa, 30 August 2017 - 07:10.


#9340
gabieny

gabieny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.04.2007
Poate e doar o coincidentă,am fost pe vf. Moldoveanu,Omu,Transfăgărășan,Transalpina,Transrarău,Ceahlău,etc,nicăieri nu am avut probleme asemănătoare!

#9341
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Depinde in ce conditii (tot timpul in masina sau in spatiu deschis).
Si apoi chiar daca firma este americana componentele sunt fabricate in Vietnam (nu or fi ei chinezi dar nu sunt departe, mai exista si rebuturi bagate pe piata pentru a-si insusi "lucratorii" piesele bune (mai ales intr-un sistem comunist))

#9342
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017
Un pic pe langa: al meu 640xl dual sim e finlandez.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate