Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Motorola Moto E Gen2 (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#37
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Depinde si de unde cumperi. La eMAG este 699lei, la PcGarage e 664lei, la Azerty este 633lei. :)
http://www.azerty.ro...ndroid-50-black

Eu astept sa vad daca apar si modele dual SIM, cum a fost la primul Moto E.

#38
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pe la 640 lei imi iese si mie cu discount-ul de 3% de la PCGarage. Oricum, pretul e de lansare, va mai scadea dupa ceva timp cu cel putin 40-50 lei.

#39
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
L-am comandat aseară de la cel, astăzi îl ridic, revin cu impresii după câteva zile de utilizare.

#40
christyan27

christyan27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.03.2015

View Postmoletti, on 19 martie 2015 - 10:51, said:

L-am comandat aseară de la cel, astăzi îl ridic, revin cu impresii după câteva zile de utilizare.
Asteptam impresii eu inca nu sunt hotarat intre moto e 2015 si moto g 2014

#41
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
G-ul îl iei doar dacă vrei neapărat display de 5 inchi, cameră mai bună, niște senzori de notificări și alte detalii foarte mici.
La restul, E-ul este superior :
1. Are LTE
2. SoC mai nou (snapdragon 410 fata de 400) optimizat pentru android L pe 64 biti.
3. Baterie superioară ca și capacitate (nu știu cum se compară direct cu G-ul, momentan pot doar să spun că am reușit să-l descarc de la 50% până la zero în vreo 5 ore de frecat non-stop în care am instalat aplicații și mi-am sincronizat toate cele de pe vechiul telefon, deci bănuiesc că destul de intens).
4. Are un pret mai bun
Dar nu trag concluzii decât peste vreo 3,4 zile minim.

#42
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Depinde de la ce telefon vii, daca vii de la ecran de 5" 720p, nu ai cum sa faci un pas inapoi la 4.5" qHD.

Camera, display-ul si difuzoarele stereo sunt punctele forte ale G-ului.

Bateria, 4G-ul si pretul sunt punctele forte ale E-ului. Soc-ul mai nou nu e cine stie ce plus, preformantele sunt cam in aceeasi zona.
E comparatie intre model de 2014 vs model 2015. Generatia 3 de G va fi peste E 2nd la toate capitolele.

Edited by antinVidia, 20 March 2015 - 12:11.


#43
christyan27

christyan27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.03.2015

View PostantinVidia, on 20 martie 2015 - 12:10, said:

Depinde de la ce telefon vii, daca vii de la ecran de 5" 720p, nu ai cum sa faci un pas inapoi la 4.5" qHD.

Camera, display-ul si difuzoarele stereo sunt punctele forte ale G-ului.

Bateria, 4G-ul si pretul sunt punctele forte ale E-ului. Soc-ul mai nou nu e cine stie ce plus, preformantele sunt cam in aceeasi zona.
E comparatie intre model de 2014 vs model 2015. Generatia 3 de G va fi peste E 2nd la toate capitolele.
Vin de la 4" asa ca oricum e un pas inainte

#44
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
De asta le și lansează decalat, dacă le-ar lansa pe amandouă în același timp, ai zice că mai pui 3-4 bastoane și-ți iei G-ul.

#45
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Primele două zile:
- folosire medie: gmail, tot frecat pe la setări până învăț 5-ul ăsta, facebook, 9gag, mesaje, convorbiri cam 30 min.
- date mereu aprinse când sunt afară, acasă pe wifi, cam 40-60% raportu dintre wifi și date.
- văzut două episoade din Friends în metrou
- luminozitate minimă în casă, aproape maximă afară, cam 50-50.
- l-am scos de la încărcat ieri dimineață, am 4 ore de ecran activ, mai am 36%, o să mă chinui să-l descarc până diseară, să îl pun la încărcat când mai am maxim 10%
- eu nu am un punct de reper foarte bun, vin de la un Lg l5 II, dar am mai dat cu deștu și pe alte telefoane similare, se mișcă fluid, și din cauza Material Design-ului de la Android (care, btw, este superb)
- semnalul este bun, niciodată nu am avut probleme în zona mea ce-i drept (mall Plaza Militari)
- momentan nu mi-au activa văcarii de la Telekom serviciul 4G, să discut și despre viteze și, eventual, o scădere în durata de viață a bateriei.
Cam asta e, dacă sunteți curioși de ceva, întrebați-mă.

#46
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
La semnal nu ar trebui să ai probleme pentru că e Motorola. Asta comparativ cu alte branduri.

Edited by LeopardSurd, 24 March 2015 - 18:01.


#47
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Există o mică posibilitate să nu aibe frecvența potrivită pentru 4g-ul telekomului, dar asta urmează să aflu curând.

#48
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Am și eu 4G. Așa mi-e de util că îl am dezactivat.

#49
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Ce rețea? De ce ? Eu am abonament cu 2gb și e păcat să mi se trimită mailurile sau să navighez pe 3g și să dau banii degeaba.

#50
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
2 GB consum și pe 3G într-o lună. Viteza aia e bună doar la torente că în rest și pe video-uri HD mi-a ajuns 3G-ul. Sunt pe Orange.

Edited by LeopardSurd, 24 March 2015 - 18:46.


#51
christyan27

christyan27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.03.2015

View Postmoletti, on 24 martie 2015 - 15:24, said:

Primele două zile:
- folosire medie: gmail, tot frecat pe la setări până învăț 5-ul ăsta, facebook, 9gag, mesaje, convorbiri cam 30 min.
- date mereu aprinse când sunt afară, acasă pe wifi, cam 40-60% raportu dintre wifi și date.
- văzut două episoade din Friends în metrou
- luminozitate minimă în casă, aproape maximă afară, cam 50-50.
- l-am scos de la încărcat ieri dimineață, am 4 ore de ecran activ, mai am 36%, o să mă chinui să-l descarc până diseară, să îl pun la încărcat când mai am maxim 10%
- eu nu am un punct de reper foarte bun, vin de la un Lg l5 II, dar am mai dat cu deștu și pe alte telefoane similare, se mișcă fluid, și din cauza Material Design-ului de la Android (care, btw, este superb)
- semnalul este bun, niciodată nu am avut probleme în zona mea ce-i drept (mall Plaza Militari)
- momentan nu mi-au activa văcarii de la Telekom serviciul 4G, să discut și despre viteze și, eventual, o scădere în durata de viață a bateriei.
Cam asta e, dacă sunteți curioși de ceva, întrebați-mă.
Are MotoDisplay ?

#52
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Da.

#53
christyan27

christyan27

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 11.03.2015

View Postchristyan27, on 29 martie 2015 - 13:49, said:

Are MotoDisplay ?

View Postmoletti, on 24 martie 2015 - 15:24, said:

Primele două zile:
- folosire medie: gmail, tot frecat pe la setări până învăț 5-ul ăsta, facebook, 9gag, mesaje, convorbiri cam 30 min.
- date mereu aprinse când sunt afară, acasă pe wifi, cam 40-60% raportu dintre wifi și date.
- văzut două episoade din Friends în metrou
- luminozitate minimă în casă, aproape maximă afară, cam 50-50.
- l-am scos de la încărcat ieri dimineață, am 4 ore de ecran activ, mai am 36%, o să mă chinui să-l descarc până diseară, să îl pun la încărcat când mai am maxim 10%
- eu nu am un punct de reper foarte bun, vin de la un Lg l5 II, dar am mai dat cu deștu și pe alte telefoane similare, se mișcă fluid, și din cauza Material Design-ului de la Android (care, btw, este superb)
- semnalul este bun, niciodată nu am avut probleme în zona mea ce-i drept (mall Plaza Militari)
- momentan nu mi-au activa văcarii de la Telekom serviciul 4G, să discut și despre viteze și, eventual, o scădere în durata de viață a bateriei.
Cam asta e, dacă sunteți curioși de ceva, întrebați-mă.

Ai testat GPS-ul si daca da, cum se comporta?

#54
moletti

moletti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.12.2014
Da, testat atât pe hărți, cât și pe nike running, maxim 5 secunde în cel mai rău caz durează conectarea, și asta între blocuri, în militari. Dacă sunt într-o zonă mai deschisă, este aproape instantă.
Per total, este un super-telefon pentru mine, tocmai datorită faptului că nu prea folosesc camera foto (care, btw, nu e așa de nasoală pentru o folosire normală).
Bateria ține 2 zile la folosire medie cu date nonstop active, 4G-ul îmi merge fără probleme. Multitasking-ul e fluid atâta vreme cât nu ai 15 aplicații în ”taskbar”. Nu am instalat niciun joc pe el, nu prea am timp și chef. Am jumătate din RAM liber cu toate aplicațiile necesare unui utilizator mediu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate