Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13691 replies to this topic

#6913
MirceaDWC

MirceaDWC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,097
  • Înscris: 28.02.2006
Imi recomandati si mie o oprire intermediara de o noapte intre Sofia si Kulata?

#6914
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View PostMirceaDWC, on 23 ianuarie 2019 - 08:25, said:

Imi recomandati si mie o oprire intermediara de o noapte intre Sofia si Kulata?
sandanski

#6915
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Din ce am citit pe net, multi recomanda Sandanski ca localitate.
Incearca si cauta acolo, sau asteapta poate iti da cineva un hotel / o pensiune verificat/a la fata locului.

#6916
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017

View PostOvidiuNS, on 22 ianuarie 2019 - 01:57, said:

Deci ne cam luãm adio de la OMV-ul de la Sandanski ºi vom alimenta la Shell-ul aflat ce cca. 14 km înainte de Kulata. Mãcar de ar avea toate facilitãþile de la OMV Sandanski.
ÃŽn fine, vom mai vedea ...


Sãnãtate ºi tcb !
Acuma se muta aglomeratia la shell si aia nu au toate pompele deschise,sa vezi cozi pe acolo.

#6917
m00n88

m00n88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.12.2006
Sandanski, Hotel Perun.
Preturi foarte bune, linistit, langa parc.

#6918
ady37

ady37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.03.2010
Pentru MirceaDWC... anul trecut am stat în Sandanski la Hotel Elit...condiții foarte bune, 24 Euro pe noapte și pentru încă 2 Euro are și parcare subterană

#6919
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postfoxbat, on 22 ianuarie 2019 - 08:59, said:

nu neaparat ...

De fapt eu nu sunt oemvist, dar în Bulgaria am alimentat de la ei de multe ori şi de la multe staţii, nu doar de la cele de pe drumurile spre Grecia. Şi am prins încredere, de aceea spuneam cu regret că n-o să mai alimentăm de la ei. Dar, cum zice şi Dacrad2, OMV-ul din Sandanski nu va mai fi aglomerat, fiindcă nu e pe autostradă.
Oricum şelist nu sunt, şi ai dreptate, e posibil să mai fac popas la Sandanski.
Vom mai vedea, mai e până la vară ...


Sănătate şi tcb !

#6920
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 692
  • Înscris: 17.05.2007
Vigneta electronica pt Bulgaria se poate cumpara online de la https://www.bgtoll.bg/
Nu pot decat sa admir cum vecinii nostri bulgari construiesc autostrazi de-a lungul si de-a latul tarii lor, in timp ce noi construim cu spor drumul spre soarta Venezuelei.

Edited by anthony2000, 24 January 2019 - 11:22.


#6921
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View PostOvidiuNS, on 24 ianuarie 2019 - 00:47, said:


De fapt eu nu sunt oemvist, dar în Bulgaria am alimentat de la ei de multe ori şi de la multe staţii, nu doar de la cele de pe drumurile spre Grecia. Şi am prins încredere, de aceea spuneam cu regret că n-o să mai alimentăm de la ei. Dar, cum zice şi Dacrad2, OMV-ul din Sandanski nu va mai fi aglomerat, fiindcă nu e pe autostradă.
Oricum şelist nu sunt, şi ai dreptate, e posibil să mai fac popas la Sandanski.
Vom mai vedea, mai e până la vară ...


Sănătate şi tcb !
ce treaba are vara cu turismul ?:)
acum e de mers ( taman m-am intors si ma bate iar un gand  ca vaz p'aci ca numai oameni d'aia egoisti de beau singuri ouzo  si nu l aduc si la mine) pe acolo- cand e liniste si verdeata si ai ce sa vezi si sa faci.

la vara e de mers la balaceala ca i cald.

btw..te bagi la un Pelion prin Mai ? Dar un Samotraki prin zona Sfintelor Paste?

#6922
piciul

piciul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 07.01.2007

View Postfoxbat, on 24 ianuarie 2019 - 11:23, said:

ce treaba are vara cu turismul ?Posted Image
un Samotraki prin zona Sfintelor Paste?

Problema mea este cum rezervam pentru ferry,pe pagina http://saos.forth-cr...pgres.exe?PM=BM momentan nu se poate sau poate se pleaca din alt port nu din ALEX/POLI?

#6923
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View Postfoxbat, on 24 ianuarie 2019 - 11:23, said:

ce treaba are vara cu turismul ? ...

Ideea era că abia la vară vom vedea dacă la Shell se face aglomeraţie. Şi cum vor fi mai mulţi colegi care vor trece pe-acolo, atunci eu zic că vom şti dacă merită ieşit de pe autostradă pentru a face popas la OMV Sandanski.
Până atunci turism se va face doar sporadic şi neesenţial pentru speţa noastră.

E off-topic aici să discutăm despre ouzo şi destinaţiile posibile, şi oricum ideile mele sunt altele pentru perioadele propuse de tine. Altfel, dacă era după mine, aş fi mers bucuros, mai ales că nu ar fi fost pentru prima dată (în 2009 şi 2010 am mers în Grecia în prima decadă a lunii mai special pentru a vizita şi a face poze - vezi topicele despre Peloponez şi Parga).
Mulţumesc pt. invitaţii, dă-i un os nou lui Ari din partea mea !


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 24 January 2019 - 17:35.


#6924
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005
sa traiesti si merci.

fara suparare - la cat am vazut ca e interes intre romani pentru ajutor si pentru info despre Grecia, un offtopic nu strica. macar mai vede' omu' o tata, un piciorus frumos. un ouzo .ceva sa ii incante ochiu.

si inca ceva - deunazi ( acum nici o luna)  -cati romani si din ce "categorie" crezi ca am intalnit  pe drumuri in Gr?

raspund tot eu - pana in Salonic pe vremea aia nasoala rau - 2 - unul misto cu niste bicle pe "tavan" - le avea cu "covrigul"  si unul " haudist " ce era sa ne imprastie pe toti ..

Dupa Salonic vreo 2 trenulete de "AB si PH" ce parea ca au luat bacul  si ca le-a facut tati cadou bmw-ul. dadeau in ele haotic si cu frane si cu fitze - nu mia zic ca au intrat in Shell de banda a II a de erau sa ne arhivam toti de pe banda 1.

deci cam astia suntem pe acolo. :)

respecte!

#6925
st3fan19

st3fan19

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,759
  • Înscris: 02.03.2008
Nu mai te uita si tu la capra vecinului.
Ca iti ies riduri. Si inca na facut 18 ani.
Mie nu imi place asa tare uzo.
Mai bun un raki. Mmmmmmmmmm.....

#6926
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postst3fan19, on 24 ianuarie 2019 - 20:07, said:

Nu mai te uita si tu la capra vecinului.
Ca iti ies riduri. Si inca na facut 18 ani.
Mie nu imi place asa tare uzo.
Mai bun un raki. Mmmmmmmmmm.....
am luat 2 "tzipuro" din Pelion - sticlute de 250 -   ( mi era rusine - radeau gazdele de mine ca nu gust). nu e genul meu..prea tare .

e parfumat si de calitate dar..nu sunt in liga asta:)

#6927
xhermesx

xhermesx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 14.03.2007
Daca tot e destrabalare off topic, se baga si mandea. Acusa rapid pana nu baga geana moderatorul.
Ce naiba va place voua ouzo, greu pricep. Am incercat de 3-4 ori si senzatia a fost de after shave. Iar raki,  tzipuro, hmmm, slabute. Deh, de gustibus non disputandum, dar orisicat. Mai fox, mai bine iti iei la tine o tuica de prune (de palinca e prea cald acolo) Posted Image . La greci, din produse alcoolice autohtone,consum numai anumite beri si vinu rosu.
Iar despre soferii romani, atat in Grecia, Bulgaria, etc., numai de bine. Asta ca sa fiu si oleaca on topic. Suntem ca soferi cum suntem si ca popor, sa nu detaliez ca sa ofensez pe cineva.

Edited by xhermesx, 25 January 2019 - 11:31.


#6928
traian_rosoiu

traian_rosoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.02.2008
Salutare.
Daca ii rog frumos pe cei care au tranzitat de curand Bulgaria, care din cele doua harti sunt mai aproape de adevar privind calitatea drumurilor? Ca si diferente majore ar fi portiunea Ruse-Byala si ultima portiune de autostrada A2 pana in Sofia.
http://www.roads-bg.eu/
https://www.google.c...76390847012&z=9
Multumesc.

Deasemenea si portiunea Plevna-Lukovit vad ca difera.

#6929
traian_rosoiu

traian_rosoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.02.2008
Pe Street View (cu imagini luate in lulie 2018), acea portiune de autostrada pare ok.

#6930
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
A doua e mai aproape de adevăr. Byala - Ruse ultima dată l-am parcurs pe 18 septembrie, iar autostrada de la Sofia spre Zlatna Panega pe 10 august.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 01 February 2019 - 03:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate