Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cu masina spre Grecia prin Bulgaria

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
13689 replies to this topic

#4285
Old-Smokie

Old-Smokie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.04.2008
Am gasit chitanta, vigneta (tip K3) pt. o saptamana costa 15 leva Posted Image Daca platesti in euro, probabil ca taxeaza cu 8 euro.

Edited by Old-Smokie, 18 April 2017 - 16:38.


#4286
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Îmi puteți recomanda o cazare accesibila pe lângă Kulata?

Edited by alber7, 18 April 2017 - 18:20.


#4287
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Stiu ca in anii trecuti mai spuneau unii ca au stat pe la Sandanski. Ori dai un search aici pe forum ori alegi ceva de pe booking cu multe reviewuri si pret pe masura buzunarului.

#4288
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004

View Postalber7, on 18 aprilie 2017 - 18:12, said:

Îmi puteți recomanda o cazare accesibila pe lângă Kulata?
Incearca la Agnantio Hotel & Spa

#4289
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Asta e si pe lista mea. Mai sunt 1 sau 2 prin Serres si abia in Thessaloniki mai gasesti ceva. Acum depinde si cand mergi, la mine nu cred ca e vreun pericol sa nu gasesc camere libere. In Bulgaria sunt cateva in Sandanski la cam 70 de km de granita (pentru mine e si cam la jumatea drumului).

La sfarsitul lui mai plec spre lefkada din bucuresti si vreau sa fac drumul din 2 bucati. Anul trecut a fost ok dintr-o bucata pana in thasos dar la intoarcere a oracait cam mult puradelul, Acum vreau sa fac drumul mai lejer.

#4290
alber7

alber7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 12.04.2006
Vom pleca trei familii cu 5 copii pe 21 august din Bacau si am vrea sa facem o oprire pe langa Kulata. Am gasit noi ceva dar am zis sa intreb si aici 'expertii', stiu ca sunt care au fost si pot da sugetii interesante! Multumesc si vreme frumoasa!

#4291
AnaLee

AnaLee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2008
@alber7:
Vă puteți opri în Sandanki, pe Booking.com găsești hoteluri/apartamente în regim hotelier la prețuri OK.
Fără a intra în Sandanski, pe drumul european (E79), ai Eros Motel, prețuri bune și note mari pe Booking.com, am închiriat o triplă pentru întoarcerea din Grecia, însă că abia pe la începutul lunii iulie îți voi putea spune dacă mi-a plăcut sau nu.
Acum doi ani, în drumul spre Grecia ne-am oprit o noapte a Melnik – am scris câteva cuvinte și-am pus poze la topicul ”Vacanța în Grecia/Cazare intermediară”, postul 99 de aici https://forum.softpe..._st__90  Mi-a plăcut tare mult, mâine m-aș întoarce acolo...  da’ e cam departe de Piatra Neamț... La întoarcere, am ales un Flora Hotel din Borovets (nu era chiar în drumul nostru, ne-am abătut vreo 48 de kilometri, însă am ținut morțiș să urcăm pe Musala).

#4292
radupe

radupe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.03.2005

View Postalber7, on 20 aprilie 2017 - 11:01, said:

Vom pleca trei familii cu 5 copii pe 21 august din Bacau si am vrea sa facem o oprire pe langa Kulata. Am gasit noi ceva dar am zis sa intreb si aici 'expertii', stiu ca sunt care au fost si pot da sugetii interesante! Multumesc si vreme frumoasa!

Salut,
daca nu te deranjeaza ca distanta (100 de KM fata de Kulata) pot sa-ti recomand in Blagoevgrad (chiar unde se termina autostrada din Sofia) o cazare unde am stat anul trecut: apartament 2 adulti + 2 copii, mic dejun inclus la 40 EURO, conditii foarte bune.
https://www.booking....07c89eb52badf28

Drumuri bune,

#4293
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,764
  • Înscris: 03.04.2017
Stie cineva detalii despre traseul ruse,veliko tarnovo,plodviv,bansko, ilinden,exochi,salonic?m-ar interesa mai mult intre plodviv si exochi cume drumul si daca e coada la vama.

#4294
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Salut,

Care este traseul cel mai bun intre Calafat si Sofia?:
1. Varianta pe E79 : Calafat-Vidin-Dimovo-Montana-Vratsa-Botevgrad-Sofia
sau
2. Varianta Google : Calafat-Vidin-Brusartsi-Montana-Berkovitsa-Sofia

Google vad ca ne duce pe drumuri secundare/munti

Iau in calcul si varianta de trecere pe la Bechet care este mai scurta, insa nu gasesc nicaieri informatii clare despre orarul bacului : pe siteurile oficiale orarul arata plecari din 2 in 2 ore incepand de la 5 , asta vara se pleca totusi doar de la 7, mai conteaza si nivelul Dunarii, unii spun ca pleaca doar cand sunt destule masini etc

#4295
radupe

radupe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 31.03.2005
Salut,

iti recomand prima varianta. Anul trecut la dus am mers pe prima varianta, la intoarcere am venit pe varianta 2.
Pe prima varianta se merge foarte bine, drum bun. Avrianta 2 prin munti, drumul mai putin bun si nu prea vezi nimic fiindca padurea e pana la marginea drumului.
Exact din acelasi motiv am preferat sa trec pe la Calafat si nu pe la Bechet, nu au un program batut in cuie.

Drumuri bine,

#4296
cornelussv

cornelussv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 01.08.2012
Vesti bune de la Komotini pentru utilizatorii PTF Makaza. S-a finalizat iesirea directa in Egnatia Odos.

https://www.google.r...=!3m1!1e3?hl=ro

#4297
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 23.04.2007
O veste extraordinara !
Multumesc pt informare!
5 minute castigate,putin comfort in plus si 1-2 semafoare mai putin.
Jos palaria,grecii inaugureaza cu toata saracia,criza,"lenea"(aviz "rautaciosilor")  mereu ceva.La noi...liniste Posted Image

Edited by AdrianHH, 28 April 2017 - 10:11.


#4298
aissa

aissa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.06.2007
stiu ca s-a tot discutat dar sincer, m-am pierdut in atatea pagini si nu mai stiu care e situatia actuala: ce varianta de traseu pt Bucuresti - Thassos considerati ca e cea mai lejera (ma intereseaza timp mai scurt dar si serpentine cat mai putine).

multumesc

#4299
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Makaza!
[scurt si cuprinzator]

Edited by BlueKing-69, 01 May 2017 - 09:16.


#4300
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Subscriu! Tot prin Makaza alegem si noi traseul in drum spre Thassos. Este cel mai scurt si soseaua este buna.

#4301
aissa

aissa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 11.06.2007
Scuze ca nu am precizat: stiu de cel prin Makaza, la acela ma gandesc si eu. Dar stiu ca se tot discuta de Stara Zagora, Nova Zagora, adica variante diverse de a ajunge la MAkaza.
De aceea veneam sa va intreb, punctual, care sunt orasele prin care treceti, sau ma rog, pe langa care treceti, in drumul spre Makaza?

#4302
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

View Postaissa, on 01 mai 2017 - 17:15, said:

Scuze ca nu am precizat: stiu de cel prin Makaza, la acela ma gandesc si eu. Dar stiu ca se tot discuta de Stara Zagora, Nova Zagora, adica variante diverse de a ajunge la MAkaza.
De aceea veneam sa va intreb, punctual, care sunt orasele prin care treceti, sau ma rog, pe langa care treceti, in drumul spre Makaza?
googlemaps.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate