Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Class Residence Militari

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#1
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
Salutare,

am tot cautat pareri despre acest bloc, nu pot numi complex deoarece abia anul asta se va mai construi si al 2-lea alaturi, si nu am gasit nimic. Cu toate astea, blocul e terminat si in procent de 95% finalizat, finisat. Mare parte din apartamente sunt rezervate sau cumparate, si eram curios daca are cineva mai multe informatii neoficiale despre constructie.

#2
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014
Unde in militari este localizat ?

#3
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Este acel bloc cu ferestre si usi? Acum serios tu vrei sa ghicim de care bloc vorbesti tu cand acolo s a construit un cartier intreg?

#4
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Este pe strada viscolului.. La aprox 1 km de metrou Pacii, dupa turbomecanica... Undeva in spatele benzinariei OMV... Daca stiti zona.

#5
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
Cred ca pe google ar fi gasit oricine, atat localizarea, cat si site-ul lor. Plus ca e cam singuratic blocul, pe langa cel de pe coltul strazii Bacriului. Preturile sunt normale, iar avand in vedere ca este situat in oras, aproape de Bd. Iuliu Maniu si de RATB si Metrou, as fi tentat sa achizitionez un apartament acolo. In zona sunt case, deci slabe sanse sa se construiasca in prostie cum s-a facut in Militari Residence. Fata de nebuniile de la Ten Blocks, din aceeasi zona, astea sunt mai ieftine, ceea ce imi pune semne de intrebare asupra calitatii constructiei.
Deci ? nimeni mai bine documentat ?

#6
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Da acum am vazut, pai preturile nu sunt deloc mici, 50000 euro pt un ap cu 2 camere nu este deloc putin.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Mai mici ca astea doar in Africa mai gasesti!

#8
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
Nu stiu ce sa zic, mai ieftine sunt doar in Militari Residence,dar nu am incredere deloc in blocurile de-acolo. Sub banii aia nu cred ca gasesc apartamente decat in blocuri mai vechi. I really need some advices :)

#9
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Quantum, on 14 februarie 2015 - 06:17, said:

Mai mici ca astea doar in Africa mai gasesti!
Aha cum zici tu.

#10
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
Revin cu completari, dupa ce m-am decis sa cumpar aici un apartament, m-am mutat de ceva timp si totul pare cat se poate de ok. Dezvoltatorii foarte receptivi si raspund imediat oricarei nelamuriri, retusuri si alte fleacuri s-au rezolvat de asemeni, Cand am vizionat blocul era terminat , finisat la exterior si semifinisat in interior, am putut observa cat de cat ce e sub tencuiala, zidaria interioara (nu compartimentare rigips sau ceva), Nu am mai apucat sa aleg variante de culori pentru finisaje , parchet, usi, gresie, etc... dar au fost facute cu gust oricum, ma declar multumit. Intre timp au inceput sa construiasca alaturi al 2-lea bloc, s-a turnat beton armat, fara sa vad rabat la fier, deci nu am decat sa va recomand apartamentele, cele din primul bloc s-au dat toate. Zona e linistita, nici la drumul principal, nici in camp. Strada e asfaltata, deocamdata prafuita din cauza utilajelor si constructiei, dar sunt sigur ca o sa fie mult mai bine dupa ce se termina si al 2-lea bloc. Toata lumea cauta apartamentele de pe mijloc, eu am ales unul de pe colt dupa ce am vazut cat de bine e izolat, iar balconul semi inchis "din fabrica". Cele de pe mijloc au vedere spre blocul vecin si balconul mic, au hol care scurteaza celelalte camere. Am preferat varianta de pe colt, cu hol mult mai mic, si mai mult spatiu in camere. Plus vederea spre N-W, unde nu sunt decat case si vezi un peisaj dragut si inverzit spre Chiajna.
Daca aveti ceva intrebari, va raspund cand mai reusesc sa intru pe-aici.
Bafta !

#11
acsoulea

acsoulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.03.2007

 bj3y, on 14 mai 2015 - 21:33, said:

Revin cu completari, dupa ce m-am decis sa cumpar aici un apartament, m-am mutat de ceva timp si totul pare cat se poate de ok. Dezvoltatorii foarte receptivi si raspund imediat oricarei nelamuriri, retusuri si alte fleacuri s-au rezolvat de asemeni, Cand am vizionat blocul era terminat , finisat la exterior si semifinisat in interior, am putut observa cat de cat ce e sub tencuiala, zidaria interioara (nu compartimentare rigips sau ceva), Nu am mai apucat sa aleg variante de culori pentru finisaje , parchet, usi, gresie, etc... dar au fost facute cu gust oricum, ma declar multumit. Intre timp au inceput sa construiasca alaturi al 2-lea bloc, s-a turnat beton armat, fara sa vad rabat la fier, deci nu am decat sa va recomand apartamentele, cele din primul bloc s-au dat toate. Zona e linistita, nici la drumul principal, nici in camp. Strada e asfaltata, deocamdata prafuita din cauza utilajelor si constructiei, dar sunt sigur ca o sa fie mult mai bine dupa ce se termina si al 2-lea bloc. Toata lumea cauta apartamentele de pe mijloc, eu am ales unul de pe colt dupa ce am vazut cat de bine e izolat, iar balconul semi inchis "din fabrica". Cele de pe mijloc au vedere spre blocul vecin si balconul mic, au hol care scurteaza celelalte camere. Am preferat varianta de pe colt, cu hol mult mai mic, si mai mult spatiu in camere. Plus vederea spre N-W, unde nu sunt decat case si vezi un peisaj dragut si inverzit spre Chiajna.
Daca aveti ceva intrebari, va raspund cand mai reusesc sa intru pe-aici.
Bafta !

Salut,

Inca mai esti multumit? Cum a fost cu caldurile de zilele trecute? ai nevoie de AC?

#12
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
Salut, eu stau la 4 si a fost una din temerile mele, ca o sa se incinga acoperisul ala si o sa fac sauna. Din fericire, nu e chiar asa, e cald dar nu insuportabil, si inca nu mi-am pus aer conditionat. Probabil e facuta bine izolarea, am mai stat in trecut la bloc si am trait calduri infernale, culmea , la etaje intermediare. Ce e drept inca nici nu au fost perioade prelungite de canicula, vara abia incepe si e posibil sa se incinga si mai rau de-atat, dar ... ramane de vazut. Oricum e prevazut si un aer conditionat in viitoarele achizitii, dar sper macar vara asta sa trec fara, am alte prioritati :)

#13
acsoulea

acsoulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.03.2007
Salut, Ma gandesc sa iau si eu in blocul 2 un apartament. Chiar am fost ieri si am vazut. Si mi-a placut. Cat ai platit intretinerea pe luna trecuta?

#14
acsoulea

acsoulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.03.2007
Internet si cablu de la ce firma e in zona?

#15
ionutzcipu

ionutzcipu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2006
Blocul 1 este cablat de la RDS, probabil si blocul 2 va fi la fel.

#16
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
deocamdata apa si curentul nu sunt contorizate individual, doar gazul il am pe contract. Curand e gata si al 2-lea bloc, abia astept sa termine cu galagia, incep muncitorii treaba inaintea orei mele de trezire si nu e prea ok, dar asta e, stam in santier deocamdata. Internetul e de la rds, si-au integrat reteaua din constructia blocului, adica sunt prize cu mufa de tv in casa direct, nu mai trebuiesc trase fire prin casa. Oricum e cea mai buna alegere, parerea mea, merge netul brici.

#17
acsoulea

acsoulea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.03.2007
Perfect, al doilea bloc va fi gata la 1 august din ce am inteles sau si mai repede.
Multumesc pentru informatii si poate ne vedem prin "cartier" :) (dupa ce ma mut)

#18
bj3y

bj3y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2009
iesim la o bere cu fundu pe scari, oricand, poate sa nu fie gata blocul :)) tre sa imi fac prieteni printre vecinii mai sociabili, sa mai am si eu cu cine povesti cand ii intalnesc in fata blocului, nu doar cu salutul ala formal si fiecare-n treaba lui :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate