Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Vodafone trece de la GPRS la EDGE? (2G)

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#271
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011
Sunt curios când vor pune 4 g in Râmnicu Sărat.probabil niciodată.

#272
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
La nivel de curiozitate, in Bucuresti, zona Garii de Nord a ramas in GPRS. Am trecut relativ des pe acolo si nicio schimbare desi mai peste tot in Bucuresti s-a trecut la EDGE (sau cel putin eu nu am prins alte zone doar cu GPRS).

De exemplu, in troleibuzul 65, langa Gara pe Grivitei mi-a intrat celula LAC 11177 CID 3210(1) la care Netmonitor nu-i poate sa-i identifice locatia (desi era activata din setari) cu GPRS only, iar cand am intrat pe Polizu, m-a preluat celula LAC 22220 CID 6303(3) cu EDGE si locatie identificata imediat de catre Netmonitor.

Attached Files



#273
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Urlueni Argeș. Attached File  received_209893029538154.png   42.5K   98 downloads

#274
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
N-am mai prins in ultimele saptamani saituri pe GPRS.  Cred ca in mare parte s-a realizat actualizarea.

#275
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,661
  • Înscris: 04.01.2017
E un lucru bun, avand in vedere ca 3G-ul le pica cand intri in marketuri acoperite cu tabla tip sandwich.

#276
CalinPopas

CalinPopas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2013
EDGE in Dorohoi - BT. Curios e ca in Botosani a ramas GPRS...

#277
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Am facut si eu o tura prin tara (Severin->Craiova->Rm.Valcea->Curtea de Arges->Transfagarasan->Sibiu->Sebes->Arad->Oradea->Cluj->Oradea->Arad->Timisoara->Lugoj->Caransebes->Orsova->Severin) si in toate zonele din mediul rural am gasit EDGE, iar in urban cu exceptia Rm.Valcea si Sebes, era peste tot EDGE.

Probabil ca in curand o sa termine si urban-ul si o sa fie 100% EDGE pe 2G.

Edited by Gabyyy93, 08 August 2017 - 16:59.


#278
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
In mamaia tot gprs :D

#279
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
Si cam pe tot litoralul.

#280
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 09.02.2007
Stații cu configurație de urban: GPRS
Stații cu configurație de rural: EDGE
Deocamdată asta e setarea. Cică în rural sunt mai multe telefoane fără 3G decât în urban.
Nu are nici o noimă această configurație, dar regula este că doar șefii au creier. EDGE-ul din ruralul județului Tulcea are viteză de GPRS sau nu face deloc trafic, toate canalele fiind ocupate de voce, BTS-urile acestea având capacitate mică fiindcă... sunt la Tulcea; ele funcționează mereu aproape de capacitatea maximă (cu mici excepții, desigur). În județul Vâlcea spre exemplu încă de acum 2 ani în vreo 3 zone rurale unde am testat întâmplător GPRS-ul avea viteză de EDGE. În plus stațiile de aici au capacitate mai mare, adică „duc” mai multe numere.
Deci nu visați că EDGE-ul aduce o schimbare importantă. Se face schimbarea asta pentru că e 95% doar schimbare de software, deci nu costă nimic, iar Vodafone era singura rețea GSM din România fără EDGE. Mai bine ar fi mărit nr. de sloturi din controlerele multor stații pe partea de GSM; era o măsură mult mai bună, dar care costă. Ei însă în loc să facă asta, au ajuns să înceapă să scoată de tot GSM-ul de pe unele stații... din fericire deocamdată foarte puține... sper să-și dea seama că asta e o tâmpenie...

Edited by sarighiol, 16 August 2017 - 10:51.


#281
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,192
  • Înscris: 18.04.2008
Sau nu :([ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170901/5929d08e041080e537fc26a4a5f4584c.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate