Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

LOOK TV și LOOK PLUS vor fi difuzate în pachetul de bază al operatorului RCS-RDS din luna februarie 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#55
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Pai poate cel putin in prezent si Telekom le-a dat sah cu UCl si EL pentru urmatorii 3 ani, daca nu intevine ceva intre timp.

#56
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.09.2012
Poate vor face barter cu Romtelefon si vor transmite si ei UCL.

Poate vor face barter cu Romtelefon si vor transmite si ei UCL.

#57
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
La asta ma gandesc si eu UCL + EL. Dar vedem, doar ne dam si noi cu parerea.

#58
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
@utopium: it's a tough reality, isn't it...?Posted Image

#59
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
No comment ! :)

#60
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008

View Postdanzi23, on 06 februarie 2015 - 13:49, said:

@Orangetm
Pe toate site-urile scrie ca RDS a platit 12 milioane. Nu scrie ca pentru un singur sezon. Doar utopium a presupus chestia asta, ca lui ii se pare ca Liga de Cacao merita 50-90 milioane de euro pe an. (sa nu uitam ca Look nu ia bani doar de la RDS, ci si de la restul operatorilor)

Aici scrie ca platesc 24 milioane/anPosted Image
http://www.gsp.ro/gs...tra-443487.html

#61
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,893
  • Înscris: 28.11.2006
Eu nu inteleg din comunicat daca RCS o sa mai dea meciurile si pe canalele proprii. Mi s-ar parea o risipa de resurse si in plus alte competitii n-ar mai avea loc in emisie. Cred mai degraba ca RCS a cumparat Look-urile de la Arpi maltezi, ca tot isi dorea Zoli un canal generalist (acum are chiar 2). In plus asta ar rezolva si problema pe care o are Digi 24. Daca Look-urile sunt ale lui Zoli dar nu au nume care sa contina Digi, vor fi mai usor preluate de ceilalti cablisti. Si poate pe viitor vor fi si gratuite, urmand sa se finanteze din reclame.

(E doar o opinie personala, si numai viitorul imi va spune daca am avut dreptate).

#62
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Păi, cam spuseseră băieții de la RCS, la orice transmisiune sportivă comentată live, că Liga I se va vedea din nou la Digisport... Acum, om trăi și-om vedea dacă e pe Digisport sau pe Look...Posted Image

#63
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce tot nu e  clar?digisport va transmite live toate meciurile din liga 1 pana in 2019!la randul lor si cei de la look tv  vor transmite si ei meciurile ca pana acum!numai ca transmisia e facuta acum  de cei de la digisport!ce e asa de greu de inteles?

#64
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View Postcrislacor, on 06 februarie 2015 - 21:22, said:

@utopium: it's a tough reality, isn't it...?Posted Image
Pentru unii care cred ca RCS a dat 12 milioane pe 4 sezoane jumate si ca RCS are control asupra drepturilor Liga 1, da, e dura realitatea Posted Image

View Postnicu131, on 06 februarie 2015 - 21:32, said:

Aici scrie ca platesc 24 milioane/an
Sa nu exageram ... ar insemna ca Zoli nu se mai pricepe la afaceri :)

Edited by utopium, 06 February 2015 - 22:35.


#65
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@utopium
nu am sustinut niciodata a doua parte din afirmatia ta!

#66
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Daca "detii" un canal e normal sa-l introduci in grila ta de cablu.

#67
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
daca licitatia era cu strigare ca sa zic asa, maltezii nu  aveau nici o sansa in fata rcsrds!

#68
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010

View PostCipry7, on 06 februarie 2015 - 14:10, said:


Asta n-ar fi nimic. Dacă Digi Sport dorește, poate să-și pună sigla pe efectul de la reluări, așa cum a făcut Look. Atunci să vezi lovitură de măciucă dată UPC-ului și Telekom-ului. Posted Image

Attachment vlcsnap-2014-08-16-18h51m56s133 (1).pngAttachment vlcsnap-2014-08-16-18h51m56s133.png
Cipru, imaginea ta cu sigla se vede mult mai bine decât originalul! Ești meseriaș! Felicitări!

#69
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,079
  • Înscris: 14.08.2007

View Postdanzi23, on 06 februarie 2015 - 23:14, said:

@utopium
nu am sustinut niciodata a doua parte din afirmatia ta!

De acord, dar au sustinut-o altii ... nu am vrut sa fie un "atac" fata de tine, ci doar dadeam exemple de afirmatii facute pe aici care cred ca sunt nerealiste. Iar afirmatia ta ca au platit 12 milioane pe 4 ani jumate mi se pare complet nerealista.

#70
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Iupii văd țurca din nou pe digi! Telenovela asta îmi pare ca la britanici unde virgin media face scandal la ofcom ca meciurile din premier league să nu fie difuzate vineri, iar ofcomul nu îi bagă în seamă.

#71
s_ducu

s_ducu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.11.2006
Cred ca afacerea cu Look TV e mult mai complexa, i-au introdus in grila de baza cu 24 mil/an, insa eu cred ca o conditie este ca postul Look TV sa-si imbunatateasca grila de programe. Cum ar fi ca de exemplu Look TV sa cumpere campionatul Spaniei, si sa dea meciurile derby? la RDS ar fi gratis, iar la concurenta pe bani.

Edited by s_ducu, 07 February 2015 - 13:40.


#72
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Defapt e o smecherie mai mare la mijloc. Cum nu aveau cum sa dea Digi Sport la pachet, i-au lasat pe cei de la Look sa isi faca treaba. Look o sa devina DigiSport, mai ales ca UPC/Orange/Telekom au facut contract, nu au cum sa renunte la el pana in 2019, asa cum se lauda ei.

Iar pe scurt, daca vrei alta firma, platesti pentru fotbal, daca esti la RCS, ai gratis. E si ceva psihologic, cum zice romanu deobicei : "Pai ce ba astia imi dau mie fotbal pe bani si aialalti imi dau gratis, ma mut la ei ca e mai bine".

Edited by satanistu, 07 February 2015 - 14:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate