Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Rezervare apartament booking.com

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
cips_97

cips_97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 27.10.2014
Am gasit acest apartament in Barcelona

http://www.booking.c...t_room=78968704

Pretul mi se pare super bun , mai ales ca pot economisi niste bani deoarece are bucatarie in apartament .
Cei care au rezervat prin booking.com imi sputeti spune daca sunt de incredere ?Si care ar fi etapele pentru rezervare....

Multumesc :)

#2
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008
selecteyi ce camera vrei, nr de persoane, iti treci datele, platesti si GATA !!!

#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Trebuie sa-ti faci cont pe site
Bagi datele unui card
Si faci rezervarea

#4
hexsat

hexsat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.02.2006
Sunt de incredere .. dar de ce nu zona Malaga 4 persoane la 600 eur / saptamana. E mai ieftin ca ai Bluair la scara si preturile-s mai mici si parcurile de distractii mai multe..

#5
adrianbelei

adrianbelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 22.10.2013
Eu am rezervat un apartament(600 euro) pe booking in grecia cu 4 luni inainte de plecare,totul a decurs fara nicio problema.

#6
cips_97

cips_97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 27.10.2014
Referitor la ce a spus hexsat , nu dispun de 600 de euro pentru cazare , plec cu familia .
Imi place zona aia dinspre Barceloneta , plaja , portul si altele...
Plus ca e promotie la Tarom , orice destinatie 100 de euro /dus-intors

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Da, bookingul e de incredere dar trebuie sa casti bine ochii la conditiile rezervarii.
Daca e nerambursabila va trebui sa ai banii disponibili pe loc, vei fi taxat si nu ti se vor mai inapoia. Daca e cu anulare gratuita (de obicei e gratuita anularea daca se face cu un numar de zile inainte de data sosirii, altfel te taxeaza cu valoarea cazarii pe un numar de nopti, in cele mai multe cazuri pentru una). Chiar is in cazul in care anularea e gratuita si ei zic ca nu trebuie sa platesti nimic in avans iti vor cere un card (posibil sa fie necesar card de credit) si s-ar putea sa taxeze o suma pentru a determina daca acel card e valid. Suma se returneaza.

#8
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
E de incredere bookingul, normal, cu atentie la conditiile rezervarii.
Nu mi s-a intamplat vreodata sa fiu taxata cu vreo suma de pe card pentru a fi verificata validitatea lui. De obicei rezerv cu posibilitate de anulare, in caz ca se intampla ceva (iarna mai ales). Am platit la hotel cu cash sau nu cu acelasi card folosit la rezervare si n-au fost probleme.

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Mie mi s-a intamplat la un hotel destul de mare din Viena. M-au taxat cu suma pentru o noapte cu toate ca nu scria nicaieri. I-am primit inapoi dupa ce am facut un pic de scandal si la ei si la booking (nu ca ar fi fost bookingul de vina pentru asta).

#10
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,472
  • Înscris: 17.04.2006
Nu am avut niciodata probleme cu rezervarile, indiferent de tara unde am fost.

#11
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Sunt de incredere, asa cum spun colegii atentie la conditiile rezervarii; daca totusi se intampla ca sa fii in perioada in care "nu se mai ramburseaza banii" orice motiv pertinent cat de mic poate fi folosit pentru "schimbarea conditiilor de rezervare"

#12
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

View Postcips_97, on 04 februarie 2015 - 15:41, said:

Am gasit acest apartament in Barcelona

http://www.booking.c...t_room=78968704

Pretul mi se pare super bun , mai ales ca pot economisi niste bani deoarece are bucatarie in apartament .
Cei care au rezervat prin booking.com imi sputeti spune daca sunt de incredere ?Si care ar fi etapele pentru rezervare....

Multumesc Posted Image

Vezi ca e un coleg pe forum, lik_lights, care locuieste in Barcelona si ofera cazare.

#13
sopo

sopo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 20.11.2007
Cum au spus toti, bookink-ul e de mare incredere sii vad ca la rezervarea ta ai multe comentarii, eu mereu m-am luat dupa ele ca sa imi fac o parere.  Totusi eu te sfatuiesc sa alegi o rezervare rambursabila, mai ales ca pleci cu familia si oricand poate interveni ceva neasteptat, desi noi spunem ca numai altora li se intampla:), noua niciodata.  In privinta economiei concluzia mea este ca cel mai bine iesi cu o cazare cu  mic dejun inclus, cam 5 euro de persoana merita, banii astia tot ii dai chiar si cu mancare din supermarket, si in schimb se relaxeaza si sotia, nu mai intinde-strange masa.

#14
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View PostAlexEn, on 04 februarie 2015 - 15:58, said:

Da, bookingul e de incredere dar trebuie sa casti bine ochii la conditiile rezervarii.
Daca e nerambursabila va trebui sa ai banii disponibili pe loc, vei fi taxat si nu ti se vor mai inapoia. Daca e cu anulare gratuita (de obicei e gratuita anularea daca se face cu un numar de zile inainte de data sosirii, altfel te taxeaza cu valoarea cazarii pe un numar de nopti, in cele mai multe cazuri pentru una). Chiar is in cazul in care anularea e gratuita si ei zic ca nu trebuie sa platesti nimic in avans iti vor cere un card (posibil sa fie necesar card de credit) si s-ar putea sa taxeze o suma pentru a determina daca acel card e valid. Suma se returneaza.
Nu este nevoie de card de credit, eu rezerv de ani buni cu card de debit pe care am maxim 5-10 lei si n-am avut niciodata probleme.

#15
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Poti sa-ti faci rezervarea direct pe siteul firmei care inchiriaza apartamentul si poti sa iesi mai ieftin decat pe booking. Eu asa am facut si am economisit 200 eur dintr-un foc.

Edited by XENNA, 06 February 2015 - 20:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate