Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

LG G4

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6348 replies to this topic

#19
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ai dreptate, deja lumea vede numai Samsung in perioada asta, trebuie sa fie ceva deosebit G4 ca sa prinda. Pe mine insa, ca posesor de G2, nu ma atrage S6 edge si nici S6. Poate am devenit fanul seriei de la LG, poate sunt subiectiv, poate nu. Asa ca astept cu interes noul smartphone G4

#20
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Niște zvonuri ;)
http://www.phonearen...se-date_id67063

#21
Kilobyte

Kilobyte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 22.05.2007
Daca nu are si un acumulator pe masura o sa fie a big fail

[ http://photoload.ru/data/16/4e/7c/164e7c2dade9f369905e5b0621721d5d.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Lasa ca nici S6 nu are un acumulator pe masura

#23
tonyxyoz

tonyxyoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 29.08.2014
Eu cred ca va fi smarthone-ul anului 2015... Dupa configuratie (si daca pune si cititor de amprenta) nu e nimic asemanator pe piata. Daca nu aveam G3 ( si nu imi schimbul telefonul mai devreme 2 ani - nu imi justific investitia) probabil ca era viitorul meu telefon.... Asa astept G5. Ps: eu cred ca e o strategie a celor de la LG lansarea in q2 pentru a fi singur in lansare si cu ceva promotii (la noi a fost tableta, castile ) cred ca vor vinde 10 milioane de smartphone-uri G4 lejer.

#24
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
LG G4 va fi prezentat în ziua de 28 aprilie

Samsung și HTC au lansat deja vârfurile de gamă pe care le vor comercializa în acest an, iar următoarea companie care ne va prezenta cel mai important produs al său este LG. Compania a anunțat că terminalul G4 va fi prezenta în ziua de 28 aprilie, însă o serie de informații neoficiale susțin că viitorul produs va oferi o configurație hardware neașteptată.

Compania LG a anunțat că va organiza un eveniment în ziua de 28 aprilie la New York, Londra și Paris și în ziua de 29 aprilie la Istanbul, Singapore și Seul, iar amploarea acestuia ne face să credem că nu poate fi vorba decât de prezentarea viitorului vârf de gamă G4. Curioșii vor trebui să mai aștepte încă o lună pentru a vedea surprizele pe care le pregătește LG, însă invitația care folosește un fundal din piele cusută sugerează câteva schimbări de design și materiale.

Conform unor date descoperite în cadrul bazei de date online a aplicației GFX Bench, LG G4 va oferi câteva surprize. Telefonul va folosi un ecran cu diagonală de 5,5” și rezoluție Quad HD, la fel ca predecesorul său, 3 GB de memorie RAM și 32 GB de memorie internă. LG G4 va oferi o cameră foto principală cu senzor de 16 MP și o cameră frontală îmbunătățită cu senzor de 8 MP. Restul datelor colectate de GFX Bench nu mai specifică decât lista de senzori.

În mod curios, deși va fi un vârf de gamă care ar trebui să ofere cea mai bună configurație hardware posibilă, LG G4 va folosi un procesor Qualcomm Snapdragon 808. LG a implementat deja un Snapdragon 810, însă compania a preferat de data aceasta mai eficienta versiune Snapdragon 808 pentru a evita probabil problemele de răcire de care s-au plâns cei care au folosit HTC One M9 sau LG G Flex 2.
Snapdragon 808 este o soluție hexacore care oferă patru nuclee ARM Cortex-A53 dar numai două nuclee ARM Cortex-A57, fiind astfel mai eficient energetic și disipând mai puțin căldură. Aceste nuclee de procesare sunt însoțite de un modul grafic Adreno 418, care este ceva mai lent decât vârful de gamă Adreno 430, și o interfață cu memoria compatibilă doar cu DDR3.
Toate aceste informații nu sunt confirmate oficial, însă dacă acestea se vor adeveri, LG va fi probabil primul producător de telefoane Android care abandonează cursa nebună a creșterii constante a puterii de procesare cu orice preț posibil. Care este adevărul, vom afla însă peste o lună de zile.

Sursa: http://m.go4it.ro/te...prilie-14089323

#25
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yZdWPqpVbEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
F1.8 suna bine,asteptam cu interes.

#27
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
F1.8 16mp spate, 8mp fata. Cu laser.

#28
stefanxxx2

stefanxxx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2015
Laseru ala e marketing curat.sa vina cu o baterie de 3500 si deja e telefonu anului

#29
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Lg G4 mai foloseste laserul si pentru "range finder to measure the distance"

#30
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Aici, cam așa e.  Sunt telefoane care focalizează cel puțin la fel de repede.

#31
florinlgg3

florinlgg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 11.08.2014
LG G4 va avea capac din piele naturală http://m.gsmarena.co...-news-11874.php

Edited by florinlgg3, 12 April 2015 - 09:52.


#32
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

View Poststefanxxx2, on 11 aprilie 2015 - 09:32, said:

Laseru ala e marketing curat.sa vina cu o baterie de 3500 si deja e telefonu anului
Nu cred ca o sa se intample asta

#33
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Tare curios sunt cum o sa se simta spatele ala in mana. Pielea in principiu e groasa si ma gandesc sa nu fi folosit vreo panarama subtire ca sa nu mareasca telefonul prea tare.

#34
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Numai mie mi se pare ca prinde forma unui Nexus ? (cel putin la display)

#35
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

Leak-ul din noaptea de înviere, nu lasă nimic imaginației din LG G4; Imaginile cu telefonul s-au răspândit mai repede ca lumina!

Se remarcă de asemenea și o ușoară curbură a ecranului (ceva în genul lui Galaxy Nexus din 2011), dar care nu este o trăsătură ce iasă foarte mult în evidență. Site-ul coreean deși indica niște specificații ciudate, mai exact o cameră spate de 13MP și sistem de operare Android 4.4 KitKat, personal cred că ele vor arăta astfel:
Display de 5.5 inch Quad-HD IPS
Dimensiuni de 149,1Ś75,3Ś8,9mm
Procesor Qualcomm Snapdragon 810
Baterie amovibilă de 3000 mAh
Slot pentru card MicroSD
Camera principală de 16MP cu diafragmă f1.8 cu stabilizare optică și telemetru IR
Ca OS vom avea Android 5.1 Lollipop cu interfața UX 4.0

Telefonul va fi lansat oficial pe data de 28 aprilie

Attached Files


Edited by ionut_blue, 13 April 2015 - 09:00.


#36
tonyxyoz

tonyxyoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 29.08.2014
Telefonul arata bine dacă va veni cu spatele din piele (va arata premium părerea mea) dar dacă aduce configuratia anticipata de Ionuț mai sus nu prea ma va motiva sa îmi schimb G3-ul cu G4 și astfel cred ca pot sa mai aștept încă 1 an pana ce va apărea G5 (probabil atunci îmi voi schimba G3-ul cu un upgrade mai serios).  Baftă!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate