Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Windows 10 Mobile

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
8480 replies to this topic

#6391
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Si in curand un update major la Skype (complet revizuit si aceeasi interfata disponibila pe toate dispozitivele cu windows).

#6392
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostCGDBZ, on 02 iunie 2017 - 11:10, said:

Vouă cum va merge aplicatia Persoane?
La mine dupa ultima actualizare a aplicatiei nu mai pot intra in agenda si nici nu merge resetata aplicatia din meniul Aplicatii. Este "de la ei" ?Nu as vrea sa resetez telefonul degeaba.


Inchide fortat aplicatia din background si redeschide-o. Ar trebui sa mearga! :)

#6393
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,051
  • Înscris: 29.06.2011
Imi face la fel pe doua telefoane(L650, L640, telefoane pe "oficial"). Face asa de la actualizarea de aseara.
Multumesc Microsoft, acum trebuie sa resetez doua telefoane, daca o merge si asa.

#6394
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostCGDBZ, on 02 iunie 2017 - 12:21, said:

Imi face la fel pe doua telefoane(L650, L640, telefoane pe "oficial"). Face asa de la actualizarea de aseara.
Multumesc Microsoft, acum trebuie sa resetez doua telefoane, daca o merge si asa.

Vezi sa nu aiba legatura cu asta:
Microsoft accidentally released internal Windows 10 development builds

#6395
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,051
  • Înscris: 29.06.2011
Multumesc de informatie @Extinct, faceam resetare degeaba caci acela este motivul, altul nu are cum sa fie. Acum trebuie sa astept rezolvarea de la Microsoft sau poate merge cu WDRT , asta daca nu am ce face.
@breitner, nu esti la gradinita. Telefoanele sunt pe "oficial"(am spus mai sus, trebuia doar sa citesti si sa retii) si pe manual la actualizare.
Intreb si eu un moderator, oare cat trebuie sa mai suportam tonul mistocar de atotstiutor al individului @breitner ? Macar daca ar ajuta cu ceva informatii ca de ode maretului Microsoft sunt satul.

#6396
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Informatia ti-am dat-o eu primul!
Si daca erau pe "manual" si pe "oficial" cum ´"a sarit" de pe "insider" (numai la tine) actualizarea automat?

Edited by breitner, 02 June 2017 - 13:13.


#6397
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,051
  • Înscris: 29.06.2011
@breitner, citeste linkul pus de @Extinct si ai sa te luminezi.

#6398
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014

View Postdanghetau, on 02 iunie 2017 - 08:24, said:

Eu am o masina care cu siguranta este singura din judet, stiu ca mai e una prin Galati, la un moment dat erau vreo 20 in toata tara (ma refer la motorizare) iar pe forumul monomarca nu mai sunt 5 care "combatem" pe diverse teme. Si nu e vreun Bentley sau Ferrari ci un banal Renault. Cota "de piata? Hm, sub 1% cu mult. De ce m-ar interesa care e cota de piata atata vreme cat este excelenta pentru nevoile familiei? Cred ca se poate aplica si in cazul W10m, neimportant ce crede altul despre nevoile mele.

Aici era vorba despre cu totul altceva. Despre cat de vie e afacerea, nu daca sistemul de operare e considerat ok de catre unii sau altii. Deci exemplul tau pica.

Edited by Hitmaker, 02 June 2017 - 13:23.


#6399
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostCGDBZ, on 02 iunie 2017 - 13:22, said:

@breitner, citeste linkul pus de @Extinct si ai sa te luminezi.

Asta ti-am scris si eu tie dar n-ai tinut cont, mai ales ca o setare de actualizare "pusa" pe manual nu are cum sa se faca automat.
Dar pe mine m-ai "luminat" ca vrei sa ai ultimele actualizari (de parca cine stie cum se va transforma telefonul) si ca nu prea ai habar despre "calculatoare" (si smartphonul e un computer).

#6400
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postbreitner, on 02 iunie 2017 - 13:09, said:

Informatia ti-am dat-o eu primul!
Si daca erau pe "manual" si pe "oficial" cum ´"a sarit" de pe "insider" (numai la tine) actualizarea automat?

Daca citesti articolul, ai sa vezi ca e mentionat faptul ca e posibil sa fi "scapat" si pe oficial.

@CGDBZ E valabil si pentru tine, citeste articolul :). Se spune clar ca e nevoie de WDRT.

#6401
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostExtinct, on 02 iunie 2017 - 13:36, said:


Daca citesti articolul, ai sa vezi ca e mentionat faptul ca e posibil sa fi "scapat" si pe oficial.

@CGDBZ E valabil si pentru tine, citeste articolul Posted Image. Se spune clar ca e nevoie de WDRT.

E posibil (dar cum se "nimereste" doar la cei ce nu se prea pricep) dar nu probabil!
E cam greu (nu imposibil) sa "primesti" actualizari daca nu doresti (esti pe "manual").

#6402
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostExtinct, on 02 iunie 2017 - 13:36, said:


Daca citesti articolul, ai sa vezi ca e mentionat faptul ca e posibil sa fi "scapat" si pe oficial.

@CGDBZ E valabil si pentru tine, citeste articolul Posted Image. Se spune clar ca e nevoie de WDRT.

Nimeni de pe oficial nu putea instala buildul chiar daca telefonul il vedea.

#6403
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Multi care se "plang" ca nu le mai functioneaza telefonul ca inainte dupa vreo actualizare uita (sau habar nu au) ca odata intrat in programul insider chiar daca il "debifezi" el intra automat dupa o saptamana (sau ce au "pus" acolo) si doar iesind din el nu mai participa la el!
Sfatul meu (daca tot vreti sa participati la el) este pentru Release Preview Ring.

P.S. Eu sunt pe insider release preview, "manual" si nu am avut nicio problema (ce s-o fi intamplat asta noapte nu m-a afectat deloc (plus ca nu stau tot timpul "pe telefon" sa vad ce actualizari mai sunt)).

Edited by breitner, 02 June 2017 - 14:38.


#6404
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Post654321, on 02 iunie 2017 - 14:10, said:

Nimeni de pe oficial nu putea instala buildul chiar daca telefonul il vedea.

Greseala mea, am citit gresit paragraful asta:

Quote

If you are not a Windows Insider, your device may have seen one of these builds offered. However, these builds will not install on devices that are not joined to the Windows Insider Program


#6405
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,051
  • Înscris: 29.06.2011
Pai, nu s-a instalat absolut nimic, a cautat actualizari, a gasit ceva, a dat eroare la descarcare, si cam atat. S-au actualizat ceva aplicatii printre care si Persoane. Doreii de la microstift nu se dezmint, au facut praf acest OS, pacat.

#6406
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Va rog sa-mi scuzati ignoranta, dar la telefonul din ograda-Lumia 950XL, unele contacte din agenda nu-mi sunt afisate cand ma apeleaza.....vad doar un numar de telefon. Dau restart si atunci agenda cu ultimele apeluri se actualizeaza. Aveti idee de unde acest comportament?

#6407
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postmanole74, on 02 iunie 2017 - 19:10, said:

Va rog sa-mi scuzati ignoranta, dar la telefonul din ograda-Lumia 950XL, unele contacte din agenda nu-mi sunt afisate cand ma apeleaza.....vad doar un numar de telefon. Dau restart si atunci agenda cu ultimele apeluri se actualizeaza. Aveti idee de unde acest comportament?

Așa am pățit și eu pentru contactele cu mai multe numere de telefon. În cazul meu, soluția a fost să "sparg" aceste contacte în contacte cu câte un singur număr de telefon.

#6408
manole74

manole74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 10.12.2006
Multumesc pentru reply, dar nu este comportamentul  simptomatic  a se declansa doar la persoanele de contact cu mai multe numere de telefon sau de mail. Se manifesta aleator . Insa voi incerca sa reeditez contacte si sa vad ce se intampla.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate