Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Problema Dolce Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
swenskman

swenskman

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.10.2015
Locuiesc in Suedia, am achizitionat de curand un pachet Telekom satelit. Am instalat antena si orcat as insista , pe tv imi apare semnal blocat. Calitate semnal 0...putere semnal 0. Putin ajutor va rog!!

#38
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

 swenskman, on 04 octombrie 2015 - 15:22, said:

Locuiesc in Suedia, am achizitionat de curand un pachet Telekom satelit. Am instalat antena si orcat as insista , pe tv imi apare semnal blocat. Calitate semnal 0...putere semnal 0. Putin ajutor va rog!!
Nu prea ai instalat antena, nu ai pozitionat-o pe satelit.
Gandestete ca o miscare  de cativa milimetri, fata de satelit, duce la calitate 0.
Cum ai instalat antena? ai scos-o afara si gata, poate nu ai vizibilitate la satelit.
Cauta pe cineva care se pricepe cu ceva sat-finder.

#39
boghybercea86

boghybercea86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2018
Buna ziua,de vreo saptamana si ceva sunt fara semnal la decodor dolce..eroare ...p35....vesnica ..si eterna, problema e , ca am schimbat ..de la lnb,pana la cablu coaxial,si am incercat decodorul meu la altcineva(si a mers) ,,..Problema ,..este ...cand ma duc pe bloc sa verific, cu aparatul de semnal, nu mi intra curent deloc in el..ce poate sa fie?! , mersi anticipat...p.s antena e pe pozitie ...

#40
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016

 boghybercea86, on 25 aprilie 2018 - 18:25, said:

cand ma duc pe bloc sa verific, cu aparatul de semnal, nu mi intra curent deloc in el..ce poate sa fie?!
1. despre ce aparat de semnal este vorba si cum il conectezi la LNB?
2. ce numesti tu prin "nu mi intra curent deloc in el"? adica...

#41
Misu79

Misu79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.06.2018
Buna ziua . Am luat de curând un receiver digital hd de la Telecom , am fixat antena cu un satfinder , lnb ok , semnal 235-240 , calitate 100%, si nu îmi merge. E prima instalare . O sa încerc sa pun si o imagine aici . Specific ca nu ma lasă sa aleg decât ep9. Ma poate ajuta cineva ? Mulțumesc frumos

#42
Raulrupa

Raulrupa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2019
Salut! Am si eu o problema la orientarea antenei, am antena cu LNB integrat am parcurs pasi cu diferite aplicații de pe android de cautare satelit si semnal tot 0.  Stiti cumva care ar putea fi problema. Multumesc anticipat.

#43
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,515
  • Înscris: 06.04.2006

 Raulrupa, on 19 ianuarie 2019 - 11:32, said:

Salut! Am si eu o problema la orientarea antenei, am antena cu LNB integrat am parcurs pasi cu diferite aplicații de pe android de cautare satelit si semnal tot 0.  Stiti cumva care ar putea fi problema. Multumesc anticipat.


www.satlex.ro  daca esti in Romania selectizi din meniul comfigurare sistem ep 2.pt afara tarii ep 3 sau 4

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate