Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
http://www.emag.ro/i...--pBS9992A007AA

vad ca stie destule chiar daca n-o sa le folosesc prea des dar e bine ca sunt iar pretul e cam la limita cat as vrea sa dau maxim. pe asta n-o s-o iau pt ca nu merge si pe mac vad.

ce sugestii imi dati? deci: sa mearga pe mac e obligatoriu, sa scrie pe cd-uri nu-mi trebuie neaparat, sa printeze poze ar fi util. deocamdata imi trebuie sa printez chestii pt facultate dar nu vreau s-o folosesc pe cea mai slaba posibil, vreau s-o folosesc mult si bine si in timp sa nu zic, uite ce jaf am si eu, trebuie sa-mi iau alta.

*serverul sa oprit pentru intretinere in timp ce scriam topicul

Edited by .ral:cr, 08 January 2006 - 00:10.


#2
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
http://www.cel.ro/pr...hp-dj-5940.html

m-am hotarat la asta deocamdata. consumabilele au ceva deosebit incat a-mi faca probleme la umplere sau mai stiu eu...

daca totusi aveti vreun sfat nu stati pe ganduri ca o vreau rapid.

#3
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Fugi tare de astea doua, ambele au cartuse cu chip...ceea ce inseamna ca nu prea poti sa le incarci si ca o sa te coste mult comsumabilele.
Eu am ajuns la concluzia ca sacrific posibilitatea de a scoate color si poze si mi-am luat o imprimanta laser de care sunt super multumit.
Inainte am avut un HP care m-a uscat de bani si scotea 1000 de pagini cu un cartus de un milion :death:

#4
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
http://www.canon-eur...dex.asp?specs=1

Imprimanta merge si pe MAC fara probleme, nu te lua dupa desteptii de la www.emag.ro. Si cartusele alea se pot reincarca, dar vei pierde automat garantie. Au in ele un chip care se ocupa de treaba asta.

Poze foto vor iesi mai faine ca la laborator, iar faza cu printul pe CD/DVD e mai faina decat pare la inceput.

Vezi daca mai gasesti pe piata un IP5000. Picatura este de 2 ori mai mica, ceea ce se traduce prin economie de cerneala consistenta. Foloseste si cartusele fara cip, pentru cei mai putin increzatori in noile tehnologii ;-)

#5
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
din pacate ce am vazut eu cu laser nu merg pe mac ca-mi dadusei idee buna.
n-a mai ramas decat un multifunctional pe lista, http://www.cel.ro/pr...ixma-mp150.html

de asta ce parere ai?

*acum am vazut si postul tau calex, analiez.

Edited by .ral:cr, 09 January 2006 - 00:13.


#6
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postbchendran, on Jan 8 2006, 23:11, said:

Inainte am avut un HP care m-a uscat de bani si scotea 1000 de pagini cu un cartus de un milion :death:

Daca ai avea rabdare si citi cu atentie scrisul marunt vei vedea ca poate printa/imprima un milion de pagini atit timp cit printezi doar 5% din o pagina format A4 si cu setarile in asa fel incit sa foloseasca putin ink  :deadtongue:
De fapt acest lucru in general este valabil tututor producatorilor de imprimante :deadtongue:


@ral
Vezi daca poti gasii Brother Laser ( compatibile PC si Mac ).

#7
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005

Quote

Daca ai avea rabdare si citi cu atentie scrisul marunt vei vedea ca poate printa/imprima un milion de pagini atit timp cit printezi doar 5% din o pagina format A4 si cu setarile in asa fel incit sa foloseasca putin ink  
De fapt acest lucru in general este valabil tututor producatorilor de imprimante
m-am prins mai greu de gluma dar pana la urma m-am prins.
ce vroiam eu sa zic e ca o imprimanta laser e mult mai economica decat una jet, dar asta daca esti dispus sa scoti a/n si mai mult text

#8
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postbchendran, on Jan 8 2006, 23:11, said:

Fugi tare de astea doua, ambele au cartuse cu chip...ceea ce inseamna ca nu prea poti sa le incarci si ca o sa te coste mult comsumabilele.
Eu am ajuns la concluzia ca sacrific posibilitatea de a scoate color si poze si mi-am luat o imprimanta laser de care sunt super multumit.
Inainte am avut un HP care m-a uscat de bani si scotea 1000 de pagini cu un cartus de un milion :death:

eu nu as paria. ;)

acum 2 zile am incarcat un cartus negru pentru 5740 si... merge... [339 sau care e cartusul are cip..]

#9
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
cred ca raman la multifunctionala din ultimul link. mi-ar fi placut hp-ul ca arata mai profesional dar unii m-ati speriat cu cartusu ala, altii nu, si nu ma risc sa vad cum e mai bine pt mine.

de brother laser nu vreau sa ma ating pt ca nu-mi place cum suna numele, ciudat criteriu de alegere dar mai sunt si nebuni dintrastia. IP5000 nu gasesc nicaieri.

revin cu pareri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate