Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Inselaciune medic veterinar

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 turn400, on 18 decembrie 2014 - 23:20, said:

Posted Image) Da, asta este mizeria de om.

Cum ai dat de el?
pai cauti pe google linkul ce l-ai postat si selectezi sa vezi pagina din memoria cache a lui google.

#38
turn400

turn400

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2014
Catalin Iosifescu a pus presiune si a amenintat pe mai multi pagubiti sa stearga reclamatiile lor. Printre care a sters si relatarea asta:
http://reclamatieonl...arvoviroza.html

Poti afla ce era scris?

#39
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Nu, in memoria google nu ramane decat pana la urmatoarea vizita a motorului de cautare, adica cateva zile, o saptamana de cand a fost sters.

Edited by bogdan_popescu, 18 December 2014 - 23:52.


#40
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
O fi omu' un tepar, dar ii e si usor.
Spre exemplu: Aia care au cumparat de la el cainele vizibil bolnav. Am vazut caini pe strada cu raie care aratau mai bine. Poate ca e veterinar, dar ochi n-ai ?? E ca si cum ti-as vinde eu o masina zgariata si sustin ca nu e zgariata, ca sunt vopsitor-tinichigiu si stiu mai bine.

Sunt tare curios, cainii astia bolnavi veneau cu pedigree ? Ca se discuta de caini vanduti la sute de euro... carnet de sanatate poate sa aiba orice patruped.

#41
turn400

turn400

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2014
Vindea in tara. Este un imputit fara seaman.
Uite cateva anunturi puse de el pe net. Uite cum atragea clientii. Aaa..inca un lucru. Dupa ce luasem legatura cu el telefonic, i-am zis sa imi dea o poza cu catelul pe care mi-l va trimite. Am sa atasez imediat si poza respectiva, sa vad daca o mai am (in poza era erau niste catelusi asa simpatici, sanatosi, grasi).

Catalin Iosifescu anunturi pe net:

"Medic Veterinar ,vand catei Labrador ( auriu , negru , ciocolatiu ) si pui Golden Retriever , in varsta de 6 saptamani , vaccinati . deparazitati , carnet de sanatate , pedigree ;pe toata perioada anului ; Pret 200--250 E Contact : 0761367471; [email protected] ; Asigur transport oriunde in tara !. Pret: 200 Euro"
-------
"Medic veterinar , vand pui Shih-tzu bicolori si tricolori , in varsta de 6 saptamani , vaccinati , deparazitati , carnet de sanatate ; pe tot parcursul anului ; Pret 250 E ;Asigur transport oriunde in tara ; 0761367471 ; [email protected]"
--------

Mi-a trimis pe mail pozele atasate aici, spunand ca catelul meu (cel care il va trimite) se afla in respectivele poze. Aptmit catel slab, jigarit, medici veterinari din orasul meu mi-au spus ca este metis si nu rasa pura)
LE: pozele astea am impresia ca le trimitea tuturor care cereau sa vada cateii.

Attached Files


Edited by turn400, 19 December 2014 - 00:43.


#42
konstantine89

konstantine89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 13.01.2014
inainte sa arunci banii din mana, incearca sa verifici provenienta cainelui...cauta feedback pe net..in 2014 inca se mai poarta sa cumperi si dupa sa verifici?

"Sa postez ce a scris lumea pe net despre acest medic veterinar Catalin Iosifescu Ionut ?

PS: imi este teama sa postez cu userul meu normal de pe softpedia!!! Patania mea persoanala nu este recenta."

suna la o televiziune in momentul in care ai destule probe si dovezi sa-ti argumentezi acuzele, dupa ce va face caz vreo televiziune, slabe sanse sa mai faca magarii..

Edited by konstantine89, 19 December 2014 - 12:45.


#43
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,875
  • Înscris: 27.06.2006

 turn400, on 19 decembrie 2014 - 00:24, said:

Vindea in tara. Este un imputit fara seaman.

Trebuia sa-ti vanda catelul cu carnet de sanatate, vaccinuri la zi si factura.
Trimite-i garda financiara pe cap ca sa vada daca catelul vandut tie are documente de intrare si factura de iesire.
Probabil ca garda o sa gaseasca si altele privind consumul de medicamente si numarul de animale tratate.
Presupun ca ai ceva emailuri discutate cu el.

Edited by gabicen, 19 December 2014 - 17:38.


#44
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 lex404, on 18 decembrie 2014 - 21:33, said:

Ma...eu sunt socat!
...dar sa fii medic veterinar, sa vinzi animale bolnave de ani de zile ( si sa stii ce vinzi) in halul ala si sa nu patesti nimic...e prea de tot Posted Image
Mai poti sa fii socat dupa ce traiesti in Romania?

#45
Altair_dsc

Altair_dsc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.08.2008
......Si prietena ce mai face? poate ar trebui sa incerci cu o pisica, cine stie...Posted Image

#46
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Si ca fapt divers, este cam o tampenie sa faci cadou animale. De companie.

Daca te ruga cineva sa faci o donatie de 100 euro pentru o cauza nobila il scuipai in ochi. Ca fapt divers.

Acum ai gaura in buget, plus ca o sa dai la manivela trist si singurel o perioada.



#47
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
Javra aia de doctor merita sa moara de dizenterie,poate se gaseste cineva sai injecteze si lui niste parvo sau altceva de care sa moara incet si in chinuri.
Dar nici cu voi nu imi e rusine,cum dreacu sa dai sute de euro pe un catel cand pe strazi sunt cu zecile de mii,cat de batut in cap sa fi,si daca tot ai bani de dat pe caini cand sunt gratis la discretie normal ca un sarlatan gandeste cat de freieri sunt-ti si atunci normal ca el va satisface pofta de a fi pacaliti.
Mie imi e mila doar de bietii catei,pentru pagubiti ma bucur doar,asta merita.

Pai frate daca dau sute de euro pe un caine caci sunt bastan si imi permit atunci imi iau si un medic veterinar in masina si ma deplasez acolo,o sa ma coste 800 de euro in loc de 500 dar daca vreau firma si sa nu fiu pacalit scot banu gros de la tescherea.

Pentru amatori am niste pui rasa YSL,D&G,Bentley,Monclear,preturi cuprinse intre 500 si 3000 euro,dar e fitza nu alta.
La oferta am Pui Nike si Adidas la 200 euro perechea(baiat si fata)

#48
turn400

turn400

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2014
Nu sunt bastan si desigur nu vreau catei de "firma". Dar trebuia un catel identic cu cel care l-a avut inainte.

Mizeria aia de om, in loc sa opreasca fatarile din canisa, a continat sa vanda/creasca/imulteasca desi stia ca era infectat locul respectiv.

Edited by turn400, 22 December 2014 - 14:02.


#49
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Cainele nu e telefon sa il cumperi online, fara sa il vezi intai. Traiesti in Romania si inca mai crezi in povesti?

#50
turn400

turn400

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2014
Nenorocitul isi pusese anunturi peste tot sub diverse numere de telefon si sub diverse adrese de mail. Oriunde cautan dadeam de el.

Foarte important. Mi-a zis ca este medic si el are caini foarte buni. Mi'a zis ceva de genul" Hai ma ce dracu, sunt medic veterinar si nu fac eu treburi de genul (se referea la faptul ca are caini sanatosi, grasi frumosi si nu pacaleste el lumea)". M-a asigurat ca el vinde de multi ani si lumea este multumita. A insistat pe calitatea lui de medic veterinar de ori cate ori am discutat la telefon. O mizerie de om.

Edited by turn400, 22 December 2014 - 17:09.


#51
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Eu nu cumpar nici macar un obiect in valoare de 10 lei fara sa il vad cu ochii mei, si nici asa nu sunt sigur ca totul e in regula.

#52
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Oameni buni, s-a scris de nush cate ori, NU CUMPARATI ANIMALE FARA A VA DOCUMENTA INAINTE SI NU CUMPARATI ANIMALE DE LA AIA CARE "CRESC" NUSH CATE RASE! In anunturile alea vad ca s-a cumparat un westie, un bichon, un golden retriever...

 turn400, on 22 decembrie 2014 - 14:01, said:

Nu sunt bastan si desigur nu vreau catei de "firma". Dar trebuia un catel identic cu cel care l-a avut inainte.

Mizeria aia de om, in loc sa opreasca fatarile din canisa, a continat sa vanda/creasca/imulteasca desi stia ca era infectat locul respectiv.

Si tie nu ti-a sunat niciun clopotel in minte cand ai vazut "tot timpul anului"?

Cand am dat spre adoptie pui de pisica, rasa comuna, maidanezi, dar frumosi, ingrijiti, dusi la veterinar pe bune, oricine imi raspundea la anunt, ceream mail si numar de telefon, pe care le cautam pe google, am avut de dat si doi pisoi fumurii, superbi, ai pisicii mele de atunci, urgent mi s-a infiintat o samsara de-asta, ca ii vrea ea, noroc ca m-a sfatuit cineva de pe aici de bine si am depistat-o la timp.

#53
turn400

turn400

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.12.2014
Medicul Catalin Iosifescu si-a schimbat numarul de telefon ca sa isi piarda urma. Noul numar este 0757411419
Ce jeg de om. Face smecherii si apoi isi pierde urma.

Detine acum o farmacie veterinara sau cabinet nu stiu

Sc Yosi-Vethelp Srl cui 29130220

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate