Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#4645
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,889
  • Înscris: 04.03.2016

View Postcristirg, on 21 mai 2019 - 20:19, said:

am abonament digi dar sunt in afara perioadei contractuale, vreau sa portez numarul in vodafone, deci clar ca pot sa plec de la digi fara sa platesc despagubiri, intrebarea e cum se procedeaza, trebuie sa-i anunt telefonic sa-mi anuleze abonamentul si dupa sa cumpar online de la vodafone telefon online cu abonament?
Simplu, te duci si faci portarea :)

#4646
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
Buna ziua,
Am trei contracte pe numele meu, doua abonamente voce+date pentru mine si sotie si inca un abonament mic, pentru instalatia de alarma de la casa.
Doresc sa mut unul din abonamentele de voce (al meu) de pe persoaa fizica pe PFA (cu acelasi nume - al meu).
Se poate acest lucru ?
Daca da, cum ?
Multumesc

#4647
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Salut,
se poate adăuga un număr suplimentar în MyVodafone și cum fac asta?
Mulțumesc.

#4648
gogu1905

gogu1905

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.05.2019
Lista aplicatiilor valide pentru categoriile de trafic nelimitat sunt strict cele indicate pe site-ul vodafone? De exemplu, pentru Music Pass sunt aplicațiile și website-urile de audio streaming (Apple Music, Tidal, Zonga). Sa inteleg ca, de exemplu, Spotify nu este acceptat ca parte din Music Pass, nu?

#4649
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019
Nu,Spotify nu este inclus in aceasta lista.

#4650
teogorghin

teogorghin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 12.06.2016
Spotify nu este.

Attached Files


Edited by teogorghin, 23 June 2019 - 08:43.


#4651
cezar_2001_cj

cezar_2001_cj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.06.2019
@Vodafone : am trecut si eu o cartela prepay pe abonament...pe cartela aveam 80 Euro credit...am facut un abonament RED 13 fara telefon...ce s-a intamplat cu creditul existent pe cartela? Nu-l vad in contul de My Vodafone ca si bani care se vor scadea din facturile ce urmeaza a fi emise...

#4652
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
De ce de la Vodafone nu primesc sms uri ro alert?

#4653
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,757
  • Înscris: 06.03.2018
E de la 5G :))) nici eu pe A8 nu am desi am pus canalele ..

#4654
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Oare de ce mai există acest topic?
Vodafone e total inexistent pe SP.

Edited by clader, 01 July 2019 - 00:53.


#4655
teogorghin

teogorghin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 12.06.2016
Cam in cat timp credeti ca o sa puna? Eu zic in maxim un an.

Attached Files



#4656
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Ești norocos că ai primit răspunsul ăsta. Uite aici, la 5 km de Brașov, semnalul este de toată jena. Câteodată și 2G. Despre date nici nu mai zic nimic. 1 MB/s download, chiar dacă îmi arată semnal 4G.

Răspuns la sesizare:

Referitor la situatia semnalata, cu privire la utilizarea retelei Vodafone, cu id xxxxx va informam ca:Anul acesta nu avem in plan extinderea acoperirii in zona. Echipa Vodafone.

Am probleme de 1 an cu semnalul, pot vorbi la telefon doar la geam. Pentru ei este neinteresant. Măcar de aș fi singurul cu probleme in zonă...

#4657
Vasiloaiei

Vasiloaiei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 24.06.2013
Salutare. As dori sa ma portez de pe Telekom(abonament) pe Vodafone(prepay) dar nu stiu exact cum se procedeaza.
Daca am contract cu Telekom pana in septembrie, pot sa ma duc maine la Vodafone sa ma portez? Imi trebuie vreo ceva de la Telekom, trebuie sa merg si la magazinul Telekom?

#4658
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View PostVasiloaiei, on 07 iulie 2019 - 21:38, said:

Salutare. As dori sa ma portez de pe Telekom(abonament) pe Vodafone(prepay) dar nu stiu exact cum se procedeaza.
Daca am contract cu Telekom pana in septembrie, pot sa ma duc maine la Vodafone sa ma portez? Imi trebuie vreo ceva de la Telekom, trebuie sa merg si la magazinul Telekom?
Nu îți trebuie nimic...mergi liniștit și porteaza pe prepay..ăștia de la Telekom îți vor emite o factura cu taxe de despăgubire..dar faci sesizare la ANPC și îi rezolva aia...eu am 3 rezilieri înainte de termen...facturi intre 200-750 lei...după sesizări la ANPC in 3 zile nu mai aveam nici o factura de achitat

#4659
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postalinator, on 07 iulie 2019 - 21:59, said:


Nu Ă®ți trebuie nimic...mergi liniștit și porteaza pe prepay..ăștia de la Telekom Ă®ți vor emite o factura cu taxe de despăgubire..dar faci sesizare la ANPC și Ă®i rezolva aia...eu am 3 rezilieri Ă®nainte de termen...facturi intre 200-750 lei...după sesizări la ANPC in 3 zile nu mai aveam nici o factura de achitat
Depinde.
Daca a achiziționat telefon subvenționat plătește despăgubiri (la Telekom, prețul telefoanelor se Ă®mparte Ă®n rate pe factura și se postează cu + si -).
Daca nu a achiziționat telefon, poate porta liniștit.

Edited by Nimcid25, 07 July 2019 - 22:41.


#4660
Vasiloaiei

Vasiloaiei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 24.06.2013
Multumesc de raspunsuri.
Nu am achzuitonat niciun telefon de la ei, doar abonamentul il am.

#4661
cristianbenuciu

cristianbenuciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 10.01.2012
Buna ziua Vodafone Helper. Va rog frumos dacă pot fi contactat de la Departamentul retenție pentru o oferta de prelungire pe nr de tel Multumesc frumos.

Mod edit: nr tel sters.

Edited by RealThing, 30 July 2019 - 20:18.


#4662
bNick

bNick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.09.2006
Postarea urmatoare are legatura cu Mystery Box:
Ieri, in a 7-a zi, am ajuns cu grupul la ultimul nivel si astazi am constatat cu surprindere ca grupul a ramas tot la nivelul de "Colectionar".
Ma poate ajuta cineva cu o adresa de email sau un nr de telefon unde sa-i contactez pe cei responsabili de Mystery Box pentru a reclama aceasta situatie?

Multumesc anticipat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate