Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24975 replies to this topic

#24661
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Și se mai trezește și câte unul, care sa doarma in continuare. Dar nu mai întru în detalii.
Din punctul meu de vedere este o oferta înșelătoare, la fel ca cea Telekom, cu diferența de rigoare desigur.

#24662
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Noroc ca au mai fost din astia care cred ca stiu ei ofertele "inselatoare".
Abonamentul este nelimitat. Punct. Restul sunt aberatii.

#24663
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
E nelimitat doar intr-un fel, dar si asa cu condiționări, nu tocmai confortabile. Iar acestea nu apar pe toate materialele de promovare. De fapt pe majoritatea nu apar (pe mașinile companiei, pe ferestrele din pop-uri, bannere etc). Iar 50Gb, cum au unii, zboară și pe urma mori de gat cu nelimitatul lor.

Vad ca ești agresiv și cu chef de harta, dacă nu pricepi ce scriu, te rog apasă ignore. Racoreste-te și încearcă din nou.

Edited by broris, 01 March 2023 - 17:47.


#24664
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
De sms, ca e un cent, ce părere ai?

#24665
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

 MELODY, on 01 martie 2023 - 17:18, said:

Abonamentul este nelimitat.
Un nelimitat cat se poate de limitat.
Asta nu inseamna ca ar fi necorespunzator, sau mai stiu eu ce. Doar ca afara e vopsit gardul, inauntru internetul e limitat.

Edited by tiff, 01 March 2023 - 18:48.


#24666
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005

 broris, on 01 martie 2023 - 17:39, said:

Iar 50Gb, cum au unii, zboară și pe urma mori de gat cu nelimitatul lor.
Toti abonatii au 100GB cel putin, fara nici un cost suplimentar, fara nici macar un cent in plus. Si fara milogeala.

La toti operatorii minutele nelimitate au FUP, iar internetul la Orange, de exemplu, este senzational, 10euro Happy Night, 15 Euro nelimitat, dar fara VPN, caz in care te taxeaza... :D

Si unii se ambaleza ca dupa 100GB pe mobil la Digi cu 3euro  se micsoreaza viteza de transfer...

Pai utilizati rezonabil internetul mobil si nu o sa depasiti 130GB niciodata...

Aaaa, vrei sa dai internet mobil la toata casa, router cu 4G, pai succes. La cat de extinsa e fibra si la Orange fix sau Digi, sau cablul tv la Vodafone, de ce ai vrea sa stai pe hotspot?

Dar uite, pentru cine are nevoi speciale de internet mobil, 15euro lunar si se rezolva.

Si nu e ca si cum Digi nu scrie clar:

"Începând cu 1 ianuatie 2023, cantitatea de trafic disponibilă în rețeaua 4G la viteză superioară poate fi consumată integral în rețeaua 4G sau, în măsura în care este utilizată atât rețeaua 3G cât și rețeaua 4G, în rețeaua 3G pot fi utilizați maximum 5 GB sau 10 GB în funcție de pachetul achiziționat urmând ca diferența până la 50 GB/100 GB să poată fi utilizați în rețeaua 4G. Cantitatea de trafic valabilă în rețeaua 5G la viteză superioară este disponibilă atât în rețeaua 5G cât și în rețeaua 4G, indiferent de cantitatea de date utilizată în fiecare dintre aceste rețele. Viteza de acces se va limita lunar până la 256 kbps viteza de download și până la 128 kbps viteza de upload după atingerea pragurilor mai sus menționate. Gradul de acoperire a rețelei 4G este disponibil aici. Aria de acoperire este rezultatul unei aplicații software, având caracter de predictibilitate, fiind influențată de condiții externe naturale (forme de relief, fenomene meteorologice etc) sau artificiale (construcții civile, industriale, etc), putând astfel varia în timp față de forma prezentată.
(2) În urma activării, extraopțiunea rămâne activă pe termen nedeterminat și se facturează ca un abonament lunar, indiferent de volumul de date consumat efectiv, până când efectuezi operațiunea de dezactivare. În luna activării și în cea a dezactivării, vei fi facturat proporțional cu numărul de zile din luna curentă. Durata minimă de activare este o lună"

Asadar sunt doar praguri de consum, cu modificarea vitezei la internet dupa atingerea lor, dar per total minutele nationale si internetul national sunt nelimitate.

Edited by MELODY, 01 March 2023 - 23:27.


#24667
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 MELODY, on 01 martie 2023 - 23:25, said:


Toti abonatii au 100GB cel putin, fara nici un cost suplimentar, fara nici macar un cent in plus. Si fara milogeala.


Ești în eroare. Dar o las asa.

#24668
JoyM

JoyM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 15.03.2018
Doar cei care locuiesc în orașe și plătesc 5euro au 100gb,restul doar 50gb
In nici un caz nelimitat...

#24669
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005
Toate abonamentele cu nelimitat au 100GB.

https://www.digi.ro/...limentare-44421

"Începând cu 01 ianuarie 2023, DIGI le oferă utilizatorilor abonamentului Nelimitat (persoane fizice), respectiv Business Nelimitat (persoane juridice), 100 GB trafic de date mobile, la viteză maximă, fără costuri suplimentare;"


 JoyM, on 02 martie 2023 - 02:27, said:

Doar cei care locuiesc în orașe și plătesc 5euro au 100gb,restul doar 50gb
In nici un caz nelimitat...

Am un prieten care locuieste la periferia Londrei si a primit si el 100GB lunar... nelimitat

Culmea ca plateste 3 euro :D

#24670
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Abonamentele rural au ramas cu 50Gb.Au 80GB cele la care s-a activat la cerere 5G.

#24671
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Tot n-ai înțeles, eu am Optim 2, care are 50Gb incluși, dar si asta e trecut la Internet nelimitat în reclame. Chiar și în campania de acum. Degeaba o tragi tu cu toti abonații au acum 100Gb. Și oricum nu asta era problema semnalata. Nici nu trebuia sa întru în discuție, după tonul și agresivitatea din mesaje. Erau lucrurile clare de acolo încă.

E ultimul reply, imi cer scuze pentru colegi.

O sa sesizez autoritățile în privința nelimitatului, care după 50Gb merge cu picătura și o sa vedem rapsunsul oficial. Poate obținem un nelimitat pe bune chiar 😀

Edited by broris, 02 March 2023 - 07:37.


#24672
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,876
  • Înscris: 09.10.2009
Pe Melody îl știm de mult că este un fanatic Digi, nu e niciun semn de îndoială, însă nici cu tine nu îmi e frica, vrei nelimitat pe bune cu 9 lei/luna.
Oricum topicul este despre DON, nu despre Optim 2, dar trebuie sa se facă și unii auziți.
Succes cu sesizarile ..

Edited by gestt, 02 March 2023 - 08:38.


#24673
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Nu ai înțeles. Nu vreau totul nelimitat la 2 euro, vreau ca reclamele și promoțiile sa fie transparente și sa fie clar ce oferă. Aia cu nelimitat la 2 euro, a fost un exemplu pentru colegul melodie, deși dacă e sa ma iau dupa reclama... e nelimitat si ala.

Am și Red 15 de la Vodafone și yoxo cu 5G. Nu ma gzarcesc la bani, vreau doar sa nu mai existe chestii înșelătoare sau cu ambiguități dintr-astea.

Deci am vrut sa ma fac auzit nu? Am vrut, la Digi. Digi promova pe vremuri internetul fix nelimitat, pe bune. A fost buuun, dar a uitat asta.

Tu a trebuit sa te faci auzit?

Iar topicul este despre DON, dar treaba e la fel și la 50 și la 100Gb, oricum n-am avut un topic despre Toate abonamentele Digi, (incredibil, dar nelimitat, nu?) ca să scriu acolo.

Edited by broris, 02 March 2023 - 08:52.


#24674
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Deci tu practic esti un fel de luptator pentru dreptate.

#24675
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Eu practic mi-am spus un punct de vedere pe un forum și practic au sărit alții, ca e bine sa fie stelute și oferte complicate. Tu practic ce vrei sa subliniezi?

#24676
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Vreau sa subliniez ca ne plictisesti, iar topicul este despre DON nu despre optim 2. Mai bine iti iei jucariile si continui pe poiana, nu crezi?

#24677
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Vad ca aveți o convenție aici, nu gluma.

Am trecut la Don acum pot sa vorbesc? Pe mașini și pe magazine scrie NELIMITAT, dar dupa ce te aduc la birou sa semnezi, stai ca... stelute, primești cu linguriță. Ca și cum ti-ar spune cineva ca ai apa nelimitata, dar bei câte un strop. Desene nu mai fac...

Și dacă te plictisești, poți încerca si altceva.

Spor :)

Edited by broris, 02 March 2023 - 09:57.


#24678
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,669
  • Înscris: 21.03.2005

 gestt, on 02 martie 2023 - 08:30, said:

Pe Melody îl știm de mult că este un fanatic Digi, nu e niciun semn de îndoială...

Am fost "fanatic" Connex/Vodafone...
Dar m-am convertit. Dupa ani de zile cat am bantuit cost controlul de la Vodafone, numarand minutele de ziua mea, minutele de vechime, minutele de nu stiu care...
Numaram minutele ramase din cent, etc.
Apoi am trecut la cartela si numaram minutele din optiune, incarcam pentru bonus minute internationale...
Deci am fost "fan-atik" Vodafone.

Si nu-s fanatic Digi, ci pur si simplu pot sa fac diferenta fata de ce ofera Digi si feta de ce ofera altii si sunt realmente incantat de asta... Nu ca n-or avea si Digi anumite minusuri, dar evolueaza constant si asta ma bucura. :D



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate