Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

schimbare modul comanda/electro Indesit WIL 11

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
is_hara

is_hara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.05.2008
Buna.

As avea nevoie de ajutor privind inlocuirea modulului de comanda pentru masina de spalat Indesit WIL 11.

La ultima tentativa de spalare a inceput sa dea eroare la programul scurt (30 min)... Programele individuale (stoarcere, evacuare...) par sa mearga (inca).
Am mai reparat-o anul trecut pentru aceeasi problema - insa nu am garantia ca s-a inlocuit piesa respectiva deoarece problema a ramas aceeasi.

Cum se poate schimba piesa , de preferinta la domiciliu - pentru a avea siguranta ca piesa aia chiar este inlocuita cu una buna ?
In ultima instanta ... ceva recomandari pentru un service serios ?

Multumesc anticipat.

Edited by is_hara, 13 April 2013 - 10:59.


#2
draggabi

draggabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2005
Ce eroare da ?

#3
is_hara

is_hara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.05.2008
Masina incepe sa traga apa, dar dupa cateva secunde incepe sa centrifugheze cateva secunde si evacueaza apa ... apoi iar mai trage apa, iar centrifugheaza si evacueaza , in interval de doar cateva secunde ...
Face asta indiferent de programul prestabilit selectat (11 - cel de 30 de minute , 10 - cel de 40 minute etc.).
In schimb ... programele individuale - de exemplu de centrifugare (si atat) par sa mearga bine. Este posibil sa pui la centrifugat rufe spalate in cada - de exemplu. Ciclul de centrifugare se comporta normal - centrifugheaza cateva minute apoi se opreste si semnalizeaza ca este gata.

#4
GeorgeTrisina

GeorgeTrisina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 19.12.2011
La domiciliu nu poate nimeni sa-ti schimbe piesa. Meseriasul are nevoie de conditii de laborator.
Eu iti dau un sfat totusi:
Demonteaza placa si spal-o cu alcool izopropilic, dupa care o lasi sa se usuce cateva minute. S-ar putea sa-ti fi patruns ceva umezeala si din cauza asta iti face asemenea figuri.
Monteaz-o la loc si vezi daca se comporta la fel.

#5
bigigi

bigigi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.03.2013
Va rog sa ma iertati.Si eu am un indesit wie 87(EX) care nu-mi arata nicio eroare in schimb la orice program face alimentarea cu apa si apoi tace.Nu-mi permit sa ma duc la un service.
Pentru sfaturi sau sugestii va multumesc.
Gigi

Edited by bigigi, 15 April 2013 - 16:49.


#6
draggabi

draggabi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2005
Posibil una din bobinele electrovalvei arsa, intrerupta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate