Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Expeditie in Asia (Siberia-Mongolia-Kazahstan-Iran)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
montesambra

montesambra

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 09.06.2012
Buna,
suntem 4 aradeni care plecam cu 2 SUV-uri pentru 2 luni in 'Cea mai lunga Expeditie in forma de Inima"- 25.000 km, Ucraina, Rusia-Siberia, Mongolia, Kazahstan, Turkmenistan, Iran, Turcia, Bulgaria. Am aprecia orice sfat de calatorie despre aceste tari, in special Siberia, unde vom incerca sa parcurgem zonele fara drumuri de la nord de transsiberian, pana sus la Surgut. De asemenea, suntem deschisi la colaborari, sponsorizari si, de ce nu, la alti membri. Noi suntem deja in cyrs de obtinere a ultimelor vize iar plecarea e pe 1 august. Pentru detalii accesati-ne pe facebook la "Romania- o inima pentru Asia". Va multumim tuturor, salutare de la niste nebuni din Arad!

Fișiere atașate



#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.522
  • Înscris: 19.04.2009
In Rusia trebuie avut foarte mare grija la controalele politiei, NU vorbesc engleza, si se fac ca nu pricep ca tu ai viza.
in rest, totul e ok, dar va recomand in Iran sa ramaneti si sa va plimbati putin [ cam peste tot, dar sa nu mergeti in Shistan-Baluchistan , catre Pakistan ]. Sunt foarte multe orase faine, care merita vizitate.
Tinand cond de faptul ca in majoritatea tarilor vizate se vorbeste rusa, v-as recomanda sa faceti rost de un vorbitor de limba rusa.

Editat de lex404, 09 iunie 2012 - 12:19.


#3
Red_Lobster11

Red_Lobster11

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 17.07.2012
In iran si estul turciei puteti fi rapiti

#4
George2210

George2210

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 385
  • Înscris: 02.04.2010

View PostRed_Lobster11, on 22nd July 2012, 21:52, said:

In iran si estul turciei puteti fi rapiti
pe asta o gandisi mult?

#5
Red_Lobster11

Red_Lobster11

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 17.07.2012
nu

in estul turciei sunt kurzi ce vor independenta e PKK si au mai fost cazuri de straini ucisi sau rapiti pt cauza lor iar in iran iarasi daca o iei spre afghanistan sau pakistan exista riscul asta.

spre pakistan vor aia independenta is ceva minoritate iar spre aghanistan is talibanii

am zis ca ''puteti'' nu am zis ca o sa se intample

#6
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.410
  • Înscris: 06.02.2004
Si in Bulgaria poti sa sari in aer daca te afli langa un autocar plin de evrei pe care vrea sa-i killareasca un american get-beget. Pe principiul asta, nimic nu mai e sigur nicaieri, traim intr-o lume nebuna. Scrie tu concluziile aici pentru cei care vor sa se duca la olinclusiv in Bulgaria....

#7
Red_Lobster11

Red_Lobster11

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 17.07.2012
bine ma daca o iei acuma cu bombe rebeli kurzii pun bombe in fiecare an prin turcia, scrie pe google

eu n-am zis sa nu se duca, excursia e interesanta eu doar am spus o opinie si acuma nu-mi spune ca e la fel de safe peste tot in lume ca nu e. Mergi pe strazile din africa de sud noaptea sau prin columbia, brazilia

#8
George2210

George2210

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 385
  • Înscris: 02.04.2010
Spre Pakistan da, dar din ce vad traseul lor nu trece pe acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate