Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Analiza posturi nationale CHR

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Cel mai vast playlist (34 membri au votat)

Care post de radio CHR national credeti are cel mai diversificat playlist? (nu preferat)

  1. Radio 21 (11 voturi [32.35%])

    Procentaj al voturilor: 32.35%

  2. Radio ZU (2 voturi [5.88%])

    Procentaj al voturilor: 5.88%

  3. Pro FM (18 voturi [52.94%])

    Procentaj al voturilor: 52.94%

  4. Kiss FM (3 voturi [8.82%])

    Procentaj al voturilor: 8.82%

Ce post de radio national CHR credeti ca este cel mai vesel?

  1. Radio ZU (8 voturi [23.53%])

    Procentaj al voturilor: 23.53%

  2. Kiss FM (3 voturi [8.82%])

    Procentaj al voturilor: 8.82%

  3. Radio 21 (9 voturi [26.47%])

    Procentaj al voturilor: 26.47%

  4. Pro FM (14 voturi [41.18%])

    Procentaj al voturilor: 41.18%

Ce ati vrea sa aduca in plus posturile actuale CHR nationale preferat(e)?

  1. Un playlist mai diversificat, cu hituri fresh (17 voturi [26.15%])

    Procentaj al voturilor: 26.15%

  2. Playlist cu muzica (mai) veche (23 voturi [35.38%])

    Procentaj al voturilor: 35.38%

  3. (Mai multe) emisiuni tematice (7 voturi [10.77%])

    Procentaj al voturilor: 10.77%

  4. Dj-i mai seriosi (3 voturi [4.62%])

    Procentaj al voturilor: 4.62%

  5. Mai multa maturitate ca post in sine (10 voturi [15.38%])

    Procentaj al voturilor: 15.38%

  6. Nimic, este totul ok (3 voturi [4.62%])

    Procentaj al voturilor: 4.62%

  7. Altceva - specificati (2 voturi [3.08%])

    Procentaj al voturilor: 3.08%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010
Ma gandeam c-ar fi interesant sa vedem ce post national are cel mai diverisificat playlist. (luand in calcul si repetarile cat mai rare de hiturile actuale). dar si ce ati dori sa aiba in plus postul vostru preferat CHR.
Am vazut ca multi se plang de faptul ca posturile CHR nationale ba au playlist ingust si repetitiv des, ba alt aspect.

asa ca m-am gandit sa creez o dezbatere pe aceasta tema, conform sondajelor de mai sus.

#2
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 7.712
  • Înscris: 05.09.2011
Radio 21 avea un playlist mai diversificat cand s-au lansat cu formatul "Simply Positive" dar acum vad ca iar s-au prostit. Au renuntat la formatul Simply Positive. Pacat, puteau sa promoveze acest format.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.450
  • Înscris: 13.01.2011
,,... playlist ingust si repetitiv...''

Unii doresc asa pt. ca asculta mai des melodiile preferate.

Banuiesc ca sau facut studii de piata pt. ca se observa ca majoritatea posturilor folosesc acest sistem.

Pentru mine cel mai placut a fost cand au aparut posturile de radio, post revolutie, cand era ,,anarhia'' aceea in care se

dadea multa muzica se vorbea putin si nu existau reclame.

Editat de crisstonne, 06 noiembrie 2011 - 15:12.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
21 chiar avea muzica buna anul trecut pe vremea asta, dar la cat au scazut in sondaje dupa acea miscare au revenit la aceleasi obiceiuri.

Eu raman la ProFM, muzica nu se repeta in nesimtire ca la ceilalti, mai aud si o stire (ei si ZU ce mai au buletine de stiri) si atitudinea postului in general e foarte ok. Am observat ca seara/noaptea au mult mai multe melodii vechi, ar fi super daca as auzi si ziua acelasi playlist, si de ce nu o revenire a programelor demult apuse (Groove Hour, Sofa Mix etc.)

ProFM > ZU > 21 > ..kiss, parerea mea.

#5
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010
am observat ca pro fm e singurul din cele 4 care nu au club mix, mix-uri asa cum au celelalte 3. am impresia ca si zu are, nu?

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
ZU are doar "ZU mix" vineri seara.
ProFM a mutat tot ce e bun pe DanceFM, un radio care acopera un sfert din Bucuresti pe 89.5, cred ca are 50 W.
21 cred ca sta cel mai bine la capitolul asta.

#7
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010
sunt surprins de sondajele de pana acum. ma asteptam sa fie votat kiss fm si zu "cel mai vesel radio" asa cum se intitula radio zu.
pro fm - cel mai vesel radio? wow. conduce detasat :) si cu al meu, pro fm - 7 :)

pro fm sa dea o bere  :peacefingers:

Editat de AndreyAlejandro, 06 noiembrie 2011 - 21:59.


#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.184
  • Înscris: 14.10.2008
Kiss FM era mereu vazut ca arogant, iar ZU nu cred ca e departe de acest atribut.

#9
mugiresku

mugiresku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.089
  • Înscris: 04.07.2005

 AndreyAlejandro, on 6th November 2011, 21:55, said:

pro fm - cel mai vesel radio? wow. conduce detasat :) si cu al meu, pro fm - 7 :)
doar ne serveste mereu acelasi text cu legalize joy.

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.911
  • Înscris: 28.11.2006
La playlist variat trebuia pusa si optiunea "niciunul".

La veselie, nu pot sa ma pronunt, pentru ca ascult doar Kiss, si asta destul de rar, la matinal. Dar noua formula, cu Gainusa si Dezbracatu, imi place.

#11
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010
azi am prins pe nu mai putin de 3 posturi, concomitent, INNA - UN MOMENTO, respectiv pe : 21, profm, zu. fratilor, luati-va voi astia 3 de o mana si aruncati-va intr-un rau la alegerea voastra.

va dati seama cel care are setat cele 3 posturi la rand ce surpriza are? aude pe primul inna - un momento, zice sa schimbe pe urmatorul CHR (isi zice el sa aude alta piesa)...insa surpirza..schimba pe al doilea...la fel...(isi zice wtf? astia-s papagali?)...asa ca da pe al 3-lea , si surpriza...aceeasi inna cu acceasi piesa "un momento" si deja isi baga ceva in cele 3 radiouri.

minunate radiouri am ajuns sa avem. le-as da nota 1 cu indulgenta.

ca sa n-o mai dam atata pe ocolite.

concluzia: toate cele 4 sunt o apa si-un pamant. alti dj-i, alte mixuri si cam atat.

daca vreau mix ma duc in discoteca, pana cand o sa tina porcaria asta cu mixuri la radio ?

Editat de AndreyAlejandro, 08 noiembrie 2011 - 13:18.


#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 89.184
  • Înscris: 14.10.2008
Mai e si cand se termina o piesa pe un post si incepe imediat pe altul.

#13
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010

 pufonel, on 7th November 2011, 22:27, said:

La playlist variat trebuia pusa si optiunea "niciunul".
corect.

#14
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 554
  • Înscris: 22.07.2006
ascult foarte putin aceste 4 posturi de radio, pt mine aceste radio-uri sunt identice. mai bine s-ar axa pe alt gen de muzica  de ex. pro FM sa aiba playlist-ul de la fostul INFO PRO. s.a.m.d.
PS. ascult Europa FM au muzica veche si stiri dar ii strca ca dau prea multe reclame.

#15
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.233
  • Înscris: 05.08.2010

 sorryn_pirates, on 8th November 2011, 20:24, said:

ascult foarte putin aceste 4 posturi de radio, pt mine aceste radio-uri sunt identice. mai bine s-ar axa pe alt gen de muzica  de ex. pro FM sa aiba playlist-ul de la fostul INFO PRO. s.a.m.d.
PS. ascult Europa FM au muzica veche si stiri dar ii strca ca dau prea multe reclame.
in sfarsit cineva care e realist si pune punctul pe "i".
iar cu efm, total de acord. de reclame am zis si eu, in sfarsit a mai aparut cineva care a punctat pe bune.  :peacefingers:

#16
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 28.09.2011
playlist diversificat...pe scurtatura spus , nu exista asa ceva.
imi amintesc ca prin 2003-2004 cand inca nu aveam net si ascultam ca un dereglat toata ziua radio, obicei ramas de pe vremea contactului doar ca acum "zappam" ca nebunul pt. ca nici un post nu era ok am observat niste obiceiuri f stranii ale radiourilor care m-au facut sa cred ca de fapt nu prea exista concurenta.
kiss fm avea un playlist mic mic mic....se repetau si piesele vechi la fel ca cele "noi" - "noi" la kiss fm poate insemna si melodie de acum sase luni-un an-doi .... ciudat era ca acele piese vechi le auzeam si la radio star (precursorul magic fm) dar si la europa fm care ar fi trebuit sa fie concurenta.
pro fm a avut o vara in 2005 care a fost chiar ok, difuzau multe piese care n-au fost pe celelalte chruri sau au ajuns mult mai tarziu...apoi nush ce s-a intamplat ca s-au stricat si ei grav.

dar deh nu e de mirare ca radiourile la noi sunt fara substanta atat timp cat oameni care abia au postit un jurnalism pe la spiru haret ajung sa decida ce trebuie si ce nu trebuie sa fie difuzat.
mai e unu olix la kiss fm care acum cativa ani era postac (ca mine) de serviciu pe forumul cna acum aud ca e si el dj, vedeta ...dan fintescu, alt refuzat care si el se crede om de radio ok. giulia, crbl, etc. etc.

plus ca am mai observat niste chestii dubioase: sunt unii care sunt angajati si la case de discuri si la radiouri ceea ce mi se pare cam conflict de interese...cum sa ai tu interes sa difuzezi o piesa oricat cat ar fi ea de buna cand tu iti iei bani de la casa de discuri...

exemple concrete care-mi vin in minte: marian soci si liviu hodor de la 21, care mi-au ramas in minte fara sa vreau. cine stie cati altii or fi in aceeasi situatie

#17
babonium

babonium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 28.11.2011
Pe scurt, da' de radio Constanta nu zice nimeni cate-o vorba? Acela vrea sa spuna ca este diversificat?! Cand, prin ce vis?
Sau stricat grav multe radiouri in care traiai placerea din plin, cand le auzeai. Acuma ce sa aud? YABB sau Sweet love aeea care zici ca plange in loc sa cante.Bai, trezirea ca am ramas doar cu 3 tifle radio in toata Romania unde mai auzi ceva. Si acelea sunt slabe, deoarece presa globalizarii numita CHR bate cu ciomagul in gardul radioului. Romania are 3 radiouri, Moldova are 5 radiouri ascultabile. Bulgaria 2 radiouri, Turcia 1 radio. Iar ca audienta mizez cu mana pe piept ca numai oamenii cu cap si care inteleg aceasta muzica au spus : DA, il votam!

Editat de babonium, 08 decembrie 2011 - 11:44.


#18
babonium

babonium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 28.11.2011
TOM BOXER FT MORENA / Deep in love| reprezinta cel mai mare hit plangacios pe refren. Nu inteleg si nu o sa pricep cum se poate asculta asa ceva!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate