Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Circumcizia si sectele solascripturiste!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#37
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 9th February 2012, 22:32, said:

Ce bine ca crestinii nu respecta ce a facut Isus.

Pardon ?


In El ati fost taiati imprejur, nu cu o taiere imprejur facuta de mana, ci cu taierea imprejur a lui Hristos, in dezbracarea de trupul poftelor firii noastre pamantesti, (Col.2:11)

Edited by husand, 10 February 2012 - 09:55.


#38
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Posthusand, on 10th February 2012, 09:54, said:

Pardon ?


In El ati fost taiati imprejur, nu cu o taiere imprejur facuta de mana, ci cu taierea imprejur a lui Hristos, in dezbracarea de trupul poftelor firii noastre pamantesti, (Col.2:11)
Cristos nu a fost circumcis ,e adevarat, dar Isus a fost.
De ce Isus nu a fost taiat imprejur cu taierea lui Cristos,ci a fost nevoit sa se taie imprejur in trup?
Si voi sinteti mai presus de Isus insusi?
Sa fiti sanatosi,nici nu va cere nimeni.
Te ai intrebat insa daca esti o ramura altoita in maslin au esti un maslin salbatic independent?

#39
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 11th February 2012, 21:24, said:

Cristos nu a fost circumcis ,e adevarat, dar Isus a fost.
De ce Isus nu a fost taiat imprejur cu taierea lui Cristos,ci a fost nevoit sa se taie imprejur in trup?
Si voi sinteti mai presus de Isus insusi?
Sa fiti sanatosi,nici nu va cere nimeni.
Te ai intrebat insa daca esti o ramura altoita in maslin au esti un maslin salbatic independent?


1)

Dar, cand a venit implinirea vremii, Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau, nascut din femeie, nascut sub Lege, (Gal.4:4)

5. ca sa rascumpere pe cei ce erau sub Lege,
pentru ca sa capatam infierea.



2)

Cand erau adunati la un loc, Pilat le-a zis: "Pe care voiti sa vi-l slobod? Pe Baraba sau pe Isus, care Se numeste Hristos?" (Mat.27:17)

3)

"Eu, Isus, am trimis pe ingerul Meu sa va adevereasca aceste lucruri pentru biserici. Eu sunt Radacina si Samanta lui David, Luceafarul stralucitor de dimineata." (Apoc.22:16)

fiind inradacinati si ziditi in El, intariti prin credinta, dupa invataturile care v-au fost date, si sporind in ea cu multumiri catre Dumnezeu. (Col.2:7)

#40
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Posthusand, on 13th February 2012, 13:02, said:

1)

Dar, cand a venit implinirea vremii, Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau, nascut din femeie, nascut sub Lege, (Gal.4:4)

5. ca sa rascumpere pe cei ce erau sub Lege,
pentru ca sa capatam infierea.



2)

Cand erau adunati la un loc, Pilat le-a zis: "Pe care voiti sa vi-l slobod? Pe Baraba sau pe Isus, care Se numeste Hristos?" (Mat.27:17)

3)

"Eu, Isus, am trimis pe ingerul Meu sa va adevereasca aceste lucruri pentru biserici. Eu sunt Radacina si Samanta lui David, Luceafarul stralucitor de dimineata." (Apoc.22:16)

fiind inradacinati si ziditi in El, intariti prin credinta, dupa invataturile care v-au fost date, si sporind in ea cu multumiri catre Dumnezeu. (Col.2:7)
Mai cerceteaza sa vezi daca Pilat a zis;Isus care se numeste Cristos; sau asata sa adaugat de traducatori ca sa se inteleaga despre cine vorbea Pilat.

#41
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Pilat, un superstitios caruia i s-a vorbit pe limbajul lui;

Pe cand statea Pilat pe scaun la judecata, nevasta sa a trimis sa-i spuna: "Sa n-ai nimic a face cu Neprihanitul acesta; caci azi am suferit mult in vis din pricina Lui." (Mat.27:19)

Si a crezut .

Dumnezeu deasemenea v-a vorbit pe limbajul vostru(in contextul legi) ;


30. "Aici este mirarea", le-a raspuns omul acela, "ca voi nu stiti de unde este, si totusi El mi-a deschis ochii.

31. Stim ca Dumnezeu n-asculta pe pacatosi; ci, daca este cineva temator de Dumnezeu si face voia Lui, pe acela il asculta.

32. De cand este lumea, nu s-a auzit sa fi deschis cineva ochii unui orb din nastere.

33. Daca Omul acesta n-ar veni de la Dumnezeu, n-ar putea face nimic."


Si n-ati crezut.

Edited by husand, 14 February 2012 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate