Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Circumcizia si sectele solascripturiste!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
40 replies to this topic

#37
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 9th February 2012, 22:32, said:

Ce bine ca crestinii nu respecta ce a facut Isus.

Pardon ?


In El ati fost taiati imprejur, nu cu o taiere imprejur facuta de mana, ci cu taierea imprejur a lui Hristos, in dezbracarea de trupul poftelor firii noastre pamantesti, (Col.2:11)

Edited by husand, 10 February 2012 - 09:55.


#38
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Posthusand, on 10th February 2012, 09:54, said:

Pardon ?


In El ati fost taiati imprejur, nu cu o taiere imprejur facuta de mana, ci cu taierea imprejur a lui Hristos, in dezbracarea de trupul poftelor firii noastre pamantesti, (Col.2:11)
Cristos nu a fost circumcis ,e adevarat, dar Isus a fost.
De ce Isus nu a fost taiat imprejur cu taierea lui Cristos,ci a fost nevoit sa se taie imprejur in trup?
Si voi sinteti mai presus de Isus insusi?
Sa fiti sanatosi,nici nu va cere nimeni.
Te ai intrebat insa daca esti o ramura altoita in maslin au esti un maslin salbatic independent?

#39
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postanticristul, on 11th February 2012, 21:24, said:

Cristos nu a fost circumcis ,e adevarat, dar Isus a fost.
De ce Isus nu a fost taiat imprejur cu taierea lui Cristos,ci a fost nevoit sa se taie imprejur in trup?
Si voi sinteti mai presus de Isus insusi?
Sa fiti sanatosi,nici nu va cere nimeni.
Te ai intrebat insa daca esti o ramura altoita in maslin au esti un maslin salbatic independent?


1)

Dar, cand a venit implinirea vremii, Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau, nascut din femeie, nascut sub Lege, (Gal.4:4)

5. ca sa rascumpere pe cei ce erau sub Lege,
pentru ca sa capatam infierea.



2)

Cand erau adunati la un loc, Pilat le-a zis: "Pe care voiti sa vi-l slobod? Pe Baraba sau pe Isus, care Se numeste Hristos?" (Mat.27:17)

3)

"Eu, Isus, am trimis pe ingerul Meu sa va adevereasca aceste lucruri pentru biserici. Eu sunt Radacina si Samanta lui David, Luceafarul stralucitor de dimineata." (Apoc.22:16)

fiind inradacinati si ziditi in El, intariti prin credinta, dupa invataturile care v-au fost date, si sporind in ea cu multumiri catre Dumnezeu. (Col.2:7)

#40
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View Posthusand, on 13th February 2012, 13:02, said:

1)

Dar, cand a venit implinirea vremii, Dumnezeu a trimis pe Fiul Sau, nascut din femeie, nascut sub Lege, (Gal.4:4)

5. ca sa rascumpere pe cei ce erau sub Lege,
pentru ca sa capatam infierea.



2)

Cand erau adunati la un loc, Pilat le-a zis: "Pe care voiti sa vi-l slobod? Pe Baraba sau pe Isus, care Se numeste Hristos?" (Mat.27:17)

3)

"Eu, Isus, am trimis pe ingerul Meu sa va adevereasca aceste lucruri pentru biserici. Eu sunt Radacina si Samanta lui David, Luceafarul stralucitor de dimineata." (Apoc.22:16)

fiind inradacinati si ziditi in El, intariti prin credinta, dupa invataturile care v-au fost date, si sporind in ea cu multumiri catre Dumnezeu. (Col.2:7)
Mai cerceteaza sa vezi daca Pilat a zis;Isus care se numeste Cristos; sau asata sa adaugat de traducatori ca sa se inteleaga despre cine vorbea Pilat.

#41
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Pilat, un superstitios caruia i s-a vorbit pe limbajul lui;

Pe cand statea Pilat pe scaun la judecata, nevasta sa a trimis sa-i spuna: "Sa n-ai nimic a face cu Neprihanitul acesta; caci azi am suferit mult in vis din pricina Lui." (Mat.27:19)

Si a crezut .

Dumnezeu deasemenea v-a vorbit pe limbajul vostru(in contextul legi) ;


30. "Aici este mirarea", le-a raspuns omul acela, "ca voi nu stiti de unde este, si totusi El mi-a deschis ochii.

31. Stim ca Dumnezeu n-asculta pe pacatosi; ci, daca este cineva temator de Dumnezeu si face voia Lui, pe acela il asculta.

32. De cand este lumea, nu s-a auzit sa fi deschis cineva ochii unui orb din nastere.

33. Daca Omul acesta n-ar veni de la Dumnezeu, n-ar putea face nimic."


Si n-ati crezut.

Edited by husand, 14 February 2012 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate