Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Game of Thrones (2011 - 2019)

* * * * - 20 votes
  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#5437
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
inca nu v-a trecut durerea? am si uitat de acest minunat serial(ma refer evident la ultimul extraordinardesenzational sezon) :))

#5438
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
După cum se câcâie HBO, probabil nu e prea fericită mulțimea de fani. Visau băieții că se udă toți la orice rahat scot legat de univers. Se pare că nu.

#5439
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Daca ar fi incheiat serialul asa cum trebuie si nu si-ar fi batut joc de tot potentialul povestii, probabil ca ar fi avut succes orice ,,rahat'' nou legat de universul GOT. Avand insa mostenirea sezonului al 8-lea, daca nu vor scoate ceva care sa fie cu adevarat bun, exista riscul sa ingroape definitiv aceasta mina de aur.

#5440
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 25.12.2016
Episodul pilot „Game of Thrones“ a fost refăcut după ce şefii HBO l-au considerat un dezastru


Episodul pilot al serialului „Game of Thrones“ a fost refilmat aproape în întregime după ce producătorii au considerat varianta iniţială „un dezastru“, o singură scenă fiind pe placul lor. Esme Bianco, actriţa şi modelul care o interpretează pe prostituata Ros, a dezvăluit că prima scenă pe care a filmat-o cu Peter Dinklage (Tyrion Lannister) a fost singura care a scăpat de criticile dure ale şefilor HBO după vizionarea episodului pilot. În 2011, echipa de producţie a fost forţată să înlocuiască unii actori şi să filmeze din nou majoritatea scenelor după reacţiile negative ale factorilor de decizie. „Iniţial mi se spunea curva roşcată. Personajul meu nu avea un nume, asta şi pentru că ar fi trebuit să apar într-o singură scenă. Au refilmat aproape tot episodul pilot cu excepţia scenei mele cu Peter“, a povestit Esme Bianco la o conferinţă Comic-Con. În cele din urmă, scriitorul George RR Martin, autorul seriei fantasy care stă la baza serialului „Game of Thrones“, a numit-o Ros şi a inclus-o în 13 episoade.
https://adevarul.ro/...e888/index.html

#5441
wargif

wargif

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 13.03.2020
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eVyxnMM3ldc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

you're not a monster

of course not, i'm FRENCHPosted Image

Edited by wargif, 31 March 2020 - 18:10.


#5442
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Astea-s vesti bune. Cu asta la butoane avem sansa la continut decent.

Quote

George R.R. Martin Signs Five-Year Deal with HBO

The deal represents an effort from HBO to continue the momentum of Game of Thrones, the network's most popular and most-award-winning series of all time. Though it's unclear how many, if any, of Martin's projects will be connected to Game of Thrones, HBO has positioned the writer in a leading creative role to create more original content and help expand the network's streaming foothold through HBO Max.


#5443
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Dupa finalul GOT cred ca putini mai au sperante ca o sa iasa ceva bun.

#5444
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Probabil ar avea audiență fabuloasă dacă ar reface ultimul sezon din GoT. Sunt sigur de asta.

#5445
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,537
  • Înscris: 30.08.2017

View PostAlecsandru010, on 27 martie 2021 - 16:17, said:

Astea-s vesti bune. Cu asta la butoane avem sansa la continut decent.

Nu-s bune, ca iar lasa balta cartea.

View Postc6t9, on 27 martie 2021 - 18:07, said:

Probabil ar avea audiență fabuloasă dacă ar reface ultimul sezon din GoT. Sunt sigur de asta.

Nu are de ce, in cele doua carti ramase actiunea va fi foarte diferita. Practic acolo vei acea ce ar fi trebuit sa fie.

#5446
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Pentru audiență. Ei vor să tragă oamenii la Max, nu fac din alt motiv. Nu văd nimic mai bun decât refacerea acelui sezon.

#5447
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Attached File  ear ago I made a reddit account just so I can see the GoT memes.png   454.11K   115 downloads

#5448
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Attached File  Not even a second thought…...jpg   147.77K   69 downloads

#5449
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,511
  • Înscris: 26.09.2006

View Postgeorge_alexandru, on 27 martie 2021 - 18:10, said:

Nu are de ce, in cele doua carti ramase actiunea va fi foarte diferita. Practic acolo vei acea ce ar fi trebuit sa fie.
Celelalte au apărut cu o frecvență de 2-5 ani. Acum au trecut  deja 10 ani de la ultima carte apărută.

Edited by Megara, 20 December 2021 - 10:11.


#5450
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,142
  • Înscris: 11.12.2007
Cred că HBO și-a asumat pierderea și nu va reface nici unul dintre sezoane. Ar însemna să recunoască că au greșit. Cred că vor încerca să repare reputația cu seriale noi care au loc înainte și poate după seria pe care am văzut-o deja.

#5451
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

View Postbarbosa, on 10 mai 2019 - 09:28, said:

Hodor!

vai.. nu-mi aduce aminte.. singurul moment din film cand am plans ca un copil..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate