Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Game of Thrones (2011 - 2019)

* * * * - 20 votes
  • Please log in to reply
5450 replies to this topic

#5401
daynight

daynight

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.06.2019

 Bursul, on 27 iunie 2019 - 09:49, said:

Intrebare: pierd ceva daca nu vad primele 2 episoade?  Primul DVD cu cele 2 episoade e zgariat si nu se poate urmari. De fapt am reusit sa vizionez doar primele 20 de minute.
eu m-as duce inapoi la magazin ,  as cere banii inapo,  as face reclamatie la  OPC  si i-as da cu dvd-ul in  cap vanzatorului

au pretentii sa nu descarcam piratat, dar uite cum distrbuitorii de dvd-uri isi bat joc  cand vine vorba sa le cumparam si ne ofera in schimb produse deteriorate contra-cost


pana una alta, de ce te complici cu dvd-uri cand exista HBO GO la 2 euro/luna sau cand poti sa-l vezi pe serialeonline.ro  ca tot romanu'?

Edited by daynight, 27 June 2019 - 11:18.


#5402
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Nu e cumparat, e de al biblioteca. Am zis ca daca tot s-a terminat serialul, sa-l vizionez si eu linistit. Se pare ca au fost altii care au manipulat DVD-urile cu fundul. Noroc ca celelalte episoade din primul sezon am putut sa le copiez pe PC.

Acum intrebarea ar fi: sa ma chinui sa vad primele 2 episoade din alte surse sau pot sa incep sa vad linistit de la Ep. 3?

#5403
daynight

daynight

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.06.2019

 Bursul, on 27 iunie 2019 - 11:17, said:

Acum intrebarea ar fi: sa ma chinui sa vad primele 2 episoade din alte surse sau pot sa incep sa vad linistit de la Ep. 3?
primele doua  episoade sunt esentiale de vazut daca vrei sa intelegi serialul

Sezonul 1 a fost cel mai bun pentru mine, merita vazut tot. De la sezonul 2 s-a cam stricat serialul, devine un serial pentru someri si grase singure,  iar de la sezonul 6   chiar nu mai merita sa te complici sa-l vezi fiindca devine un LOTR  cu buget mic  pentru saraci. Si nici  povestea nu mai e bazata pe romanele lui George Martin de la sezonul 6 incolo,  deci o sa vezi cam tot ce a fost imaginat de  creierele regizorilor  Dumb & Dumber, fara vreo valoare culturala.  

Ca un mic spoiler : toti actorii buni care interpreteaza exceptional si dau savoare serialului mor pana in sezoanele  5-7. De aia si sezonul  8 a fost considerat cel mai prost!

Edited by daynight, 27 June 2019 - 11:29.


#5404
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Mersi pt raspuns.

#5405
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 Bursul, on 27 iunie 2019 - 11:30, said:

Mersi pt raspuns.
nu te baza pe el. vezi sezonul 1 tot. rumega putin, intreaba-te daca iti place si daca "da"..atunci poti continua linistit. nu mai cauta parerei de la toti postacii (ca mine)(inclusiv eu)...nu toti avem aceleasi gusturi.

#5406
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Am luat cele doua episoade de pe Amazon (5 -euro) si o sa le vad. Toti au zis ca e bun, nu vad de ce nu mi-ar place. Si am gasit Breaking Bad la biblioteca, am luat primele 2 sezoane, le copiez si le vizionez intrun viitor oarecare. :D

#5407
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,198
  • Înscris: 07.01.2007
Primele 2 episoade chiar trebuiesc văzute, dar nu era nevoie sa le cumperi oricum, le puteai vedea online cum zicea cineva mai sus, restul de pe dvd-uri.

#5408
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Bursul, on 27 iunie 2019 - 19:35, said:

Am luat cele doua episoade de pe Amazon (5 -euro) si o sa le vad. Toti au zis ca e bun, nu vad de ce nu mi-ar place. Si am gasit Breaking Bad la biblioteca, am luat primele 2 sezoane, le copiez si le vizionez intrun viitor oarecare. Posted Image

Breaking Bad cred ca e cel mai bun serial pe care l-am vazut vreodata, nu ai cum sa-l compari cu GOT Posted Image

 VipeR85, on 27 iunie 2019 - 19:32, said:

nu te baza pe el. vezi sezonul 1 tot. rumega putin, intreaba-te daca iti place si daca "da"..atunci poti continua linistit. nu mai cauta parerei de la toti postacii (ca mine) (ca mine) (ca mine)(inclusiv eu)...nu toti avem aceleasi gusturi.

gusturile nu se discuta...dar, calitatea da Posted Image....poate sa-ti placa un serial prost, sau un serial bun Posted Image...aici da, tine de gusturi

Edited by jimi91, 27 June 2019 - 20:16.


#5409
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 jimi91, on 27 iunie 2019 - 20:16, said:

....poate sa-ti placa un serial prost, sau un serial bun Posted Image...aici da, tine de gusturi
aaaa..da, scuza-ma, am uitat ca tu stabilesti calitatea tuturor filmelor si in functie de clasificarea ta se uita lumea la ele.

#5410
daynight

daynight

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.06.2019
Imi place ce zice:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nTLwOYKy2oA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by daynight, 28 June 2019 - 16:59.


#5411
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

 Bibulus, on 23 iunie 2019 - 22:31, said:



ma hotzoiule, asculti maneaua din politete?!! Posted Image

Oi fi auzit și eu de Guță ăsta, deși n-aș baga mâna în foc că am și ascultat ceva din ce se zice că pesemne cântă..
Tot din politețe aș putea să-ți scriu și ție Id-ul corect (Bibulus sau Bibuluș?) deși nu bag mâna în foc că ți-aș mai citi vreun mesaj sau că ți-aș mai raspunde la vreunul.


#5412
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016

 asyst72, on 15 iunie 2019 - 18:12, said:

Nu ascult manele, nu stiu cine este Guță

 asyst72, on 28 iunie 2019 - 18:32, said:

Oi fi auzit și eu de Guță ăsta, deși n-aș baga mâna în foc că am și ascultat ceva din ce se zice că pesemne cântă..

Ei, hai, ca in curand iti aduci aminte si melodiile. :)

#5413
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 daynight, on 28 iunie 2019 - 16:59, said:

Imi place ce zice:
de-astea pot sa-ti fac si eu cateva...ca nah, e la moda sa critici GoT mai nou...si se pare ca primesti like-uri si subscriberi cu gramada daca o faci cu putina carisma

#5414
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 VipeR85, on 28 iunie 2019 - 07:49, said:

aaaa..da, scuza-ma, am uitat ca tu stabilesti calitatea tuturor filmelor si in functie de clasificarea ta se uita lumea la ele.

Nu o stabilesc eu, altii fac acest lucru ;), cei care sunt critici de meserie :)...eu ma bazez pe spiritul meu critic ;), care e destul de dezvoltat :)... Breaking Bad e la un alt nivel ;)

Got are foarte multe lipsuri, i irelevant daca iti place sau nu, sau daca mie imi place sau nu. Nu ai cum sa ignori faptul ca au deschis foarte multe storyline-uri degeaba, prestatia multor actori a lasat de dorit....putini au fost cei care au ridicat serialul, ma refer aici la peter dincklage...omul a jucat superb, avand in vedere cat screen time a avut, as spune ca a fost cel mai bun ;)..a primit si cateva premii ;)..meritate spun eu ;)

E un serial interesant, a prins la public pentru ca foarte multe nume mari au jucat in el (charles dance, sean bean etc.) + cateva nume care aveau potential, dar au dezamagit pe parcurs (emilia clark, kit harrington etc.) Era ceva apropiat de lord of the rings ;)...ceva ce lumea astepta :)

In schimb Breaking Bad, scuza-ma, dar indiferent daca iti place sau nu, e peste , cu mult peste GOT ;)

#5415
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
wow...de la GoT vs LOTR am ajuns la GoT vs breaking bad...mai puteti ma?
aaaaaaaaa...m-am prins ma, nu va plac dragonii din GoT ca-s CGI, va plac doar aia imaginati de voi dupa ce trageti pe nas amfetamina din breking bad.

ps: pana nu uit...miniseria "sherlock" se pisa cu bolta pe breaking bad

#5416
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
N-am apucat sa vad nici primul episod. Am ajuns acolo unde una ii facea "ceva" lui ala mic Tyrion sau cum il cheama. Nu inteleg cum unii apuca sa vada seriale intregi.

#5417
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Bursul, on 02 iulie 2019 - 08:56, said:

N-am apucat sa vad nici primul episod. Am ajuns acolo unde una ii facea "ceva" lui ala mic Tyrion sau cum il cheama. Nu inteleg cum unii apuca sa vada seriale intregi.
La fel si eu , imi era greu sa ma uit la inceput, de 3 ori am inceput si am renuntat ,abia dupa ep 3 m-a prins., ca incepe prea tare cu violenta si obscenitati si imbarligaturi de nu intelegi nimic

#5418
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003
Pai eu n-am timp si decat sa vad asa cate 20 minute, mai bine altadata ... care va fi luna viitoare Posted Image
Am copiat si sezonul 3 pe PC. Sa vad daca gasesc sezonul 4.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate