Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

efecte chitara pe SB Live 7.1 24 bit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Adica vreau sa-mi conectez chitara la placa de sunet, si real-time sa obtin diferite efecte    tipice unei chitari electrice.

Merge pe placa mai sus mentionata?

Stiu sigur ca se poate pe Audigy, dar asta a mea nu are "Studio effects" acolo la EAX Console.

Exista vreun "workaround" ?

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Poate or incercat cei de pe rgc.ro, sunt prea obosit sa ma mai uit pe acolo la ora asta... tot ce iti pot spune din proprie experienta ca e mai eficient sa iti iei un procesor daca vrei sa obtii ceva, placile audio dezamagesc la rezultate ;)

#3
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
multumesc de sugestie. o sa arunc o privire acolo.

tinand cont ca sunt cam total lipsit de talent in domeniu, si pentru mine este doar o joaca, nu se merita investitia intr-un procesor hw.

nu exista procesoare software? Adica un program care sa aplice efectul folosind puterea de procesare a calculatorului?

#4
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
ahh... se pare ca am gasit ceva "Guitar FX Box". O sa-l testez diseara si revin cu detalii... :D

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pai zi'mi si mie, ca flange si delay nu am inca  :lol: dar nu stiu cum bag pedala de la distors in calculator sa il controlez in timp ce cant :notangel:

#6
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
guitar fx box merge super pt diferite efecte de cleam...distorsion parca nu suna cum trebuie
    eu am o chitara acustica reghin (3/4):D:D si am bagat microfonu in ea ,acuma suna zici cai fender  :walkman:


chiar acum downladez Guitar Rig 2...pare calumea,sa vedem(are "doar" 71.1 MB....asshtept un an...)

pentru inceput iti recomand guitar fx box....are si tunner de chitara :P
           joacate si u cu toate efectele alea si vezi cum suna :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate