Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

protectie involuntara

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
plutus

plutus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.11.2001
Am un writer Matshita 4x pe care il folosesc de 3 ani. In ultimele luni am scris cateva filme (fisiere intre 680-698 M) pe care le-a scris foarte bine. De pe CD filmul se vede tot pana la distributie, dar, acum vine marea problema: CD-ul scris NU MAI POATE FI COPIAT PE NICI UN SISTEM ! NICI DIRECT PE HARD NICI CLONAT!
Folosesc Nero 5.5.9.0 dar am scris si cu Easy CD 5 si aceeasi problema.
Mentionez ca CD-urile cu fisiere mai mici le scrie bine si se pot copia, problema cu protectia apare numai la fisierele mari.

Am incercat copierea CD-urilor pe diferite sisteme, folosind writere sau doar readere si dupa ce a copiat pe hard 90% apar diverse  erori sau nu se mai intampla nimic, ramane fereastra de copiere deschisa si unitatea CD invarte CD-ul de il innebuneste dar nu mai citeste nimic de pe el. Writerul meu se blocheaza dupa ce copiaza pe hard 90%, sta la 90% un minut si apoi se inchide fereastra de copiere. Fisierul este pe hard dar lipsesc cam 20M si nu se poate rula filmul. Pe unele sisteme dupa 90% dadea o eroare de genul nu e nici un disc in unitate, system failure.

Chestia asta e faina daca o poti controla dar sa-ti faca toate CD-urile copy protected e super enervant.

Ce ziceti?

Please help!

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,303
  • Înscris: 05.06.2002
Am avut si eu un asemenea CD si am reusit sa-l copii cu Clone CD care la final a stat cam 20 min ca sa scoata informatia de acolo, si dupa imaginea facuta de el am imprimat un CD.De pe CD-ul imprimat, la fel ca si cel copiat, nu puteai viziona genericul. Deci daca vorbim despre aceasi anomalie, nu e buna ca protectie la copiere, fiindca se poate trece de ea chiar daca mai greu. De fapt de majoritatea protectiilor la copiere se poate trece.

#3
plutus

plutus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.11.2001
da..
pana la urma am incercat si eu cu CloneCD si am reusit ... dar totusi nu e nimic de facut pentru a scapa de "semiprotectia" asta idioata???

#4
Guest_olybat_*

Guest_olybat_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
nu e nici o semi protectie cdroamele mai veki citesc mai greu fiserele ce trec peste 650 de mega
sau cele peste 700 am patit-o si io cu cdrw a mers copiat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate