Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
din ciclul "cum a murit comunismul de foame", azi "Aparatele de fotografiat" CMEHA

... muzica patriotica....
tehnologia ruseasca invinge... superioritatea savantzilor sovietici, un credit posteritatzii..
... muzica patriotica....

in episodul viitor, aspiratoarele RAKETA

#20
///Mircea

///Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 13.11.2004
ce sa-i faci mai arty...  Mai bine stateam cu mana in fund,nu ?

#21
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
@///M_phtoM: daca Canonu tau nu e seria 1, nu esti pozaci adevarat, bei. ;) Asa cum eu nu ar trebui sa cant la chitara pt ca nu am un Gibson, sau macar un Fender de saraci acolo.  :notangel:

#22
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

///M_phtoM, on Aug 18 2005, 13:56, said:

ce sa-i faci mai arty...  Mai bine stateam cu mana in fund,nu ?

<{POST_SNAPBACK}>

daca judec dupa imaginea postata.. cred ca statu' cu mana'n'fund era mai productiv :)

#23
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

///M_phtoM, on Aug 12 2005, 13:44, said:

Au trecut mai multe zile... nu 2 , cum ziceam eu...
Au iesit 13 pozitii, dar s-a zgariat filmul cand l-au scos.  Majoritatea au iesit "blurate". Am deschis diafragma la maxim cam de fiecare data... Asta o fi motivul ?

<{POST_SNAPBACK}>



Mai bine un benq de 2,3 milioane pe full Auto, decât aparate pe film cu setări manuale... cel puțin după rezultatele astea...

#24
///Mircea

///Mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 13.11.2004
Dupa cum spuneam si mai sus, mi-am vandut canonu' ca sa imi iau altul si intre timp, sa nu stau degeaba, am avut tupeul obraznic sa pozez cu smena asta dinaintea erei mele (impusca-ma arty)

Cu asemenea sfaturi (sa stau cu mana in fund sau sa imi iau benq), mai bine inchideti topicul.
Cum le-am multumit si celorlalti, va multumesc si voua pt. sfaturi, si ma gandesc sa imi iau un zenit :P

@mr.fred, te rog sa inchizi topicul.

#25
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
///M_phtoM, eu sint linga tine, lasa posturile insipide ale lui arty.
ai cistigat o experienta, chit ca nu o poti masura in termeni de productivitate cum ar dori unii de pe aici.
pacat ca nu te-ai bagat singur sa scoti filmul ala, se putea practica usor in baie, in stilul vremurilor cind smena era la fel de raspindit ca un canon serie A astazi.

cit despre benq contra smena.... as zice ca nu ai sa inveti niciodata cu aparat full automated ceea ce poti invata cu un jaf de smena. am mai zis-o prin alta parte, nu am sa ma repet acum.

Edited by Taxon, 19 August 2005 - 10:02.


#26
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Iti imprumut zenitul meu? :)

#27
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 29.06.2005

73437, on Aug 19 2005, 08:12, said:

Mai bine un benq de 2,3 milioane pe full Auto, decât aparate pe film cu setări manuale... cel puțin după rezultatele astea...

<{POST_SNAPBACK}>


///M_phtoM, te asigur ca e mai bun Smena decat Benq....73437....te-ai bagat si tu in seama, ca na, te plictiseai.....

Problemele tale tind sa cred ca vin din setarea unui timp de expunere prea lung, eventual combinat cu un tremur al mainii; ori e o problema cu obiectivul aparatului(trantit, izbit..etc).Am folosit Smena ani de zile si am obtinut fotografii foarte "shap" cu el.
Daca vrei zenit si este ieftin...cauta unul cu exponometru, iti va fi mai usor sa setezi diafragma si timpul de expunere.

#28
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

florinel, on Aug 19 2005, 13:29, said:

///M_phtoM, te asigur ca e mai bun Smena decat Benq....73437....te-ai bagat si tu in seama, ca na, te plictiseai.....

Problemele tale tind sa cred ca vin din setarea unui timp de expunere prea lung, eventual combinat cu un tremur al mainii; ori e o problema cu obiectivul aparatului(trantit, izbit..etc).Am folosit Smena ani de zile si am obtinut fotografii foarte "shap" cu el.
Daca vrei zenit si este ieftin...cauta unul cu exponometru, iti va fi mai usor sa setezi diafragma si timpul de expunere.

<{POST_SNAPBACK}>


De plictisit, ma plictiseam intradevar... altefel nu as fi pe forum. O fi bun si smena in mainile unor putini utilizatori, insa acel benq este bun in mainile a mult mai multi...

#29
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,112
  • Înscris: 29.06.2005
Asa e , maria ta.Multi da`......
Sau era invers? :bigeyed:

#30
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Deocamdata, majoritatea de aici ne incadram in "multi, da..."
Toti suntem amatori.

#31
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004

73437, on Aug 19 2005, 15:04, said:

Deocamdata, majoritatea de aici ne incadram in "multi, da..."
Toti suntem amatori.

<{POST_SNAPBACK}>


hmm... multi, da' ce? cred ca e o diferenta intre prost si amator
whatever

#32
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005
Poate 73437 vroia sa sugereze folosirea benq-ului ca exponometru (pentru aia destepti !)  :naughty:

#33
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004

ambvision, on Aug 19 2005, 16:57, said:

Poate 73437 vroia sa sugereze folosirea benq-ului ca exponometru (pentru aia destepti !)  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>


sau poate 73437 ar trebui sa fie mai atent atunci cand scrie :)

#34
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

hyde, on Aug 19 2005, 17:59, said:

sau poate 73437 ar trebui sa fie mai atent atunci cand scrie :)

<{POST_SNAPBACK}>



Sa nu ma intelegeti gresit, nu consider pe nimeni prost, altcineva a inceput cu "multi, da..."

#35
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

73437, on Aug 19 2005, 14:30, said:

De plictisit, ma plictiseam intradevar... altefel nu as fi pe forum.

mai, 732469537, daca scrii pe acilea din plictiseala... si "dupa rezultatele astea" pe care le-ai emis.... poate ar fi cazul sa iti cauti ocupatii mai "productive"  :death:

#36
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

Taxon, on Aug 19 2005, 21:43, said:

mai, 732469537, daca scrii pe acilea din plictiseala... si "dupa rezultatele astea" pe care le-ai emis.... poate ar fi cazul sa iti cauti ocupatii mai "productive"  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Da tu Claxon, din ce motive esti pe forum in majoritatea timpului? Cat de productiva e statul pe forum in cazul tau? Eu o fac pur din plictiseala... dar asta doar cand sunt la servici... in rest in timpul liber, abia dau drumul la calculator...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate