Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Sexul influenteaza cresterea?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
PinkyAlexXandra

PinkyAlexXandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.05.2010
Imi puteti da sfaturi si cum sa imi accelerez cresterea?
Suplimente,exerciti orice
Si daca stiti vrea reteta cu oua de prepelita am auzit ca sunt bune pt crestere

#20
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

 dan84, on 1st May 2010, 20:04, said:

Baga inot, baschet, lapte si calciu la greu !  :notangel:
Nu mi-ai zis ce inaltime ai!

Edited by dan84, 01 May 2010 - 19:26.


#21
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 PinkyAlexXandra, on 1st May 2010, 20:23, said:

Imi puteti da sfaturi si cum sa imi accelerez cresterea?
Suplimente,exerciti orice
Si daca stiti vrea reteta cu oua de prepelita am auzit ca sunt bune pt crestere
Apoi pentru exercitii si alte alea trebuie sa te duci pe aria musculosului. A lu' GlobalMods adica. Si aia de pe acolo nu stiu sincer cam cat de bine te sfatuiesc ei.Ca daca se gandesc la ce se gandesc si ailalti de pe aici...

#22
PinkyAlexXandra

PinkyAlexXandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.05.2010

 Tipiric, on 1st May 2010, 20:29, said:

Sex, sex, sex, sex si Kama Sutra!
Vorbeam serios

 dan84, on 1st May 2010, 20:25, said:

Nu mi-ai zis ce inaltime ai!
1.55

#23
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Abia o sa incepi sa cresti! Ai ajuns la pubertate? Ti-am zis mai sus + agata-te de bara mai mult timp!

#24
PinkyAlexXandra

PinkyAlexXandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.05.2010

 dan84, on 1st May 2010, 20:43, said:

Abia o sa incepi sa cresti! Ai ajuns la pubertate? Ti-am zis mai sus + agata-te de bara mai mult timp!
Nu stiu daca o sa mai cresc mult pentru ca mama are 1.50 si tata aprox. 1.75 si as incerca orice sami fortez cresterea

#25
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ooook. Urmatorul cu idei ghiduse sau cu chef de misto-uri sta pe bara trei zile.

Papusa, nu ramai mica daca faci sex. Ramai gravida.

#26
PinkyAlexXandra

PinkyAlexXandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.05.2010
Joggingul este bun pentru crestere?

#27
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Ca sa fi sigura, sigura, dar siguara ca cresti roaga-ti parintii sa te duca la un endocrinolog bun, dar vezi ca acolo te dezbraca!
@adadoi si am vorbit serios!  :mellow:

#28
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009

 PinkyAlexXandra, on 1st May 2010, 21:04, said:

Joggingul este bun pentru crestere?
fetele se dezvolta pana la 21 de ani,mai asteapta ca o sa cresti doar nu ramai asa mica toata viata :D

#29
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Eete fas, ce sa mai astepte, de obicei fetele nu mai cresc in inaltime dupa ce ajung la un anumit punct in pubertate, Io n-am mai crescut nimic de la 13 ani.
Asa ca nu prea-ti pune sperante ca daca acu ai 150, pe la 18 sa cresti vreo inca vreau 20 de cm.

#30
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
daca sexu` ar influenta cresterea atunci nu as avea 1.87 <_<
deci nu. sexu` nu influenteaza cresterea

#31
specialhouse

specialhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.05.2010
Daca vrei sa cresti NU LUA CALCIU!


Calciu iei doar daca ai 80 de ani. Acum iei calciu din apa, alimente, etc


Calciu opreste cresterea in inaltime facand oasele mai ridice plus ca daca se ia doar calciu cu vitamia d se stoceaza mai repede plumb, mercur, toate prostiile asteea rele din atmosfera.


ia un complex de vitamine, gen vitamax, si alearga, fa handbal... daca n ai unde sa faci inot, alearga de cateva ori pe saptamana... da si tu 10 ture la un teren de fotbal si... nu stiu daca te va ajuta dar ia niste arginina. se gaseste in vitamax(unde are si lizina care ajuta l arginina sa stimuleze granda pituitara sa secrete hormonul de crestere{se ia seara/// inainte sa dormi.}) ori ca supliment in salile de forta...

#32
cristilucian93

cristilucian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.02.2010
Specialhouse vitamax ii bun pentru crestere?:)

#33
cristilucian93

cristilucian93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 13.02.2010

 cristilucian93, on 14th June 2010, 11:57, said:

Specialhouse vitamax ii bun pentru crestere?:)
  Sau calciu cu d2 sau ce alte suplimente alimentare ajuta cresterea?

#34
yaguar

yaguar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2011
Aceasta este 100 procente corect despre inaltime. 2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 pricina este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 79 si daca o fata incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 79 dar va ramine acolo unde si a fost chind petru prima data a facut... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Aceasta nu numai ca este dovedit stiintific si medical dar si din viata de zi cu zi se observa destul de bine. Chit ce pot spune despre cei care afirma ca aceasta nu influenteaza crestera, aceastea sunt baieti flaminzi in sens flaminzi de sex, ei nu se ghindesc la inaltimea partenerului sau, dar se ghindesc cum sasi implineasca pofta.

#35
Nanoq

Nanoq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.12.2008

 yaguar, on 8th June 2011, 11:15, said:

Aceasta este 100 procente corect despre inaltime. 2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 pricina este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 79 si daca o fata incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 79 dar va ramine acolo unde si a fost chind petru prima data a facut... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Aceasta nu numai ca este dovedit stiintific si medical dar si din viata de zi cu zi se observa destul de bine. Chit ce pot spune despre cei care afirma ca aceasta nu influenteaza crestera, aceastea sunt baieti flaminzi in sens flaminzi de sex, ei nu se ghindesc la inaltimea partenerului sau, dar se ghindesc cum sasi implineasca pofta.

yagua,
Ai si niste studii clinice care demonstreaza stoparea cresterii cresterii o data cu inceperea vietii sexuale? Categoric n-ai!
Iar in practica se observa tocmai contrariul! Adolescentii din ziua de astazi sunt mai inalti decat am fost noi, in timp ce varsta debutului sexual scade (chiar ingrijorator).
Conform teoriei tale, marea majoritate a doamnelor de etnie rroma n-ar trebui sa depaseasca un metru si-un pic. Ori in "viata de zi cu zi se observa destul de bine" ca nu-i asa.


PinkyAlexXandra,
Inceperea vietii sexuale nu o sa te faca sa ramai la inaltimea actuala, dar genetica are toate sansele. Dupa cum ai mentionat, parintii tai nu sunt inalti si nici tu pentru 15 ani.
Ceea ce poti face este sport. Vine vara si inotul este cat se poate de recomandat.
Daca mai ai sanse sa cresti sau nu, doar un endocrinolog poate sa-ti spuna, insa realist vorbind, cu mentalitatea mamei tale, ma indoiesc ca va accepta sa te duca la unul.

BTS-urile (bolile cu transmitere sexuala) se pot lua foarte bine chiar de la primul contact sexual. Si o sarcina nedorita poate aparea la fel de usor, inca de la inceput.
Un pic de educatie sexuala s-ar impune inainte de a face acest pas. Altfel, ramanerea la inaltimea actuala (care chiar n-are nici o legatura cu sexul) ar fi cea mai benigna dintre complicatii.

#36
yaguar

yaguar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2011
Adug si spusele unui doctor universitar :  ,,2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 pricina este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo  unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebue sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61  va ajunge doar undeva pe la 1m 72.  Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare , acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum  vam mentionat."

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate