Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Probleme mari de tot upload

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Am si eu probleme mari cu rds de mai multe luni.Nu pot face upload deloc..oricunde(pe orice server) cade conexiunea dupa cateva minute iar vitezele sunt de maxim 10-20 kilobytes si la download de vreo 45 (pe extern).
Am sunat la rds si nu am rezolvat nimica..ma tot poarta cu ideea ca problema e la "dumneavoastra".Paginile de internet raspund extrem de greu.. si unele nu merg deloc.In comparatie internetul de la bunica mea(dolce adsl) zboara....Am incercat 2 placi de retea si 2 windows-uri degeaba.

Am abonamentul de 45 lei fiberlink.
Va multumesc mult pentru eventualele idei in speranta solutionarii problemei.

#2
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Am uitat sa spun ca testele de viteza gen speedtest.net  sau testul de pe pagina rdslink.ro se blocheaza complet cand trebuie sa faca testul de upload..Si am acest probleme pe orice site, inclusiv pe cele romanesti..

#3
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Spune-le ca ai facut deja verificari si schimbari la tine Acasa, si degeaba...

Cere-le, expres, sa-ti trimita un barbat de la Tehnic, dar EXPERIMENTAT, cu un Lap-Top de-al lor, configurat special pt. teste, ..stiu ei, --..si discuta cu ala, omeneste, incat sa aiba rabdare, ..si sa plece de la tine -de natura incat sa rezolve cu baietii de la Servere (si de la Retea).. problema ta!

Zi-le celor de la Relatii Clienti cum ca, daca te mai 'aburesc' cu raspunsuri 'standard', te vei adresa nu doar A.N.P.C., si A.N.C.O.M., ..ci NEAPARAT cu adrese tip plangere sau memoriu si..
la Directoratul General pentru Societate Informationala si Media al Comisiei Europene din Uniunea Europeana (la adresele de contact:
http://ec.europa.eu/...ct/index_en.htm , si
http://ec.europa.eu/...am/index_en.htm , adica grupul de lucru al Comisarei U.E. pt. Societate Informationala si Media) ,
carora le vei mentiona si Numele si Prenumele angajatilor firmei care te 'prostesc pe fatza' cum ca problema este de la tine.


ASTA, daca esti Absolut sigur ca problemele Nu sunt la.. Sistemul tau, la Placa de Retea, la alimentarea cu Energie a unor componente in interiorul Sistemului tau (am mai auzit si de asa ceva..), sau la conexiunea ta de Net de pe scara..!


P.S.: Ma mir ca stai cu un FiberLink care nu mai exista in Oferta, FL 3, ..ca tarif lunar, adica mai scump, in loc sa fi facut Cerere Scrisa sa treci la Abonamentul FL 2, de 39 de RON, --cand si ei au anuntat de demult ca acei clienti interesati de trecere la un nou plan tarifar -o pot face, in scris...

Sau poate merita, Financiar, diferenta de minute in RomTelecom, incluse? Nu prea cred.

E drept si ca, in acest caz, s-ar putea sa-ti retraga absolut toate minutele in RomTelecom, ..si sa ti le reduca pe cele in propria retea date de Net si Televiziune, -la nivelul minutelor in propria retea ce se acorda din IAN. 2009 incoace, adica clar ceva mai putine...

Edited by Lopatar, 25 May 2009 - 22:36.


#4
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostCPX, on May 25 2009, 18:42, said:

Am abonamentul de 45 lei fiberlink.
Ai o problema si cu pretul. Daca tot nu merge treci si tu la ala de 28lei. Abon. de 45lei a fost scos din oferta :D
Cu un laptop ai incercat? Oricum apar si la ei suficiente probleme.

#5
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004
Ok..o sa incerc sa fac cum spuneti.Daca sunt probleme la switch-ul de pe scara eu nu pot determina deoarece nu am acces la el..
Legat de pret..am observat si eu diferenta dar nu vreau sa renunt la minutele incluse..si asa platesc in fiecare luna inca 20-50 de lei in plus desi vorbesc destul de rar(10-20 minute maxim) dar in general in alte retele(orange,vodafone..etc);

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate