Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Alegere camera video

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Freddie

Freddie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.07.2005
Salut,


Ma tot uit in ultimul timp pe internet si prin magazine si incerc sa gasesc o camera video care sa faca urmatoarea treaba:
Camera va fi montata intr-un avion Cessna 172, in cockpit, cel mai probabil in spate. Ca si montare, m-am gindit la un suction cup mounting kit, cu ventuza si brat, pe care s-o fixez pe geamul din spate. Acum ... problema e ca trebuie sa trag un cablu de la intercom in audio-in, iar majoritatea zdrobitoare a camerelor uzuale nu prea am vazut sa aiba mic-in. Microfonul incorporat nu foloseste la nimic, zgomotul motorului va fi peste ce se vorbeste, plus, toate discutiile deobicei se poarta prin intercom (casti cu microfon). Vreau sa precizez ca as prefera o camera relativ ieftina, nu este pentru filmari profesionale, ci doar un hobby sa zicem.

Daca m-ati putea sfatui in privinta modelului v-as ramine recunoscator.

Multumesc.

LE: Ideal, ar trebui sa aiba lentile cit de cit panoramice, cu distanta focala sa zicem de pe la 2 mm. De asemenea, ce sanse am sa iasa o filmare relativ ok cu o camera video ordinara avind in vedere ca jumatate din imagine va fi parbrizul (lumina, cer -> supraexpunere) iar plansa de bord va fi clar intunecata / subexpusa. Cred ca a mertat de mentionat acest aspect, ca n-as vrea sa se vada doar o jumatate de imagine :)

Edited by Freddie, 11 March 2009 - 19:40.


#2
27cry

27cry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 19.01.2008
canon hv 20 30 40

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate