Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Urgent intrebare !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pyttbull2009

pyttbull2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2008
Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. Am luat o masina, un BMW din 84, masina arata destul de bine, totul in regula , in stare de functionare. Am adus-o acasa ( buzau) totul ok. Masina a fost adusa din afara si inscrisa prima data in tara pe fundatie(bihor) in anul 1998.Dupa 5 ani de zile ,respectiv 2003 masina a fost trecuta legal de pe fundatie pe numele unei persoane fizice din aceeasi localitate cu fundatia si cu acelasi numar de inmatriculare. In schimb, pe cartea de identitate la rubrica 2 in dreptul numarului de inmatriculare( care a ramas acelasi ) scrie cu pixul NEREINMATRICULABIL . Mentionez ca in certificatul de inmatriculare apar consemnate ITP - 2004,2006,2008 valabil pana in 2010. Cu deosebit respect poate cineva sa-mi spuna cineva daca voi avea probleme la rar si politie cand o voi inmatricula pe numele meu ? Am facut contract vanzare-cumparare, pe certificatul de inmatriculare scrie data instrainarii si semnata de persoana fizica respectiva. Are asigurare RCA. astept un raspuns urgent . Va multumesc !

#2
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Nu o poti inmatricula pe numele tau!

#3
last

last

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 03.11.2007
O poti inmatricula pe numele tau, fara probleme.

#4
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Persoana fizica respectiva a scos-o de la financiar?
Cine e trecut proprietar in talon?

#5
pyttbull2009

pyttbull2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2008
persoana fizica este trecuta ca al 2lea proprietar ( primul proprietar fiind fundatia ) ; Este scoasa de la fisc de catre persoana fizica care nu are datorii fiscale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate