Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Daewoo, probleme cu telecomanda

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
ionutzmeister

ionutzmeister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 02.05.2008
Salut, am un TV Daewoo achizitionat de curand fara telecomanda, carte tehnica sau orice documentatie aferenta.
Am o telecomanda Jolly4 careia i-am introdus toate codurile din lista pentru Daewoo si nimic, telecomanda este functinala deoarece lucreaza in mod curent cu un TV Philips.
Am mai achizitionat o telecomanda "originala"R22 si la fel nimic cu Daewoo-ul, surprinzator si aceasta merge perfect cu Philips-ul fara sa'i fi introdus vreun cod deoarece nu este universala si este dedicata Daewoo.
Modelul Daewoo este DT-28G6
Sasiul Daewoo CP-785
Diagonala 72 cm.
Fabricat in Franta
Rugamintea mea este daca-mi puteti indica o serie a telecomenzii originale a acestui TV, sau o varianta compatibila.
Nu am exclus nici posibilitatea unei defectiuni deoarece am observat ca LED-ul de pe TV nu licare la nici o comanda a telecomenzii, motiv pentru care l-am desfacut sa vad daca observ ceva in neregula, dar nefiind cunoscator, singurul lucru vazut a fost modelul sasiului.
As vrea sa stiu daca se poate constata existenta unui defect altfel decat la service, deoarece este un TV mare si greu si nici pe mine nu ma dau banii afara din casa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate